Skocz do zawartości
Boczelli

[0.49m2][150W LED][Fem/Reg] Koneserskie odmiany

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis scialem 2 pierwsze rosliny, topy ciezkie i twarde jak kamienie jeszcze takich nie mialem 😍 Jutro badz na tygodniu zetne 2 kolejne. Zostanie Critical ktoremu dam jeszcze max 2 tygodnie i pójdzie pod noz-czy będzie gotowy czy nie 😈

20240323_190809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli u mnie jutro scinka kolejnej rosliny. Musze zrobic w boxie miejsce na sadzonki... Od razu pozwole soobie zadac pytanie. Czy przez pierwsze 2 tygodnie moge swiecic sadzonkom 12h i 12h nocy? Mowa o sezonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka tez sie nad tym zastanawialem jak 12/12 wplynie na sadzonki, bo tez chcialem tak zrobic. I tu pojawia sie problem bo gdyby swiecic od poczatku do konca 12/12 to z tego co wyczytałem rosliny zaczynają kwitnac jak osiagna do tego zdolnosc biologiczna, ogolnie temat sprawdzony i raczej nie warto tak uprawiac. Kwestia co bedzie gdy tak jak piszesz przez pierwsze 2tyg 12/12 potem 18/6 i potem znow 12/12, na to nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi i nie wiem 🤷‍♂️Wiec ja osobiscie bede czekal do konca obecnego grow.

@WymiataczMega niestety musze suszyc po za boxem bo znow planty nie doszly rownoczesnie 🤬 No i takie srednie warunki mam do tego.

Co do herbdryera to myslalem nad kupnem go, ale jakos mi wylecialo z glowy i zostalo jak jest. Ale tak zastanawiajac sie nad tym glebiej to taki herbdryer robilo sie samemu nie raz z kartona i wiatraka, tylko tu jest juz gotowy produkt i ladniejszy/wygodniejszy w uzyciu. Druga sprawa to ten pseudo filtr weglowy w nim, nie chce mi sie wierzyc ze cokolowiek daje. 

Daj znac po testach jak to sie sprawdza u Ciebie 😉

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli wpadlem na "bezpieczniejszy" pomysl. Tak czy inaczej jutro zetne kolejna rosline a w jej miejsce wstawie jednego z automatow z malego boxa i bedzie to pineapple bo nie mam 100% pewnosci czy to automat😅W miejscu po niej zmieszcza mi sie wszystkie sadzonki. Automat (o ile to auto) wystawiony na 12/12 wydaje sie byc mniejszym zlem niz wystawianie sadzonek na takie oswietlenie. A jesli okaze sie ze pineapple to sezon to przynajmniej zacznie kwitnac😂 ogolnie poswiece troche malego boxa zeby ruszyc z duzym z rozpedu😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WymiataczMega ta nowa lampa jest 300W wiec powinna byc ok na 1m2, bez szału ale ok.

@moonka to bedzie lepsze rozwiązanie, wlasnie mialem Ci pisać czy ten pineapple to nie jest sezon przypadkiem. Tak czy siak 12/12 mu nie zaszkodzi.

Zawsze mozesz tez wydrukowac "półke" na sadzonki do malego boxa. Albo na polce z duzymi przeswitami planty, a pod nimi sadzonki.

Btw. Ja u siebie jakos od tygodnia swiece 11/13 i tylko 50%mocy 😎

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli znalazlem chwile i dzisiaj scialem jedna z roslin. Jutro wstawe tam pineapple i ogarne reszte pestek ma nowy grow. Powkladam je do ziemi i wstawie ma wega do malego boxa i chyba do tego bedzie sluzyl. Ewentualnie szybkie automaty gdy bede mial pewnosc, ze nie bede go potrzebowal pod wega do duzego boxa. Maly box ma polke ale jest obecnie zlozona. W teorii dalo by sie jechac na dwa pietra dajac lampe wysoko i na gore bardziej wyrosniete a na dol sadzonki ale nie chce kombinowac🙃

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Boczelli napisał:

Cos tam zaczynam tez ruszac z pomidorami i papryczkami

Do mnie wczoraj przyszły nasiona, ziemia i te tacki do wysiewu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli a jakieś pomidory i papryki wziąłem. Żona na coś czeka, nie wiem na co więc jak zobaczy zamówione to może ruszy dupę i coś sama podpowie co by jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wysiany koperek, rzodkiewka i ogorni gruntowe. Czeka jeszcze papryka ale to w weekend🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...