Skocz do zawartości
buchyzbys

Pierwszy zestaw growbox do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
totalny amator, który wydaje kilka dobrych stówek miesięcznie a i tak człowiek się ogranicza w spożyciu. Powiedziałem dość, dogadałem się z żoną i stawiam boxa. Wyląduje lepiej niż zakładałem bo w wolnym pomieszczeniu (ogrzewanie podłogowe, aktualnie temp. 22,4C i 44% wilgotności) a nie na strychu. Cel to 360g/rok, zbiory 2 razy w roku co by świeże było. Stawiam na box HS60x60x160 i 4 dziewczynki. Złożyłem taki zestaw we wrocławskim sklepie, oceńcie proszę czy jest OK:
1. Namiot HydroShoot 60x60x160
2. Lampa LED Grow The Jungle Jackson LITE 150w
3. Wentylator osiowo-kanałowy AXIAL-QUIET DUO 145-197m3 125mm
4. Wentylator z klipsem ProFan 15cm 5W
5. Przewód wentylacyjny miękki ALU 5m
6. Filtr węglowy PRIMA KLIMA ECO 125mm 160-240m3/h
7. Wieszak z regulacją wysokości udźwig 68kg
8. Kabel sieciowy dwużyłowy z wtyczką płaską
9. 3x Opaska zaciskowa od 60-165mm
10. Elektroniczny programator czasowy cyfrowy
11. 4x Doniczka 11l
12. 4x podstawka pod donicę
13. Plagron Grow-Mix 50kg
14. Zestaw nawozów Plagron Easy Pack Terra na 4 rośliny
15. Kołnierz przyłączenowy do filtrów węglowych 125mm

Cena po  rabacie wychodzi poniżej 1500zł ale może warto coś podmienić? Może warto dorzucić 80zł i lampę LITE na Jackson ORIGINAL zamienić? Nie wiem czy jest jakaś specjalna różnica.
Na stanie mam termohigrometr powietrza, mikroskop kieszonkowy Carson 100-250x a żona jakiś miernik pH do ziemi. Czy poza nasionami potrzebne coś jeszcze czy raczej nic mnie nie zaskoczy w trakcie składania zestawu i uprawy?
Co do nasion to jako amatorowi ciężko się zdecydować, ale odkąd mam waporyzator bardziej czuję różnicę w działaniu różnych odmian, więc stawiam na 4 roślinki: Gelato (GrowSeed), White Widow ( Ministry of Cannabis), LSD (GrowSeed), OG Kush (GrowSeed). Każda inna bo chciałem i coś lekko usypiającego ( ponoć OG Kush), i energetyzującego (WW) a, że kiedyś po jakiejś odmianie czułem duże pobudzenie i popęd seksualny do żony to po opisie spróbuję Gelato  Pamiętam, że świetne było tamto zioło (nie tylko z powyższego powodu), niestety nie interesowałem się wtedy jeszcze odmianami i nie mam pojęcia co to mogło być. Jakieś pomysły?
Wybór na seedshop padł ze względu na lokalizację i odbiór osobisty bo to chyba najbezpieczniejsza opcja? Jak macie lepsze propozycje to piszcie.

image.gif

Edytowane przez buchyzbys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tą cenę to git zestawik   

Propozycji może być dużo  wszystko kwestia funduszy 😉 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze pod rozwagę wrzucę wersję Jackson Original 100 i 150w? Tak w ogóle to czy 150 nie będzie jednak za mocna?

A moze w podobnych pieniądzach marshydro TS1000 Dimmible albo Spider Farmer® SF1000 Samsung LM301H EVO LED Grow Light ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resi666 jak na samsungach to wgre wchodzi jeszcze viparspectra, ktore sa chyba ciut tansze od konkurencji a przynajmniej tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka To mi wbiłes gwożdzia bo już praktycznie decyzja padła na SF1000. Viparspectra troszeczkę tańszy ale czy lepszy bo parę dyszek to żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...