Jump to content

Recommended Posts

Kiedy zbierać plony? 

kiedy-zbierać-plony.jpg

Musisz wiedzieć kiedy zbierać plony aby rośliny mogły osiągnąć optymalną moc. W tym artykule dowiesz się o tym kiedy ścinać kwiaty na podstawie dojrzałości trichomów. Często mniej doświadczeni rolnicy mają z tym problemy i często pytają kiedy ścinać konopie.

kiedy-zbierać-konopie.jpg

kiedy-ścinać-marihuane.jpg

W zależności od rodzaju efektu jaki chcesz osiągnąć, będziesz mógł zbierać plony na określonym etapie dojrzałości. W miarę dojrzewania trichomów zmieniają się one od przezroczystego po mętny na bursztynowy. Ich stadium dojrzałości można sprawdzić za pomocą lupy jubilerskiej / fotograficznej  lub mikroskopu (sugerujemy  co najmniej powiększenie x30). 

kiedy-zbierać-marihuane.jpg

Triochomy w powiększeniu 

Czasami może być trudno określić na jakim etapie są twoje rośliny ze względu na fakt, że nie wszystkie trichomy dojrzewają w tym samym tempie. Patrząc na wiele obszarów rośliny, będziesz w stanie oszacować, jak przezroczyste, mętne lub bursztynowe są. Warto też dodać że nie zawszę się to sprawdza, wiele zależy od genów np. roślina z genami Sativa bardziej będzie powodować high energetyzujący, pobudzający do działania, nawet gdy będą bursztynowe trichomy, pomimo tego warto się orientować w kwestii odpowiedniej ścinki roślin.

Używając poniższej tabeli jako wskaźnika będziesz w stanie określić kiedy ma nastąpić twój optymalny czas zbiorów

kiedy-ścinać-marihuane.png          

                                                 

Gdy nie masz mikroskopu to zawsze możesz ściąć swoje roślinki na podstawie obserwacji włosków, jeśli twoje topy będą posiadać w większości brązowe to przeważnie można je ścinać. Zbierać plony marihuany należy zatem w odpowiednim momencie aby kwiaty nie były niedojrzałe, ale i przekwitnięte.

kiedy-zbierać-marihuane.jpg

Widoczne brązowe włoski

Teraz powinieneś wiedzieć kiedy zbierać konopie, najlepiej kiedy sam określisz swoje preferencje, niektórzy wolą trichomy bardziej mleczne, inni z kolei mieszankę trichomów mlecznych z bursztynowymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...