Skocz do zawartości
Oskar123

Flushing czy to mit ?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem temat w Internecie o flushingu i zastanawiam się czy to prawda

Czy ktoś zrobił może taki test, że posiadał taką samą odmianę danych nasion i na końcu cyklu życia roślin jedną z nich podlewał np: 10 dni vs 14 dni... Czy była jakaś różnica w smaku/zapachu lub cokolwiek innego?

Zapraszam wszystkich do dyskusji i Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oskar123 napewno jest roznica z i bez flyshingu. Moj ostatni outdoor byl scinany na szybko w nieplanowanym terminie i byl bardzo nabity odzywkami. Nie smakowal zbyt ciekawie. Znajomy nie chcial tego nawet za darmo bo bylo takie niedobre😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, moonka napisał:

Moj ostatni outdoor byl scinany na szybko w nieplanowanym terminie i byl bardzo nabity odzywkami. Nie smakowal zbyt ciekawie

za szybko tzn, że jeszcze dobrze nie zakwitł i nie robiłeś żadnego podlewania wodą ? - czy dobrze zrozumiałem :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oskar123 wyjechalem na wakacja i po powrocie zastalem pleche i rosline naladowana nawozami. Scinka nastapila od razu bez zbednego zastanawiania sie i topy byly ochydne😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Oskar123  Flush ma sens , gdy rośliny są mocno przenawożone, ale jak nie są , to lepsze jest stopniowe oczyszczenie , czyli naturalne danie roślinom czasu na wyjedzenie nawozów z ziemi i w następstwie zjedzenie liści, jaki są magazynami składników. Wystarczy dać czas roślinie 2 tygodnie przed kosą, aby zjadła to, co w ziemi, a jak zjada zapasy w liściach, bo widać żółć na liściach, to znaczy, że zjadła to, co miała zjeść i jest czysta, więc nie trzeba przelewać nadmiarem wody, by wypłukać nawozy z ziemi, bo roślina je już dawno wykorzystała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Zielone krainy napisał:

wystarczy dać czas roślinie 2 tygodnie przed kosą

Czy zrobiłeś może taki test, że posiadał taką samą odmianę danych nasion i na końcu cyklu życia roślin jedną z nich podlewał np: 10 dni vs 14 dni... Czy była jakaś różnica w smaku/zapachu lub cokolwiek innego?

Bo to mnie ciekawi delikatnie jak to wygląda wgl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dużo nawozu = drapanie w gardlo niedobry smak tak flushing ma sens 🙂 po fluchingu wyplukujesz wszystkie nawozy ale co do smaku zioła ważne jest dobre wysuszenie + curnig = lepsze palenie, smak pozdrooo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Oskar123  Nie, przy mineralnych robię 2 tygodnie, a przy organicznych wystarczy tydzień czyszczenia i jest w porządku według mnie, roślina zużyje nawozy naturalnie i będzie czysta, wystarczy jej dać czas, czyli tydzień dla organiki i dwa tygodnie dla mineralnych i powinno być w porządku. Flush jak dla mnie to zbyteczne działanie w przypadku, jak się roślin nie przenawoziło do tego stopnia, że jest tak wielki nadmiar nawozów iż przed planowaną w danym terminie kosą nie da się tego naturalnie usunąć, ale trzeba wypłukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 Dzięki za odp! 

13 godzin temu, WymiataczMega napisał:

Ja robiłem test 9dni vs 13dni a później 11dni vs 15dni🤦

 

Jeśli robiłeś i nie jest post "śmieszkowy" to możesz opisać różnice ;)

@Zielone krainy Dzięki również za odp! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oskar123 wiele czynników wpływa na jakość suszu po flushu jak i bez. Głównie ilość ładowanych odżywek, cykl karmienia jak i ilości podawanej wody. 

± 1 dzień czy 4 dni nie robią tu różnicy. Musisz poznać po roślinie jak jest nabita. W ziemi natomiast też możesz sprawdzić ec żeby mieć punkt odniesienia co do flushingu itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Flushowanie oznacza podlewanie rośliny jedynie wodą (bez nawozów) przez określony okres czasu przed zbiorami, aby pozbyć się resztek nawozów z gleby.

Istnieje wiele opinii na ten temat, niektórzy wierzą, że flushowanie poprawia smak i zapach, eliminując potencjalne pozostałości chemiczne. Inni uważają, że to nie ma dużego wpływu na finalny produkt.

Przeprowadzenie takiego testu, porównując rośliny podlewane różnymi metodami, mogłoby dostarczyć cennych informacji. Jednakże, wyniki takiego eksperymentu mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak konkretna odmiana, warunki hodowli, gleba, i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...