Skocz do zawartości
moonka

4x Purple Bud auto feminizowane 60x60 140W

Rekomendowane odpowiedzi

To ustaw na 25 procent i 40 wysokości i powinno być ok

Będzie podobna moc jak na starych i wtedy przyzwyczajać je i zwiększać  natezenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka Fajnie to wygląda będzie dobry wynik coś czuje 😉  💪

pomyśl nad większym boxem i lecisz z tematem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panelowe się trochę nagrzewają poprzeczki mają swoje plusy dla tego😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo dla mnie ten efekt jest na plus bo mialem chlodno w boxie (okolo 22-23 stopnie) a teraz 26 wiec elegancko. Dzieki temu bede mial rowniez odpowiednia roznice temp miedzy dniem a noca chociaz pozniej  i tak chce je wychladzac doprowadzajac do boxa powietrze bezposrednio z dworu🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo tuz przed wylaczeniem sie lamp zmniejszylem wysokosc do 40cm i ustawilem 30%. Chcial bym maxymalnie wykorzystac dostepne swiatlo tylko chwile zajmie zanim je ogarne🙂

Jest luzna lampa wiec moze by skombinowac drugiego nieduzego boxa😅 takie 40x40 na jedna roslinke byl by idealny. Z drugiej strony bede zabudowywal to nieszczesne poddasze i mam inny plan... ehhh korci😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać jako na start żeby była mijanka ja teraz 10 sezonów sądzę w 2 mniejszym namiocie w trakcie kiedy gorille będę przełączal dopiero w tym tygodniu czyli zrobi mi się nakładka plus minus 2 miesiące jak goryle wyjadą to 6 bruckow wjeżdża do namiotu 5x5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 52/9 dzien indukcji

Nie wiem czy to kwestia nowej lampy czy przyszedl na nie czas ale od wczoraj zauwazylem zdecydowany przyrost wzrostu roslin. Termometr kilka cm wyzej bo liscie znowu zaczynaja go zaslaniac. Roszyly w gore oraz znacznie rozrosly sie w szerz. Master kush jako pierwszy pokazal oznaki kwitnienia a na purple bud dopiero zaczynaja sie pojawiac pierwsze "wloski". Na ta chwile wszystkie utrzymuja ta sama wysokosc co bardzo mnie cieszy gdyz nie musze cudowac z odginaniem i ich stresowac. Wczoraj wieczorem poszperal troche w necie szukajac uzytkownikow podobnych lamp zeby cos sie o nich dowiedziec. Zalecono mi ustawic moc na 40% oraz okolo 30-40cm wysokosci. Ustawilem na 40cm i sugerowane 40%. W porownaniu z viparspectra te ledy grzeja sie zdecydowanie mocniej. Nad nimi jest naprawde cieplo a przy roslinkach eleganckie 26 stopni. Maja one rowniez inny odcien duzo cieplejszy niz poprzedni led. Nie wiem czy to dobrze czy zle ale nie wali tak po oczach bo swiatlo jest jak by lekko zolte, przydymione. Viparspectra mialo bardzo zimne swiatlo nieprzyjemne dla oka ale byc moze lepsze dla roslin

20240205_091058.jpg

20240205_090927.jpg

20240205_091013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli rowniez o tym wiedzialem dla tego wczesniej tak mocno je ogolocilem z lisci🙂  wszystko co dzieje sie w tym grow jest dla mnie nowoscia😂Wiedze teoretyczna staram sie w sensowny sposob zastosowac w praktyce i jakos to nawet idzie😂

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki update. 4h wystarczyly zebym zobaczyl, ze 40% mocy to za duzo. Brzegi lisci zaczely sie delikatnie podwijac. Lampa na 30% i obserwuje. Dzisiaj i jutro mam wolne i siedze w domu wiec dobrze sie zlozylo bo mam czas na testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem o co chodzi ale rosliny wygladaja dziwnie a mianowicie liscie sa lekko oklapniete a niektore czubki lekko podwiniete do dolu. Ciezko jest mi jednoznacznie stwierdzic co moze im dolegac bo dwa podlania temu zostaly przelane i ziemia dluuugi schla a teraz doszla nowa lampa. Czy to od za duzej ilosci swiatla czy brakowalo im wody (podlalem je rano)? Lepsze foto gdy bede mial chwile aby isc na gore. Screeny z dzisiaj rano oraz z wczorajszego popoludnia

Screenshot_20240206-081304_YCC365 Plus.jpg

Screenshot_20240205-161842_YCC365 Plus.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa i lepsze zdjecia. Moze nie ma tragedii ale troche "posmutnialy". To co sie dzieje w nizszych partiach to jakas masakra. Odrost na odroscie i bedzie co wycinac gdy przyjdzie na to czas🙈🙈

20240206_085147.jpg

20240206_085416.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega tez przed chwila do tego doszedlem. A dzisiaj im jeszcze dowalilem🙈 na szybko delikatnie porobilem dziurki w doniczkach aby ziemia mogla chociaz troche pooddychac oraz inaczej zamocowalem wentylator wtlaczajacy aby dmuchal na doniczki. Moze w ten sposob pozbede sie troche wigoci z ziemi. Dam im teraz spokoj z podlewaniem az ziemia calkiem wyschnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...