Skocz do zawartości
moonka

4x Purple Bud auto feminizowane 60x60 140W

Rekomendowane odpowiedzi

A tego Lightmixa na pewno trzeba płukać?

Ja się przymierzam do Plagrona a ziemię w planach mam Growmixa i płukał nie będe. Bo wymyśliłem, że to alternatywa do Lightmixa i Allmixa z Biobizza.

W moim shopie takie coś pisze pod Lightmixem plagrona:

Plagron Light mix 50l

jest minimalnie nawożonym podłożem zawierającym starannie dobrane rodzaje torfów. 

Stosowanie i dawkowanie: Nawozić po pierwszym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja nauczony poprzednia uprawa wolalem przeplukac mimo, ze lightmix ma sie nijak do allmix, z ktorym mialem problemy. Moze bym sobie i darowal ale mialem duze donice, w ktorych moglem bez problemu przeplukac ziemie i zostawic do przesuszenia. Gdyby nie one to zapewne sypal bym od razu do ziemi ale mial bym z tylu glowy mysl "czy aby napewno"...😅

Dodamy troche kolorow fotorelacji bo szybko nic zielonego sie tu nie pokaze😂 wynalazlem dzisiaj na telefonie zdjecie mijej pierwszej roslinki.  100% swojego zycia przestala na parapecie. Zycie miala krotkie i ciezkie osiagajac cale 3 moze 4cm wysokosci🤣 za to jakie plony...🙈🙈

Screenshot_20231204-120756_Photos.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB nie mam zdjecia z wagi bo musialem uzywac lazienkowej i nie ladnie wyszla by na foto ale bursztynu to tam bylo tyle, ze zbieracze z nad Baltyku rozbili sobie obozowisko pod moim domem slyszac wiesc o takim znalezisku🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przewidywalem dzisiaj nasionka trafily do ziemi i do boxa. Narazie bez zadnego "nawilzacza" na pusto zeby sprawdzil jakie beda warunki po kilku godzinac i to skorygowac do wlasciwych wartosci🙂 lampa na 40% i tak narazie zostanie a bede jedynie operowal jej wysokoscia. Ziemia byla nadal wilgotna wiec dostaly jedynie po okolo 80ml wody z ukorzeniaczem i mikoryza. Bakterie sa w drodze wiec dostana je gdy tylko te przyjda. W kazda doniczke wsadzilem rowniez po pol biotabsa zeby mialy co jesc🙂

20231205_093748.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie moze byc do konca normalnie... Dzisiaj rano przyszedl mi Micromix Soil, ktory planowalem dodac do ziemi gdy tylko kurier mi go dostarczy. Alez sie rozczarowalem gdy okazalo sie, ze miesza sie go z ziemia jeszcze przed wsadzeniem pestki🙈😫 Dlugo nie myslac postanowilem jakos to ogarnac😅 "galkownica" do kulek ze sniegu okazala sie pomocna. Wiedzialem gdzie dokladnie sa pestki bo zaznaczylem sobie te miejsca aby wiedziec gdzie lac wode. Wyjalem nasiona wraz z otaczajaca je ziemia najdelikatniej jak moglem a reszte ziemi wymieszalem z Micromix tak jak podaje producent. Kulke wsadzilem delikatnie na swoje miejsce i nawet nie ma sladu po moich manewrach. Dodatkowo skunk wlecial spowrotem do boxa🤣🤣🤣 biedna roslinka nie ma juz prawie lisci a ja dalej ja torturuje. Pomyslalem, ze moze on okazac sie automatem skoro jest z nasionka z auto a kwitniecie tylko zbieglo sie z czasem z przelaczeniem swiatla na 12/12😂 A jesli nie to zapewne bedzie reweg i bede go meczyl dalej😅

Screenshot_20231206-170413_YCC365 Plus.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, moonka napisał:

"galkownica" do kulek ze sniegu okazala sie pomocna

A mi wczoraj coś synuś próbował wytłumaczyć.... że takie coś do ściskania kulek ze śniegu... a ja mu mówię: nie wiem o co ci chodzi, nie ma takiego czegoś 🙂

Dzisiaj musze mu przyznać rację bo google pokazuje, że faktycznie jest 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym likwiduje boxa z powodu duzej zwary w domu odnosnie roslin... Widac nie jest mi dane sadzic indoor a prawdopodobnie zrezygnuje tez z outa😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...