Skocz do zawartości
moonka

4x Purple Bud auto feminizowane 60x60 140W

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy grow przerwalem i startuje od razu z nastepnym zeby nie tracic czasu. Sprzet taki jak ostatnio czyli box 60x60x160, ledy 140W, wentylatory mieszak, wtlaczajacy i wyciag z filtrem. Nasiona to 4x Purple Bud automaty feminizowane. Ziemia lightmix od plagron. Nawozy to tabsy od biotabs, mikoryza orca oraz micromix soil na wega. Compost tea i atami bio bloombastic na flo + calmag od biobizz w razie potrzeby. Dzisiaj pestki trafily do kieliszka z woda i ukorzeniaczem. Jutro na waciki a przy dobrych wiatrach w poniedzialek do ziemi. Doniczki te same ktore mialem czyli 3x czerwone 5litrow i jedna 7litrowa. Male a 4szt bo nie chce duzych roslin. Trening lst obowiazkowo + moze scrog ale tylko moze bo nie wiem jak beda rosly. Zero obcinania czegokolwiek chocby zarastalo dzika dzungla. Jedyne ciecie nastapi pod koniec flo aby zostawic tylko to co najlepsze bez zbednego ladowania mocy w popcorn

20231202_124944.jpg

20231202_125314.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka scrog w auto to trochę taka fanaberia. Scroga najlepiej połączyć z topingiem i to nie jednym a przy auto toping to słaba opcja. 

Przy auto to najlepsze jest LST a siatkę możesz sobie i tak zamontować dla zabawy. 

Jak zrobisz LST to czy dasz ta siatkę czy jej nie dasz to bez różnicy dla plonu. Ewentualnie siatka służy jako podpórka dla roślin. 

Wejdź w galerie na forum i tam @mateo ma pokazanego bardzo ładnego scroga. Bez topingu raczej ciężka opcja bo główny szczyt zazwyczaj będzie przewyższał resztę. 

Jak na pierwsy raz to polecam dobry trening LST w odpowiednim momencie i jak najmniej stresu. Dobre doginanie w odpowiednim czasie a nie ciągłe mietolenie rośliny od sadzonki 😛

Co do liści to zależy które chcesz usuwać. 

Najlepiej robić to najpóźniej w 3 tygodniu zanim się przełączy lub dopiero jak zaczyna kwiatnac około 2 tygodnia.

Roślina się określiła i leci do przodu więc wtedy jej wycinasz liście z dołu. Czyscisz doły żeby góry lepiej puchły. 

Jak usuwasz za dużo potrzebnych liści które pracują na topy to może być lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy auto jak wyżej tylko lat chyba wystarczy tam nie ma czasu ja robiłem 5 x cięcie a przy auto nawet 1x to za dużo 🫣auto nie ma czasu ,auto musi rosnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green lst bedzie obowiazkowe bo bez tego wyrosna choinki a to bez sensu. Nie bede to moj pierwszy lst na automatach bo robilem to juz wielokrotnie a wiec tutaj luz, wiem co robic🙂 Jesli chodzi o liscie to zapewne chcial bym sie pozbyc czesci wiatrakow, ktore beda zaslanialy szczyty czyli taki standard + w pozniejszej fazie fryzjer dolow ale nigdy tego wczesniej nie robilem bo jak juz wczesniej posalem zawsze robilem outa i tam fryzjer nie jest tak potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@moonka nie szkoda tamtej nie dokończonej uprawy?zobaczymy co z tą teraz będzie powodzenia 😄

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 szkoda ale rowniez szkoda bylo to ciagnac dalej gdyz byla to wielka niewiadoma. Tutaj juz raczej nic nie spierdole🤣 ziemia przygotowana, nawozy przygotowane, lampa mniej wiecej opanowana a przynajmniej na poczatkowa faze wzrostu😅, plan dzialania mniej wiecej jest juz ulozony wiec nic tylko czekac na kielki i dzialac😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 planow to ja mam juz na kilka growow do przodu...🤣 automaty mialy byc po przerwanej uprawie i troche namieszaly mi w "harmonogramie" 😂 teraz musze szukac jakis extra szybkich pestek nie za miliony monet i miec nadzieje, ze ten grow pojdzie szybko i bezbolesnie🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestki no nocy na reczniku otworzyly sie i powoli pojawia sie kielek. Do jutra bedzie na tyle duzy, ze bedzie mozna sadzac w ziemie. Ziemia... Ziemia odstala swoje, obciekla z nadmiaru wody, od czasu do czasu ja mieszalem zeby schla w miare rownomiernie a dzisiaj trafila do docelowych doniczek w stanie lekkiej wilgotnosci. Box wymyty, wypachniony i dotowy na przyjecie gosci😂

20231204_091907.jpg

20231204_092523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka pestki możesz śmiało kiełkować w docelowej donicy. Sam tak robię czasami. Jednak po tym jak się otwierają można stwierdzić czy będzie dobra czy jakaś zamulona. 

W obecnej uprawie też wsadziłem 6 sztuk i wszystkie dały radę 😛

Czekamy na rozwój sytuacji ;)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...