Skocz do zawartości
moonka

24 godzinna doba...

Rekomendowane odpowiedzi

Naszla mnie dzisiaj pewna mysl. Czy rosliny "wiedza", ze doba ma 24h. Co gdyby zmienic im dlugosc doby na powiedzmy 30h i swiecic odpowiednio 20/10 a na flo 15/15 lub w jakis innych proporcjach ale utrzymujac sztucznie dobe na poziomie 30h. Rozkmina czysto teoretyczna...😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programator cyfrowy by to ogarnął? ja mam analogowy i na takim nie dało by rady a ręcznie troche nie bardzo...

No i nie wiem jak z wplywem księzyca by sie to wtedy zgrało...

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@moonka Nic z tego by nie wyszło. bo roślina jest genetycznie zaprogramowana do danej ilości światła, jak to fotoperiod, i jak zmienisz długość naświetlenia na taki, jaki nie pasuje do fotoperiodu to nie będzie się rozwijał prawidłowo, chodzi o ładunek energii, jaki z światła pobiera roślina. Roślina fotoperiodyczna jest w stanie przyjąć określoną dawkę energii świetlnej, a potem wymaga ciemni, jaka daje jej możliwość odpoczynku, jak tego nie zapewnisz roślinie to ani weg ani tym bardziej kwitnienie nie przebiegną prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa rozkmina ale chyba jedynie na automatach by coś pykło bo one w genach właśnie nie maja zapisanych konkretnych godzin i można ładować jak się chce i może tego systemu by się nauczyły natomiast fotoperiody mają zapisane ile za jednym razem mogą przyjąć światła. 

 

ale z takich ciekawych rzeczy zostało udowodnione przy produkcji lamp pulsacyjnych że konopie czy inne rośliny nie potrzebują ciągłego światła, wystarczy im raz na jakiś czaś dowalić a potem przez jakiś czas mogą mieć ciemno i potem znowu. Więc może istnieje jakaś sztuczka by je oszukać

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...