Skocz do zawartości
mateo

Frost Gorilla XXL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 03/02/2024 o 13:34, mateo napisał:

Ktoś ostatnio mówił o problemach z podlewaniem też miałem problem i postanowiłem na następną uprawę sobie ogarnąć wystarczył by sam wąż ale będzie wygodniej

17069635493286954283880623570545.jpg

Prototyp w przyszłości docelowe 40l będzie stało na koziołkach 

Aktualnie 20l zestaw

Świr 🤣🤣 Ja to niemam tyle czasu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy to wiadro wypierdolisz z cała zawartością z tych koziołków 🙂

Ale takie wiadro i tak trzeba by chyba płukać co jakiś czas żeby jakieś glony się nie zalęgły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers Chwila podjechać do sklepu po złączki kawałek węża i koziołki można zrobić tylko pompa kawałek węża i zawor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB daje sie mieszaka do zbiornika z woda, ktory sie wlacza co jakis czas  zeby woda nie stala, przy uprawach hydro tak robia.

Mysle ze pompka akwariowa tez by dala rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli wystarczy zamknąć dekiel.. by jak najmniej materi organicznej się dostawało do wody. Im więcej materi z zewnątrz tym bardziej woda zmienia się w coś bardziej żywego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie hydro tylko podlewanie nie musi być dekiel bo nie stoi tam woda ostatnia resztkę po podlaniu wylewam wygląda to tak w 20l aktualnie rozrabiam i wlewam 5l do tego wiadra odkręcam zawór i całe 5 litów idzie do 1 roślinki  grawitacyjnie i tak razy 4 po wszystkim nie ma wody w układzie wiadro samo wyschnie 

Wszystko stoi stabilnie nic się nie stanie złego, masz 85 % masy na prostym samo się nie wywali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tydzień 11

5 dni od przełaczenia swiatla

Wczoraj podlewanie przycinanie jakieś nowe małe odrosty usunięte niepotrzebne małe pąki. Układanie na siatce jeszcze raz, najgorsza rzecz rozregulował mi się miernik do  pH , teraz już jest ok a była różnica prawie 1 .0 😔

 

Lampa 60% 40cm wysokości 

Wilgotność 55 do 60

Podlanie:

pH 6.2b

Plagron bloom 1m 

Power buds 1ml 

Calmag 1ml

Dodatkowe lepy na muchy  

Już teraz wiem że nie będzie takiego wyniku jak za  1 razem za wcześnie na flo i do tego 1 karzeł ma powykręcane dziwnie galezie

17076374545555271327638817315717.jpg

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo ciesze sie, ze jest tu ktos taki ja Ty bo nie musze bladzic jak dziecko we mgle😂 wiem, ze na fotach gowno widac ale moze doradzisz co tu powycinac zeby mialo to rece i nogi? Zaczyna mnie troche przerazac ilosc odrostow i podejrzewam, ze w przyszlosci moze to byc problemem bo bedzie duzo za gesto

20240211_113537.jpg

20240211_113542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 daj siatce niżej trochę i porozkładać gałęzie żeby wszystkie szczyty miały światło jak nie da rady to ja wycinam te niedoświetlone odrosty 

Jak szczyty oświetlone to nie ruszaj nic trochę liści też musi byc

Do 3 tygodnia jeszcze może tam coś wycinać później jedynie delikatne przycinki nic drastycznego roślina potrzebuje teraz spokoju👊

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok ja bym nie ruszał nic ja bardziej na drutach trochę rozciągam bo duży box 5x5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień 12

Okres przejścia 

 

Rośliny podlane 1m

Calmag,power buds, bloom

Lampa 50cm 75%

Wilgotność 50-60 

Jedna została dużo w tyle prawdopodobnie zepsuty phmetr się przyczynił i ta jedna tego nie wytrzymała reszta nawet ok jestem zadowolony z jednej a reszta ok

Myślę że za ok tydzień kwiaty się zawiążą i będę liczył jako normalny blom  pochłaniacz wilgoci na planuje wrzucić za ok tydzień  2 mieszające na 2 biegu już są żeby poprawić cyrkulację wyciąg na 8 pogoda w NL nie dopisuje przez co będzie osuszacz miał co robić 

17081749878831920581817058238168.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie szału nie będzie liczę na może min 800g wcześniej 1szy box bardziej dbałem i wychodzi wszystko.O gólnie nawozy ogarnięte co ,jak ,kiedy .Ostatnio tego nie było ale za to był lepszy trening  a teraz tego nie ma może na 3 uprawie będzie wszystko 🫣i będzie co pokazac

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo przecież tutaj nikt Cię nie ocenia a podziwia 😄

Jestes natchnieniem ducha dla wszystkich scrogrowerów którzy się wahają.. spróbować siatkę czy nie..  😄

Lecz pamiętaj młody mistrzu.. droga na skróty.. jest zawszę krótsza.. :roorrip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy uprawia jak woli. ja wolę przy pomocy siatki zawsze mogę rozłożyć roślinę trochę bardziej druty są uciążliwe i ciężko kiedy korona jest większa dużo od doniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...