Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, postanowiłem napisać ten post ze względu mojego małego a w zasadzie zerowego doświadczenia w uprawie, aktualnie posadziłem 1 roślinkę kritical kush, ma 3 tygodnie i  jak na razie wszystko idzie ok ale boje się o pH, nie mam żadnego miernika ale za to mam test ph od ghe

1-czy tym testem mogę zobaczyć pH gleby?

2-jak obniżyć i podwyższyć ph gleby oraz wody z nawozami

3-czy trzeba mierzyć ph przy uprawie organicznej z mikoryzą, nawozy od biobizz bio bloom, grow i top max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Możesz tym zrobić nie ma znaczenia czym  ważne żeby zrobić ( oczywiście w miarę wiarygodnie ) 
domowauprawa.pl/product-pol-63-Regulator-skutecznie-podnoszacy-poziom-pH-GHE-pH-1l.html   ( UP i Down )  tam masz albo po prostu wpisz w google  Ph up down 
3 Opinie są róże na ten temat  gdzieś wyczytałem że producent biobizz pisze że nie trzeba   ( dużo ludzi i tak sprawdza dla wewnętrznego spokoju  )  w sumie też bym sprawdzał  😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@latwasativa kawa zakwasza, popiół drzewny "zasadawia" 😆. Sprawdzone. Na L wody musiałem dać jakieś 3 łyżeczki fusów po kawie, żeby spadło z pH 8 na pH 6,5. Przez przypadek oraz przez brak przeczytania instrukcji, raz wodę o pH 7 podrzuciłem popiołem, bo myślałem, że to właśnie strona kwaśna i wyszło pH 8... 🙃

Polecam sprawdzić, jak ktoś ma dostęp do popiołu drzewnego. Ale zazwyczaj woda ma zasadowe pH jak postoi... Ponad 7 się u mnie robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dotychczas 3 rozne mierniki ph i kazdy szlag trafil. Jade praktycznie bez sprawdzania ph. Raz na jakis czas (dotychczas 2x😅) sprawdzam ph i chlor papierkami do basenow bo dostalem ich bardzo duzo gdy kupowalem basen. Jedyne co robie to zostawiam wode aby odstala minimum 24h w celu pozbycia sie chloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...