Skocz do zawartości
plejerone

Biotabs x blumat a ph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wiadomo uprawa przy zestawie biotabsa nie wymaga regulacji ph. Dodatkowo mam podłączone blumaty do zbiornika z wodą. Odstana woda ma ph 8+. I mam pewne obawy czy faktycznie przy takim wysokim ph biotabs sobie poradzi? Czy używa ktoś z was blumat i biotabsow i byłby w stanie odpowiedzieć na to pytanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plejerone

Zasadniczo zestaw Biotabs jest zaprojektowany do pracy w różnych warunkach i ma za zadanie regulować samodzielnie pH w pewnym zakresie. Jednakże, ekstremalnie wysokie pH (powyżej 8) może wpłynąć na skuteczność niektórych składników odżywczych, co może mieć wpływ na działanie Biotabs.

Jeśli twoja woda ma tak wysokie pH, może być pomocne skontaktowanie się z producentem Biotabs lub zapoznanie się z ich dokumentacją, aby dowiedzieć się, jak ich produkty radzą sobie w warunkach o tak ekstremalnym pH. W niektórych przypadkach konieczne może być lekkie obniżenie pH wody, aby zapewnić optymalne warunki dla Biotabs.

Pamiętaj, że każda roślina może reagować nieco inaczej na ekstremalne pH, więc obserwowanie reakcji twoich roślin na te warunki może być kluczowe.

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@plejerone wyreguluj pH ,jeśli wchodzi w odczyn zasadowy,filtr RO powinien być idealnym rozwiązaniem ,zachowując oczywiście zdrowe proporcje,alternatywnie można użyć demineralki do tworzenia odpowiednich wielkości /wartości twardości ogólnej/wodoroweglowodaniwej ,pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Everson3 napisałem do biotabsa. Piszą, że nie powinno być problemu z takim ph i jeżeli w wodzie jest chlor to, aby użyć pompki napowietrzającej albo żeby woda odstała. Poki co reguluje wode w zbiorniku co kilka dni, jakoś ciężko mi zaufać 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...