Jump to content
Sign in to follow this  
plejerone

Biotabs x blumat a ph

Recommended Posts

Witam. Jak wiadomo uprawa przy zestawie biotabsa nie wymaga regulacji ph. Dodatkowo mam podłączone blumaty do zbiornika z wodą. Odstana woda ma ph 8+. I mam pewne obawy czy faktycznie przy takim wysokim ph biotabs sobie poradzi? Czy używa ktoś z was blumat i biotabsow i byłby w stanie odpowiedzieć na to pytanie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@plejerone

Zasadniczo zestaw Biotabs jest zaprojektowany do pracy w różnych warunkach i ma za zadanie regulować samodzielnie pH w pewnym zakresie. Jednakże, ekstremalnie wysokie pH (powyżej 8) może wpłynąć na skuteczność niektórych składników odżywczych, co może mieć wpływ na działanie Biotabs.

Jeśli twoja woda ma tak wysokie pH, może być pomocne skontaktowanie się z producentem Biotabs lub zapoznanie się z ich dokumentacją, aby dowiedzieć się, jak ich produkty radzą sobie w warunkach o tak ekstremalnym pH. W niektórych przypadkach konieczne może być lekkie obniżenie pH wody, aby zapewnić optymalne warunki dla Biotabs.

Pamiętaj, że każda roślina może reagować nieco inaczej na ekstremalne pH, więc obserwowanie reakcji twoich roślin na te warunki może być kluczowe.

Edited by Szym

Share this post


Link to post
Share on other sites

@plejerone wyreguluj pH ,jeśli wchodzi w odczyn zasadowy,filtr RO powinien być idealnym rozwiązaniem ,zachowując oczywiście zdrowe proporcje,alternatywnie można użyć demineralki do tworzenia odpowiednich wielkości /wartości twardości ogólnej/wodoroweglowodaniwej ,pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Everson3 napisałem do biotabsa. Piszą, że nie powinno być problemu z takim ph i jeżeli w wodzie jest chlor to, aby użyć pompki napowietrzającej albo żeby woda odstała. Poki co reguluje wode w zbiorniku co kilka dni, jakoś ciężko mi zaufać 😆

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...