Skocz do zawartości
Gość

POTRZEBUJĘ POMOCY W UPRAWIE ODMIAN O DŁUGIM OKRESIE KWIATOWANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

 To oznacza mój pierwszy wypad w uprawę rośliny o tak długim okresie kwitnienia, i nie mogę się doczekać nauki i dzielenia się tym wszystkim z wami. Mam całkiem sporo wątpliwości dotyczących uprawy odmiany Cachalote i potrzebuję trochę pomocy i porad.

Cachalote to odmiana genetyczna podobna do Moby Dick; sądzę, że to ta sama odmiana, o której wspominali moi przyjaciele. Czy ktoś inny miał okazję uprawiać Moby Dick?

Moim pierwszym zmartwieniem jest wzrost. Przypuszczam, że ze względu na jej długi okres kwitnienia nie powinienem dostarczać zbyt dużo wzrostu wegetatywnego, ponieważ wysokość może zająć całą przestrzeń uprawy, gdy rozciągają się podczas fazy kwitnienia.

Mam także pytania dotyczące nawozów podczas kwitnienia. Czy powinienem nadal stosować azot, aby zapobiec niedoborom w ostatnich tygodniach? Wchodząc w decydującą fazę kwitnienia, jestem ciekaw, jakie konkretne pielęgnacyjne wymagania może mieć ta odmiana genetyczna. Jakie sztuczki są do wykorzystania, aby zwiększyć produkcję podczas kwitnienia?

Przeczytałem poradnik dotyczący uprawy Cachalote, i sugerują stosowanie środków zapobiegawczych, ponieważ zajmuje to wiele tygodni, aby zapewnić, że nie ma problemów z szkodnikami ani grzybami w dużej ilości pąków, które się formują. Myślałem o czymś naturalnym i niezbyt agresywnym, takim jak mydło potasowe lub olej neem. Co polecasz?

Chętnie poznałbym, jak inni hodowcy radzą sobie z długim okresem kwitnienia tych odmian genetycznych. Bardzo dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, franperea napisał:

Czy powinienem nadal stosować azot, aby zapobiec niedoborom w ostatnich tygodniach?

jak trzeba będzie to tak po liściach poznasz

3 godziny temu, franperea napisał:

Jakie sztuczki są do wykorzystania, aby zwiększyć produkcję podczas kwitnienia?

treningi, nawozy

Ogólnie uprawia się takie odmiany jak każde inne, tylko dłużej kwitną i trzeba obserwować czy zdrowo się rozwija i czy szkodniki się jakieś nie pojawiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Kibic napisał:

jak trzeba będzie to tak po liściach poznasz

treningi, nawozy

Ogólnie uprawia się takie odmiany jak każde inne, tylko dłużej kwitną i trzeba obserwować czy zdrowo się rozwija i czy szkodniki się jakieś nie pojawiają

Dziękuję bardzo za pomoc!
Będę uważnie śledził liście. Mam nadzieję, że nie będzie za późno, gdy pojawią się problemy.
Ta odmiana jest bardzo wysoka w pomieszczeniach, więc dam jej tylko tydzień na wzrost.
Czy kiedykolwiek uprawiałeś Moby Dick? Jak długo ją hodowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...