Skocz do zawartości
Hulk

Auto Ultimate Dutch Passion

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni kosa 😁

Dzisiaj prawie wszystkie liście wyciąłem..

Nie chciało mi się jebać z niektórymi malutkimi spośród pąków żeby nie uszkodzić ale w chuj usunięte 😁

IMG_20240112_184001.jpg

2024-01-12-18-46-28-199.jpg

2024-01-12-18-46-52-983.jpg

2024-01-12-18-47-18-945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Hulk pięknie twoje krzaki sam decydujesz kiedy je wytniesz ja bym już je chlastna one I tak już nie puchną moje prywatne zdanie kolego 💣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1 raz to poszło Ci pięknie 💪 

Ładne tłuste topy! Ile obstawiasz wagowo? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC nie mam zielonego pojęcia 😅

Największe topy mają ponad 25 cm długości ale jak odparuje woda to waga pójdzie w cholerę 🤣

@Mr.Green rozwaliłeś mnie tym Januszem 🤣🤣

No niestety żarówki LED też wytwarzają temperaturę, a właściwie ich oprawki.. 

Rośliny miały tak gęsty baldachim z liści że góra brązowa a reszta zielona 😅

Mają tyle żywicy że rękawiczki były całe uwalone 😁

@Pablo 1988 masz rację, nie puchną ale pilnuję trichomów żeby były bardziej w brąz.. środa pewnie kosa..

Dzisiaj ostatnie podlanie i szykowanie się do ścinki..

Stosował ktoś z Was ciemnie 72 h przed ścinką??

Podobno wpływa korzystnie na topy i moc..

Robił to ktoś z Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak doktor gren pisał tak ludzie robią ciemnie krzakom 💣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green z tą ciemnia to raczej ściema gdzieś o tym czytałem ale chuj teraz wie gdzie ..

Nic nie daje tak naprawdę 

Edytowane przez Resio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resio666 na pewno nie daję wyczuwalnych różnić że zajarasz i powiesz.. łooo ziomusss tu to było konkretnie z ciemnia.. i potem drugiego.. kurwa ziomuś zjebales.. nie dałeś do ciemni.. przecież tego nie da się palić..

Roślinę trzeba dobrze prowadzić od początku do końca. To jest najprostszą receptą na sukces. Reszta to dodatki.

Ja czytałem że za oceanem robil typ badania i ciemnia ma wpływ na terpeny. 36h ciemni by o poranku ściąć panny bo skoro świt to jakiś proces chemiczny sprawia że roślina smakuję wtedy najlepiej. 

Tak jednak uważam że są to różnicę minimalne jeżeli cokolwiek się tam dzieję. 

Nie da się chujowo prowadzić roślin i liczyć na jakiś Super trick na końcu który zmieni coś w przedziale minimum 10% do np. 30% że będzie to znacząco wyczuwalne. 

@Hulk z pewnością nie powinno zaszkodzić 

@Resio666 wracające do tematów..  to coś się stać musi skoro całe życie ma swój cykl świetlny i na koniec go zaburzysz totalnie.. coś się musi dziać w środku. 

Jak zmieniasz z 18/6 na 12/12 to też jest reakcja w roślinie. Więc nie może to być typowo nic nie znaczącą ściema bo to przeczy samej logice. Po prostu efekt jest znikomy..

To tak jak z winem.. ktoś wypiję wino z 62 roku i powie że słabe itd a ktoś będzie się nim jaral że to rzadka butelka za 20k€.. a żul by jebnal na hejnał i by nie poczuł różnicy 😉

Są growerzy którzy przy flipie na FLO zostawiają też 24h ciemni by szybciej pobudzić procesy odpowiedzialne za kwitnienie 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja 👌☝️

Powiedźcie mi bo właśnie zgasiłem światło a widzę że poza boxem w piwnicy mam 18 st.. 

Trochę się boje przed ścinką żeby trzy doby panny były w takich warunkach bo zapewne wzrośnie wilgotność po zgaszeniu żarówek..

Na pewno do wieczora poczekam i rzucę okiem jak sytuacja ale czytając wypowiedź @Mr.Green i to że nie ma co spodziewać się wielkiego WoW po ciemni, a ryzykować i stresować się czy nie wjebie się plecha albo 18 st temp coś zaszkodzi.. 🤔

Według Was robić tą ciemnie?

Czy odpuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Hulk Ja bym odpuścił  stracic materiał dla jakiejś ( ciemni ) która i tak chuj da 😄 jebać ja ziom  ( chyba że sobie osuszacz zajebiesz ) 

Z tego co pamiętam to temperatura wtedy nie może przekraczać podajże 20 st.  ( bo jak wiemy Terpeny są substancjami lotnymi  i od samej temperatury  bez światła się ulatniają )   dlatego tak ważna jest temperatura  
A jeśli masz dobrą cyrkulację powietrza  to może i się uda 😄  Temperature masz 18  jeszcze sprawdz wilgotność po zgaszeniu światła 

Cyt... 

"Po trzecie badania laboratoryjne pokazały że konopie po ciemni mają obniżone wartości kannabinoidów względem tych ściętych bez ciemni - jedyną różnicą na korzyść ciemni była większa zawartość terpenów - ale ja doskonale wiem że przeważającej większości z was zależy bardziej na mocy niż na smaku.

Edytowane przez Resio666
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Resio666 wieczorem sprawdzę.. nie będę ryzykował bo szkoda wtopę zaliczyć na mecie 😅

Kilka godzin ciemni dzisiaj sobię złapią hahaha

Najwyżej z wtorku na środę zgasze, pomyśle jeszcze.. 😁

Dzięki za info 💪

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk w tak niskich temperaturach zawsze ciężej o plechę jeżeli już. Plecha lubi ciepło i zaduch.

@Resio666 zapewne są to jakieś lekki voodoo procesy które ludzie wymyślili siedząc i patrząc w namioty heh 🙂 tak jednak nie wolno kpić z ciemnych mocy 😉 bo jak Cię dopadną to Ci zrzednie mina 😄

@Resio666

W 1970 roku, Carlton Turner, badacz z Uniwersytetu Mississippi, a później doradca prezydenta Reagana od polityki antynarkotykowej, testował zbierane marihuany o różnych porach dnia i znalazł rytm dobowy potencji marihuany. Stwierdził on, że siła była najniższa o zmierzchu, tuż po zachodzie słońca. Odbudowywała się przez noc i podskoczyła maksymalnie tuż przed świtem. Potem, gdy słońce zaświeciło na rośliny, kanabinoidy pogorszyły się tylko.
To doświadczenie, jak również wiele anegdotycznych doświadczeń, jest podobne do mądrości zielarzy i istotnych decydentów naftowych, którzy twierdzą, że rośliny "zebrane o świcie dają większe jakości olejów.
Ogrodników domu może spróbować też: Utnij topa o świcie i schowaj  do lodówki w plastikowej torbie. Następnie zetnij podobnego topa z tej samej rośliny na tym samym etapie kwitnienia o zmierzchu. Także włóż do lodówki w plastikowej torbie. Kiedy oba topy schłodzą się do tej samej temperatury, powąchaj oba. Który z nich jest bardziej aromatyczny, chłodny lub ciepły? Od wszystkich tych czynników, można wyciągnąć wniosek, że najlepszy czas na żniwa jest o świcie lub po ciemnym okresie. Niektórzy hodowcy przedłużają ostatni mroczny okres do 24 godzin lub więcej, ale nie zostały przeprowadzone doświadczenia tej techniki, więc nie wiemy, jak skuteczne jest naprawdę i jaka długość czasu jest optymalna.

 

Wynikałoby z tego że ścinać należy "po nocy przed świtem" i resztę zabiegów wykonywać w ciemności, co jest całkiem sensowne, bo suszone rośliny pozostając wystawione na promienie słoneczne tracą część swoich właściwości.

Ciekawy sposób na experyment. Wybrac dwa topki i jednego ściąć wcześniej a drugiego zostawić w ciemni. 

Zastosuję to na obecnej uprawie. Już mam nawet kandydata bo bliźniaki są po  topingu 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zrezygnować z ciemni niestety..

Temperatura spadła bardzo przy 0 st na dworzu a ma być na minusie chyba 8..

A wilgotność podskoczyła w chuj 😁

Nie mam ogrzewaczy więc nie będę kombinował bo 3 miesiące zjebie w dobę 😅

Będę się musiał zadowolić tym co będzie 😛

IMG_20240114_172118.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...