Skocz do zawartości
Kamo La Buch

Pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam moja pierwsza przygodę .

Namiot 80x80x160 

Oświetlenie CFL 200 W

4 x automat

Donice 20L , keramzyt na dnie i górze doniczki  + perlit wymieszany z ziemia uniwersalna.

2 x kiełki miały około 6 mm , wsadziłem kiełkiem do dołu do ziemi , dwa pozostałe  maja po 1 mm wiec dalej lezą na chusteczce ( 9 dni trochę długo chyba )  

I teraz pytanie po wsadzeniu ziarenek do ziemi mam im włączyć oświetlenie czy dopiero jak wyjdą z ziemi ?

 

Pozniej dodam Fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamo La Buch przesadź do donic 12L na 20L szkoda miejsca i tak nie zapełnią ci korzenie tego, to automaty. Jak pestki puściły kła odpal lampę już daj ją trochę wyżej i kontroluj jak rośliny będą się zachowywać żeby ci nie porobiły sje zyrafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kamo La Buch Nie ma opcji, abyś na tej lampie CFL 200 W zrobił uprawę na powierzchni 80x80, to powierzchnia 0,64 m2, na jakiej potrzebujesz 32 tys. Im, a CFL 200 W daje 9 tys. Im. Weg od biedy przejdzie, ale kwitnienie będzie lipą totalną, potrzebujesz takich CFL minimum 3 sztuki na tą powierzchnie. Zatem zmniejsz powierzchnie, lub zwiększ ilość oświetlenia. Ja mam powierzchnie 0,32 m2 czyli połowa twojej powierzchni, a mam dwa panele led , z jakich każdy daje tyle Lumanów ile twój CFL, mam w sumie 18 tys, Im, co jest optymalne na powierzchnie 0,32 m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za duże donice ale to twoja sprawa ten biały proszek to co to?strasznie małe to chyba wina światła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kamo La Buch To są automaty czy fotoperiody? Przepisz specyfikacje tego CFL, może kupiłeś lampe na kwitnienie, a nie na wega ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kamo La Buch mam hpsa 250 przez to spaliłem siewki jedna uratowałem ona nie dość że świecie  grubo to jeszcze mocno  grzeje powodzenia 👊🧨💥

20231101_112358.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kamo La Buch Ten cfl jest na obie fazy , ale lepiej idź w sam hps, powieś go na 60 cm od roślin. Sprawdzaj ph wody, jaką lejesz, kup w tym celu płatki lakmusowe w aptece, a do ziemi płyn heliga w sklepie ogrodniczym. Lej wodę równomiernie po całej powierzchni donicy, aby system korzeniowy się rozrastał po całej powierzchni. Dawaj niewielkie dawki wody, jak na ten moment wystarczy 300 ml na roślinę.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...