Skocz do zawartości
Hulk

GrowBoxZaGrosze :)

Rekomendowane odpowiedzi

@Pablo 1988 wentylator dałem asekuracyjnie aby przy flo zbić wilgotność bo w piwnicy mam cały czas ~80% 

Nie wiem jaki jest jego koszt bo miałem stary..

Można za grosze nabyć.

Będę go używał jak przejdę na Flo i liczę, że w połączeniu z wiatrakiem zbije wilgotność..

Cicho kręci..😉
 

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29/09/2023 o 09:16, mirecki napisał:

Masz pewne miejsce? Bo ja u siebie obawiałem się gryzoni więc przy wlocie (pasywny) wstawiłem kawałek blachy i porobiłem dużo dziurek tak żeby było powietrze a i ochrona była. Ponad to przymocowalem całą skrzynie do ściany (tak po prostu). 

Mam nadzieję że unikne problemów z myszami ale dom przy lesie w połączeniu z jesienią sprawia, że już myślę o zabezpieczeniu całości 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk zależy jak bardzo chcesz zbić wilgotność, bo jeżeli w pomieszczeniu będzie 80% RH przy załóżmy 18⁰C, to w boxie będzie z  55% przy 25⁰C, ale jak weźmiemy pod uwagę jeszcze parowanie roślin + gleby, to może się okazać że dość szybko w piwnicy zrobi Ci się 90% RH, a w boxie z 70. Raczej indica odmiany bym tam nie sadził pod duże topy, bo ryzyko plechy

Fajnie rozstawiłeś światła swoją drogą, nie będzie w centrum za dużo światła a i rogi będą doświetlone. Osobiście bym jeszcze spróbował właśnie ogarnąć kratkę na wlot i bardziej wyprostował ścianki. Ale co jak co, zaoszczędziłeś raczej 4 cyfrową kwotę :bongrip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny d dzięki za odpowiedź 👌😁

Oczywiście siatka będzie wstawiona jak również asekuracyjnie pomieszczenie będzie dogrzane jak zajdzie potrzeba, może pomoże 🙂

Tak naprawdę jak ruszy uprawa to będzie można zaobserwować co się dzieje i szukać rozwiązań ale na start chyba jest ok 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega

Żarówki LED 10 szt -280 zł

Folia 5mx1,25m - 75 zł

Worek ziemi allmix 50L - ok 80 zł

10 oprawek ceramicznych do żarówek -12 zł

6 wiader 8 L - 25 zł

A resztę miałem w garażu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli oczywiście że opcji jest sporo 🙂👌

Dałem żarówki LED i chciałem je w pełni wykorzystać a podobno taka folia jest w stanie to zapewnić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...