Skocz do zawartości
Hulk

GrowBoxZaGrosze :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 😀

Chciałbym Wam przedstawić projekt mojego autorstwa tzw  "domowym sposobem" 🙂

Za podstawę posłużyła zwykła paleta.

Ale uciąłem z długości robiąc kwadrat 80x80 cm. (Zapotrzebowanie przy tym rozmiarze 32000 lumenów)

Jako ściany ja akurat wykorzystałem płyty ze zbitych desek ale śmiało może być jakakolwiek płyta OSB, sklejka itd. 

Po skręceniu boków na w/w rozmiar oraz rozcięcia czwartego boku po długości na pół i daniu 4 szt zawiasów (12 zł) uzyskałem pożądaną bryłę..

Powyższe przedstawiam na foto poniżej 👇🙂

IMG_20230924_171801.jpg

IMG_20230924_171912.jpg

IMG_20230924_171950.jpg

Dzisiaj jako kolejny krok wykonałem obicie całego boxa folią 👇 (75 zł) są inne tańsze rozwiązania (farby akrylowe 😉)

Ja postanowiłem dać folię aby maksymalnie wykorzystać światło ledowych żarówek (o czym później) 🙂

IMG_20230928_181839.jpg

IMG_20230928_181850.jpg

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proste jak się chce to nie ma problemu wystarczy chcieć jeszcze chyba nie ukończony boxik🙃💣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przykrycie posłuży mi podobna płyta jaką wykorzystałem na boki w celu zamknięcia boxa..

Pomyślałem o zrobieniu ruchomego oświetlenia aby móc trzymać żarówki jak najbliżej roślin..

W tym celu wykorzystałem arkusz styropianu.. 😀👇

Kupiłem na allegro 10 szt oprawek ceramicznych do żarówek ( łączny koszt ok12 zł +kw), miałem kawałek przewodu dwużyłowego ale poszło ok 2 metrów więc niedrogo 😉

Jutro wrzucę wam fotki zamontowania go z wyjaśnieniem regulacji 😉

IMG_20230924_163529.jpg

IMG_20230924_163542.jpg

IMG_20230924_170627.jpg

IMG_20230925_182758.jpg

Jak widać na zdjęciach puściłem grubą nić (sznurek murarski)

A jutro pokaże montaż oraz regulację oraz ciąg dalszy 😉

IMG_20230928_174218.jpg

IMG_20230928_185624.jpg

11 minut temu, Pablo 1988 napisał:

Proste jak się chce to nie ma problemu wystarczy chcieć jeszcze chyba nie ukończony boxik🙃💣

W trakcie 😉 ale jutro już kończę więc postanowiłem się podzielić i umieścić post, resztę wrzucę jutro 😉

Edytowane przez Hulk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB żarówka LED nie wytwarza ciepła a dodatkowo wszystkie możliwe styki elektryczne, które mogłyby przy większej wilgotności spowodować zwarcie ( chociaż aż tak wilgotno nie będzie bo będę pilnował) są odpowiednio zabezpieczone 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB przezorny ubezpieczony 🙂 ale zawszę można się do czegoś przyjebać 😀

No estetyka, wykonanie itd.. 😀

Mam nadzieję, że jutro już skończę box bo lalki się moczą i nie mogę pozwolić aby wykiełkowały i CZEKAŁY 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewne miejsce? Bo ja u siebie obawiałem się gryzoni więc przy wlocie (pasywny) wstawiłem kawałek blachy i porobiłem dużo dziurek tak żeby było powietrze a i ochrona była. Ponad to przymocowalem całą skrzynie do ściany (tak po prostu). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki moja pierwsza uprawa, strych, nasionka w ziemi, rosnąć zaczynają, wlot pasywny otwarty. Na drugi dzień lecę zobaczyć a tu ktoś zajebał planty a mysie bobki zostawił 🙂

Pod ręką takie przykrywki od zniczy miałem i jeden idealnie pasował jako zapora przeciw myszowa w ten wlot pasywny.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prac ciąg dalszy 😉

Jak można zauważyć, zrobiona wcześniej pokrywa została podwieszona na cienkim łańcuszku aby móc regulować wysokość 😉

IMG_20230930_140556.jpg

IMG_20230930_140538.jpg

IMG_20230930_140600.jpg

Wstawiłem 6 x 8 litrów doniczki z all mix i nakryłem je folią, którą naciąłem jak widać i podwinąłem.. później jak lalki wyjdą to odwinę żeby światło się odbijało..

IMG_20230930_143345.jpg

IMG_20230930_143838.jpg

Wentylator łazienkowy 😁

IMG_20230930_150904.jpg

Warunki wydają się w porządku więc czekam aż lalki wykiełkują 🙂 bo na razie po 36h tylko po jednej widać delikatnie 😉

 

Tani projekt a cieszy 🙂

Do zobaczenia na fotorelacji z uprawy, czyli mam nadzieję za kilka dni max start 😉

IMG_20230930_151305.jpg

Reszta przyborów czeka na instalację 😁💪

IMG_20230930_152341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk to się zawsze niby przy brzegu sądzi i ma się wizję jak się roślinę prowadzić za ogon będzie... ale później nie wszystko tak ładnie wychodzi 🙂

Zobaczysz zresztą przy pierwszym teście czy jakieś modyfikacje będą potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...