Skocz do zawarto艣ci
Hulk

GrowBoxZaGrosze :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 馃榾

Chcia艂bym Wam przedstawi膰 projekt mojego autorstwa tzw聽 "domowym sposobem" 馃檪

Za podstaw臋 pos艂u偶y艂a zwyk艂a paleta.

Ale uci膮艂em z d艂ugo艣ci robi膮c kwadrat 80x80 cm. (Zapotrzebowanie przy tym rozmiarze 32000 lumen贸w)

Jako 艣ciany ja akurat wykorzysta艂em p艂yty ze zbitych desek ale 艣mia艂o mo偶e by膰 jakakolwiek p艂yta OSB, sklejka itd.聽

Po skr臋ceniu bok贸w na w/w rozmiar oraz rozci臋cia czwartego boku po d艂ugo艣ci na p贸艂 i daniu 4 szt zawias贸w (12 z艂) uzyska艂em po偶膮dan膮 bry艂臋..

Powy偶sze przedstawiam na foto poni偶ej 馃憞馃檪

IMG_20230924_171801.jpg

IMG_20230924_171912.jpg

IMG_20230924_171950.jpg

Dzisiaj jako kolejny krok wykona艂em obicie ca艂ego boxa foli膮 馃憞 (75 z艂) s膮 inne ta艅sze rozwi膮zania (farby akrylowe 馃槈)

Ja postanowi艂em da膰 foli臋 aby maksymalnie wykorzysta膰 艣wiat艂o ledowych 偶ar贸wek (o czym p贸藕niej) 馃檪

IMG_20230928_181839.jpg

IMG_20230928_181850.jpg

Edytowane przez Hulk

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰

Proste jak si臋 chce to nie ma problemu wystarczy chcie膰 jeszcze chyba nie uko艅czony boxik馃檭馃挘

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Za przykrycie pos艂u偶y mi podobna p艂yta jak膮 wykorzysta艂em na boki w celu zamkni臋cia boxa..

Pomy艣la艂em o zrobieniu ruchomego o艣wietlenia aby m贸c trzyma膰 偶ar贸wki jak najbli偶ej ro艣lin..

W tym celu wykorzysta艂em arkusz styropianu.. 馃榾馃憞

Kupi艂em na allegro 10 szt oprawek ceramicznych do 偶ar贸wek ( 艂膮czny koszt ok12 z艂 +kw), mia艂em kawa艂ek przewodu dwu偶y艂owego ale posz艂o ok 2 metr贸w wi臋c niedrogo 馃槈

Jutro wrzuc臋 wam fotki zamontowania go z wyja艣nieniem regulacji 馃槈

IMG_20230924_163529.jpg

IMG_20230924_163542.jpg

IMG_20230924_170627.jpg

IMG_20230925_182758.jpg

Jak wida膰 na zdj臋ciach pu艣ci艂em grub膮 ni膰 (sznurek murarski)

A jutro poka偶e monta偶 oraz regulacj臋 oraz ci膮g dalszy 馃槈

IMG_20230928_174218.jpg

IMG_20230928_185624.jpg

11 minut temu, Pablo 1988 napisa艂:

Proste jak si臋 chce to nie ma problemu wystarczy chcie膰 jeszcze chyba nie uko艅czony boxik馃檭馃挘

W trakcie 馃槈 ale jutro ju偶 ko艅cz臋 wi臋c postanowi艂em si臋 podzieli膰 i umie艣ci膰 post, reszt臋 wrzuc臋 jutro 馃槈

Edytowane przez Hulk

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@WBB 偶ar贸wka LED nie wytwarza ciep艂a a dodatkowo wszystkie mo偶liwe styki elektryczne, kt贸re mog艂yby przy wi臋kszej wilgotno艣ci spowodowa膰 zwarcie ( chocia偶 a偶 tak wilgotno nie b臋dzie bo b臋d臋 pilnowa艂) s膮 odpowiednio zabezpieczone 馃槈

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Nie by艂o si臋 do czego przyjebac to podszed艂em od strony bezpiecze艅stwa 馃檪

Ale wida膰, 偶e krzywdy sobie sam nie dasz zrobi膰... 馃槈

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@WBB przezorny ubezpieczony 馃檪 ale zawsz臋 mo偶na si臋 do czego艣 przyjeba膰 馃榾

No estetyka, wykonanie itd.. 馃榾

Mam nadziej臋, 偶e jutro ju偶 sko艅cz臋 box bo lalki si臋 mocz膮 i nie mog臋 pozwoli膰 aby wykie艂kowa艂y i CZEKA艁Y 馃榿

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Masz pewne miejsce? Bo ja u siebie obawia艂em si臋 gryzoni wi臋c przy wlocie (pasywny) wstawi艂em kawa艂ek blachy i porobi艂em du偶o dziurek tak 偶eby by艂o powietrze a i ochrona by艂a. Ponad to przymocowalem ca艂膮 skrzynie do 艣ciany (tak po prostu).聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@mirecki moja pierwsza uprawa, strych, nasionka w ziemi, rosn膮膰 zaczynaj膮, wlot pasywny otwarty. Na drugi dzie艅 lec臋 zobaczy膰 a tu kto艣 zajeba艂 planty a mysie bobki zostawi艂 馃檪

Pod r臋k膮 takie przykrywki od zniczy mia艂em i jeden idealnie pasowa艂 jako zapora przeciw myszowa w ten wlot pasywny.

Edytowane przez WBB

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Prac ci膮g dalszy 馃槈

Jak mo偶na zauwa偶y膰, zrobiona wcze艣niej pokrywa zosta艂a podwieszona na cienkim 艂a艅cuszku aby m贸c regulowa膰 wysoko艣膰 馃槈

IMG_20230930_140556.jpg

IMG_20230930_140538.jpg

IMG_20230930_140600.jpg

Wstawi艂em 6 x 8 litr贸w doniczki z all mix i nakry艂em je foli膮, kt贸r膮 naci膮艂em jak wida膰 i podwin膮艂em.. p贸藕niej jak lalki wyjd膮 to odwin臋 偶eby 艣wiat艂o si臋 odbija艂o..

IMG_20230930_143345.jpg

IMG_20230930_143838.jpg

Wentylator 艂azienkowy 馃榿

IMG_20230930_150904.jpg

Warunki wydaj膮 si臋 w porz膮dku wi臋c czekam a偶 lalki wykie艂kuj膮 馃檪 bo na razie po 36h tylko po jednej wida膰 delikatnie 馃槈

Tani projekt a cieszy 馃檪

Do zobaczenia na fotorelacji z uprawy, czyli mam nadziej臋 za kilka dni max start 馃槈

IMG_20230930_151305.jpg

Reszta przybor贸w czeka na instalacj臋 馃榿馃挭

IMG_20230930_152341.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jest dziko ale najwa偶niejsze 偶e ma dzia艂a膰. Podoba mi si臋. Skombinuj sobie jeszcze jaka艣 siate na te wloty 偶eby nic nie wlatywalo Pzdr

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@WBB musia艂bym podci膮膰 deski i da艂oby rad臋.. ale i tak b臋d臋 sadzi艂 z brzegu pod przysz艂e LST

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@Hulk to si臋 zawsze niby przy brzegu s膮dzi i ma si臋 wizj臋 jak si臋 ro艣lin臋 prowadzi膰 za ogon b臋dzie... ale p贸藕niej nie wszystko tak 艂adnie wychodzi 馃檪

Zobaczysz zreszt膮 przy pierwszym te艣cie czy jakie艣 modyfikacje b臋d膮 potrzebne.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@WBB masz racj臋, uczymy si臋 na b艂臋dach 馃檪

Ale dzi臋kuj臋 wszystkim za rady i ocen臋 馃檪

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...