Skocz do zawartości
Gość

Noname, zdąży dojść ? PLEŚŃ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam serdecznie, przygodę zacząłem razem z kumplem całkowicie przypadkiem, nie wiadomo co to za odmiana, losowa pestka wrzucona do ziemi, kwitnie już chyba 6 tygodni, dokładnie nie pamiętam, pytanko czy zdąży dojść, doświetlać to jakoś bardziej ? I pytanie czy te brązowe plamy na zdjęciu to normalne czy to początek pleśni ? Przepraszam za zdjęcia słabej jakości na tą chwile nic więcej nie wyciągnę. 

20230927_124342.jpg

20230927_124352.jpg

20230927_124406.jpg

20230927_124435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
54 minuty temu, vego1989 napisał:

Plecha się wpierdala, wycinaj to wszystko od razu razu. Jeszcze jej brakuje kilku tygodni do dojrzałości. 

czyli wszystkie gdzie to brązowe jest to usuwać czy ścinać już całość ? nie zdąży już dojść ? chciałem jescze ze 2 tygodnie przetrzymać

Edit: jeśli chodzi o rozpoznanie to mówimy o brązowych tych ''kulkach'' i liściach prawda ? brązowienia ''włosków'' nie brać pod uwagę, to chyba normalny etap ? I jeśli załóżmy chciałbym te topy przykopcic po usunięciu splesnialych fragmentów to warto w ogóle ? 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@vego1989 stało w szklarni, najwidoczniej to ta przyczyna, ciepło miało, słońca umiarkowanie, już zmieniłem miejsce, teraz ma odrobine chłodniej za to więcej słoneczka + montuje wiatraczek w pomieszczeniu, wilgotność średnio 55%, mam nadzieje że jej pomogę, czyli po prostu pousuwać te zbrązowiałe fragemnty bez uciniania całych topów tak ? a co jeśli na liściach zaczynam widzieć mini brązowe plamki ? ucinać liście ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WymiataczMega coś w tym stylu, a tak pytanie z innej beczki, jaką wilgotność starać się utrzymać i jak najlepiej zapobiec dalszemu rozwojowi plechy ? z góry dzięki 😄 

20230927_160553.jpg

20230927_160940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@vego1989 mam już wiatraczek, w nocy troche wilgotność się zwiększa, dziś kolejne 3 miniaturowe ogniska plechy znalazłem, top wyrzucony, mogę tak to doglądać ale jesli przez 2 tygodnie mam to trzymać to raczej niewiele zostanie do konca o ile cokolwiek przetrwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...