Skocz do zawartości
Jaqubek000

Tripple G auto, gratisowy Orion 1, cfl 100W +2x 15W listwa led - Pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

@Jaqubek000 ciężko powiedziec, moze i się juz powoli robią... nie wiem jakim tempem to idzie w automatach... ja widze przewage przezroczystych, pojedyncze mleczne i pojedyncze bursztyny

Edit: przy powiększeniu miejscami wydaje mi sie ze jest pol na pol mlecznych i przezroczystych, ale słaba ostrość wiec nie jestem pewna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaqubek000 jak zetniesz teraz to będzie lekka faza i szybko się przyzwyczaisz do palenia. Lepiej poczekać jeszcze co najmniej tydzień a najlepiej dwa to będzie palenie super kanapowiec wieczorny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers do perfekcji to tutaj daleko, przypominam ze rosną w kartonie😉 na dzień dzisiejszy mogę juz wymienić kilka podstawowych błędów które popełniłem , między innymi sadzenie w jednej doniczce dwóch totalnie różnych gatunków, ale nie będę płakał, bo plon i tak mysle ze będzie niezły jak na te warunki. Jedyne co chce to chce ściąć w odpowiednim momencie, a pytam Was o opinie bo producent na stronie twierdzi ze Orion powinien byc gotowy od 35 do 40 dni flo, wiec stad moje pytanie. Ale teraz już wiem ze wszystko zależy od prowadzenia uprawy, warunków  itd. Twoje @Prepers wyglądają tez zacnie🙂👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaqubek000 Ja ci mogę tylko doradzić co sam wyczytałem, i sam planuje. Lupa, lub mikroskop, i zależy co preferujesz np. mój ziomek woli kanapę czeka na 15/20% bursztynu reszta mleczne, jak masz lampę za wysoko od najniższych topkow możesz mieć niektóre przezroczyste, ale przeważać na tych dolnych powinny mleczne, ziomek mówił że jak jest parę bursztynów to ideolo, a mi tak siedzi, i tak będę próbował zrobić. Już szperalem po necie jak to powinno wyglądać, i masz od groma poglądowych zdjęć poogladaj, i sam oceń. Damy radę morda musimy w końcu się jakoś nauczyć 👊👊👊👊

@Jaqubek000 A swoje rozgryzlem zajęło mi to cały dzień, a teraz trochę przejebane mam 6 butelek 1.5h mieszania z pół godzinki podlewania co 3 podlanie, i regulacja pH wody z calmagiem pod każda innaczej na jednych staram się zbić, na innych podbić zależnie od niedoborów jakie występowały.

Staram się za każdym razem wodę wypływająca mierzyć, i dostosowuje swoje dawki, a po wczorajszym nawożeniu 🌹🌹🌹🌹 Czekam z aktualizacją, aż efekt będzie spektakularny, bo idą w górę jak szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Jaqubek000 Jak na razie jest jeszcze sporo przeźroczystych, jak lejesz samą wodę to kiedy planujesz kosę? Tutaj moim zdaniem potrzeba jeszcze z 2-3 tygodnie do pełnego mleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Jaqubek000  Tyle, że jak przestałeś karmić to patrząc na nie 3 tygodnie nie wytrzymają, 2 tygodnie może dadzą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 90, 60 flo

Leci sama woda do obu, 

Orion pokazał dwa banany na topku ale w tym stadium to już chyba nic nie grozi? 
 

mysle ze za kilka dni idą pod nóż

62D1D166-75D9-4668-B16A-4BA7DF005E50.jpeg

92B8E9F0-D2F1-4274-9D08-8B5BC3EBC823.jpeg

90C7D934-060C-47D2-B4CA-544CA074B087.jpeg

B8BFEA45-38C8-44E0-881A-C48FF7C8DE39.jpeg

B6E89AE0-222D-44E5-968B-0B8AACC7334F.jpeg

D3CF14DD-1F39-40CD-81BB-236BE1CB6C51.jpeg

Jak byście obstawili wynik? Ile może wyjść suchego?

Edytowane przez Jaqubek000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Jaqubek000 Łatwiej byłoby ocenić, jakbyś coś do tych topów przystawił np. zapalniczkę, by był jakiś punkt odniesienia. To też kwestia tego, jak te topy są zbite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozen 91, 61 flo

ziomalki zostały skoszone, nie ukrywam radości ale tez smutku, bo szczerze mówiąc już się do nich przywiązałem, i ciężko mi było chwycić za nóż. No ale cieszę się ze już po wszystkim.

Od małolata marzyła mi się uprawa, kiedyś nawet miałem na parapecie przez kilka tygodni panienkę, dopóki stary mi jej nie ściął i wypi… 😅
Teraz, 20 lat później, podszedłem do tego bardziej przygotowany i szczerze powiem ze jest to zajawa, ktorej można się oddać. Ale ja niestety na tej uprawie kończę. Jest to zajeiste ale nie dla mnie, cieszę się ze mi się udało jak na pierwszy raz ale muszę powiedzieć ze trzeba miec sporo czasu na to. Ja go nie za bardzo mam, dwójka dzieciaków i inne obowiązki plus robota i inna zajawka na ktora poświęcam tez sporo czasu. No i nie ukrywam tez ze juz miałem troche schize o psiarnie im było bliżej końca. Zapach był dość intensywny, na szczęście tylko w jednym pomieszczeniu , ale wiecie o co cho…

Pewnie kiedyś tu jeszcze wrócę z jakaś uprawa ale to czas pokaże. Na forum będę zaglądał napewno bo fajnie tu u Was😃 wiec sie nie żegnam👊

co do zdj. nie patrzcie na temp. bo to jeszcze pudło nie ostygło od lamp. 
Ale to nie zmienia faktu ze wilgotność będzie sporo za niska. Mam nawilżacz, ale boje sie ze jak włożę go do tak małego pudła to mi zabardzo będzie podbijać wilgotność. Narazie zostawiam jak jest i nie wkładam mieszaka, może to spowolni schnięcie jak zostawię tylko wyciąg i dół pasywny

zdjecie długopisu przy największym topku, 

ps. Jak na pudłobox to chyba nieźle poszło?

eeeelo 

AF5201D8-EB4B-4172-9120-4FB7A0CF1C0E.jpeg

662AAB60-845A-4FF0-B011-DA9ACD603D0A.jpeg

15A5EE8F-14FE-48FD-9119-79568B59F5AB.jpeg

DCB329E0-91F4-484F-A4C5-508B8B948190.jpeg

B8AC3D5D-C578-4709-80BD-808E6694D401.jpeg

6809B94B-C49E-4725-8EFD-F241D0E59875.jpeg

D1C9FA63-C933-4D96-9355-5A1DDDD71D8A.jpeg

1BEA4DBF-B8FD-4288-B40E-3A5AF1E06945.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Jaqubek000  Jak te topy są dobrze zbite, to z jednej rośliny wyjdzie między 70-75 g, chyba że są takie luźne to wtedy mniej, ale ponad 100g jest moim zdaniem lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...