Skocz do zawartości
Glut78

Niedobór czy nadmiar

Rekomendowane odpowiedzi

Cała roślina jest zdrowa. Na dolnych liściach pojawiły się rdzawe plamki i końcówki liści

IMG_4897.jpeg

Czy to zablokowany magnez i wapń azotem?

 

Co zrobić? Mam canna calmag agent, który ma NPK 6-0-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 a jaki to stan panienek? Bo jak flo to duza wilgotnosc, do max 50 bym zbił. 
A na zdjęciu widać nie dobór magnezu i wapnia no i azotu. Trafnie napisał @grolsch3 🙂
Jakiego uzywasz oświetlenia z ciekawości?
Co znaczy jak pada, to out jakiś? =D

Edytowane przez Sterydd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sterydd jak na dworze pada deszcz to u mnie w namiocie wilgotność wzrasta bo namiot jest w piwnicy i ma wyprowadzoną rurę na dwór

To ta z galerii co fotkę wrzuciłem wczoraj czy przedwczoraj

2-3 tydzień kwitnienia

Mam tam lampę california lightworks solar system 275 ale bez sterownika( trudno kupić, a kosztuje prawie 200€)

Namiot 80x80

W namiocie 100x100 mam SONLIPO spc 3500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 a też trochę istotna kwestia, to czy te liście były w mocnym cieniu na tych dołach? Czy miały jednak jakiś tam dostęp światła.

No i też co lałeś ostatnio, wtedy może się dużo rozjaśnić

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny

IMG_4891.jpeg

No właśnie trudno mi powiedzieć co dostała,  bo za nim się to stało wydawało mi się, że jest jakaś blada i jak wymieniałem wodę w hydroponice to ją tym podlałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hydro inne pH masz też często, ale pewnie zwróciłeś na to uwagę. Nie widać po niej jakichś widocznych objawów, te dwa liście dobrze mieć w pamięci, ale bezpieczniej chyba czekać na inne objawy, bo jednak roślina wygląda zdrowo. A końcówki wyglądają jak typowe końcówki liści, które umierają ze starości. Jedynie te plamy takie dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ph sprawdzałem było 6,35

Podlałem wczoraj 3 l wody czystej z ph 6,5, jak przeschnie to dam 0,5 ml/l calmaga i canna flores do ec 1,7-1,8. Zobaczymy jak zareaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...