Skocz do zawartości
IridiumXan

Czy można dać za dużo światła?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, możne się zdarzyć , że przywalimy za dużo światła.... odpowiadając na tytuł tematu 🙂

Bo tutaj akurat więcej nie znaczy lepiej...

Najlepiej to "zobrazować" potrafił by nasz BobDrzewny 😉

Ps. Pijany już chyba jestem 😉

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Widać xDd

@IridiumXan Tak, jeżeli dasz za dużo światła, to możesz spalić roślinkę.

Wszystko oczywiście zależy od tego, jaka to będzie lampa i na jaką powierzchnie boxa będzie padać światło.

 

Pomogę ci jeżeli podasz te info 😉

 

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proy_18 aktualnie mam box 40x40x120 i lampe CFL 125W. Ktoś na forum mówił że może być za mało na ten box, zwłaszcza jeśli chciałbym ucisnąć dwie rośliny. Żeby dorzucić może jeszcze jedną lampkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twojego boxa jest potrzebne 8000 lumenów, a twoja lampka generuje ich ok. 6900. Więc nie ma sensu dorzucać kolejnej, ewentualnie jeżeli ta druga jest mocniejsza, to możesz je zamienić. Ale musisz się upewnić ile lumenów ma ta druga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan Jeżeli brakuje, to znaczy że nie jest wystarczająco i trzeba dorzucić, ale w twoim przypadku, kiedy brakuje 1000 lumenów, to nie ma co małej lampki montować. Jak już, to mógłbyś kupić nową, która ma te 8000 lumenów, ale nie wiem czy to jest gra warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan  paski LED o barwie pod kwitnienie by mogły Ci pomóc w takiej sytuacji, najtańsze wyjście, tylko że musiałbyś zrobić jakiś mini stelaż pod nie, no bo jednak do czegoś byś musiał je przytwierdzić. Ale według mnie robiłoby to robotę fajną, tak do 2 tygodnia kwitnienia byś leciał na CFL, a potem odpalił paski LED na rogach boxa o spektrum idealnym pod kwitnienie. A jakby paski były jeszcze z fajnym potencjometrem, to oPanie :classic_biggrin:

Ale jak to zrobić to Ci nie powiem nie wchodziłem jeszcze w temat, dopiero za 2 miesiące właśnie takie coś planuje. Jedyne co jak na razie wiem, to że na duże powierzchnie to się nie sprawdza, a na małe nie ma nic lepszego niż paski LED :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan A gdybyś zainwestował LED ? Sprzedasz CFL wszystkie i kupisz jednego dobrego leda.

Taki ledzik starcza na wszystkie fazy

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan jak masz dwie lampy to odpal dwie, tylko podnieś je do góry, ustaw tak /\( oczywiście pod większym kontem), i stopniowo opuszczaj to będziesz widział jak rośliny reagują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan tzn paski tylko i wyłącznie jakbyś chciał jak najtańsze rozwiązanie (i nie masz drugiej lampy na stanie). Bo jak masz już dwie lampy, to lepiej jakbyś je wykorzystał. Ale jak chcesz zostawić na pewno tego CFL i nie masz innej lampy i dopiero się rozglądasz za drugim źródłem światła, to najlepiej by było ogarnąć te paski LED na jakimś stelażu nawet z listwy podłogowej, to jest tak lekkie że jest milion możliwości. Tylko że trzeba by było usiąść na spokojnie i poszukać jakie są paski LED dostępne od razu z zasilaczem o odpowiedniej mocy i barwie światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...