Skocz do zawartości
Proceder

Niedobór? Nadmiar? Tylko czego..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To moja druga uprawa. Boxa robiłem sam z tego co miałem i tanim kosztem. Roślinki to AK-47 i Amnezja. Krzaki mają 2 miesiące a od tyg leje nawóz na kwitnienie. Zrobiłem jako taki trening lst tylko o dużo za późno niestety mój błąd 🙁. Zaczęły żółknąć dolne partie liści, niektóre liście robią się jasne, na niektórych liściach tylko brzegi albo końcówki jaśnieją, a jeszcze na innych jasne plamki.. 

Oznacza to że mają za mało azotu? A może za dużo i blokuje inne pierwiastki? 

Oświetlenie: 6 x świetlówka 32w 2255l (ilość lumenów na boxa zgadza się)

Światło/ciemnia: 12h/12h cały czas 

Wilgotność:  Światło 30-40%, Ciemnia 50-60%

Temp. : Światło 27-28st, Ciemnia 21-22st

Nawozy: Biohumus, Planton K (szału ni ma)

Ziemia zwykła sklepowa pH 6,5 (ale jakie teraz jest pH to nie wiem bo niestety nie posiadam miernika🙁

Każda porada(albo krytyka xD) mnie uszczęśliwi.😁😎

IMG_20230803_171646.jpg

IMG_20230803_171628.jpg

IMG_20230803_171558.jpg

IMG_20230803_173211.jpg

IMG_20230803_173158.jpg

IMG_20230803_173143.jpg

Edytowane przez Proceder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 tutaj wyłączone żarówy dlatego tak się wydaje, ma tam 13k lumenów to całkiem spoko

Według mnie liście padają te dolne bo są po prostu już zużyte, są najstarsze. Końcówki trochę przypalone, musiałbyś powiedzieć czy każdy liść ma takie końcówki uschnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy. Nie które tylko. Górne szczyty są przypalone bo były za blisko lampy. Inne liście mają żółknące brzegi a jeszcze inne całe są żółte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proceder  końcówki mogą być suche (brązowe) jak za dużo nawozów nawalisz, szczególnie tych z PK. Jak są bardziej żółte już uschnięte, to znaczy że światłem je trochę przysmoliłeś.

Napisz ile podajesz tych nawozów i ile wody podlewasz. Problemem może być trochę brak miernika pH, bo tu już zależy jaką masz jakość wody z kranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewam po 250ml na zmiane raz nawóz raz sama woda, a podlewam codziennie. Może za często podlewam nawozem? 

Nawozów daje tyle co na opakowaniu jest podane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo będzie? Czy może najpierw po 500 lac i zobaczyć co będzie się działo? A nawozu ile lac i jaka dawkę? Bo daje Planton K a na opakowaniu jest podane 1g/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...