Skocz do zawartości
Gibexnator

2 x / Fast Bruce Banner od AKSEEDS / Lumatek Attis 200W / biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

33 dni weg /  10 dzień FLO

Trening jaki był wykonany to FIM +  LST  ( tu się nie przyłożyłem )

Witam wszystkich , niestety z powodów służbowych  zaczynam FR  na półmetku ale no cóż , lepiej późno niż wcale. A więc tak

Box  Secret Jardin Dark Street DS120W

Nawilżacz   smartmi evaporative humidifier   

Doniczki materiałowe 11 L

Ziemia Plagron Promix  + perlit

Nawozy   Biotabs  + Atami  bio bloombastic 

Lampa Lumatek Attis 200W  + ewentualnie stary  poczciwy MH TS 600 

Filtr węglowy Prima Klima growbox 125mm 160-240m3h

Miernik Ph   Adwa a12   

Kwasomierz glebowy PH test z płynem Heliga

Wentylator wyciągający  Niemiecki przemysłowy wentylator  460 M3 z potencjometrem

Wentylatory mieszające   2 X /  Noctua nf-p14s redux-1200    ,  Dwubiegowy wentylatory  typu monkey  , chyba secret jardin  i kilka jakiś słabych  wentylatorków pc

 

 

A więc tak  , roślinki wyszły na powierzchnię 21 Czerwca. Pierwszy dzień kwitnienia  zaczynam na oko liczyć od  23 Lipca. Więc liczę że dzisiaj jest 10 dzień  Kwitnienia.

Niestety jedna z roślin  musiała wylecieć z boxa  bo była obsypana jajami i to strasznie, nawet nie wiem jak tego nie zauważyłem od razu 😄 , za rzadko tam zaglądam.  Wczoraj rano  dostały małą dawką  picia tj po  0,5 litra czystej wody   +  po 0,5 litra z atami bio bloombastic. Następne podlanie dostaną już  pełną dawkę razem z  herbatką Compost tea. Będę starał się je tak podlewać   na przemian    , raz herbatka raz PK ewentualnie  Silicium Flash na niedobory wapna i magnezu jeżeli trzeba będzie. 

Dodaję kilka zdjęć z dzisiaj i mam  prośbę ,  co kilka głów to nie jedna. Czy warto wsadzić tą drugą lampę i oświetlać je na pełnej powierzchni boxa , czy ten lumatek wystarczy na razie na 2 doniczki. Teraz  i tak świeci na  80 % i jest zawieszony  40 cm od najwyższego szczytu a 60 cm od najniższego więc  rozbieżność jest spora.  W pudełku mam  drugi  wiatrak od noctuy i zastanawiam się jak i gdzie go wsadzić.  Bo np ten  wentylator typu monkey to ustawiłem że  bardziej wieje w górę niż w dół bo nie chcę żeby rośliny dostawały gorącym powietrzem a z kolei jak ustawie go niżej  od szczytów to boję się że takie ciągłe wianie na rośliny może spowodować hermę , hmmm.  Jeżeli coś sobię przypomnę na pewno edytuję ,

b2481e5e-f64b-49ea-8a53-243f1aaf50d9.jpg

IMG_20230802_092022.jpg

IMG_20230802_092033.jpg

IMG_20230802_104919.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyglądają

Lumatek robi robotę  👌zostaw dwie 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Secret Jardin DS 120 W     120 długi na 60 cm szerokości. Następne grow wsadzam tutaj 8 automatów do doniczek plastikowych 6 albo 9 litrowych 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator teoria jest taka ze nawet jeśli wejdzie 15 roślin to i tak nie zbierzesz więcej plonu bo lampa jest wyznacznikiem gramów 

lepiej dwa namioty np 100/100 i lampe 300 w niż jeden namiot i 6 roślin 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako Jasna sprawa   dlatego czekam na nową lampę TS1000 🙂  Więc takie 8 automatów do tego namiotu wydaje się być  realne.  Np między takimi doniczkami  20 x20 cm  będzie    luzu na około  20 cm , wydaje się to być spoko. Ale to jeszcze zobaczymy co się urodzi , eheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator nie zrób im tam za dużej wichury tymi mieszakami, bo to też może stresować roślinę. Co do lamp to możesz pokombinować, żeby je nieco rozsunąć, ale skierować pod kątem ku środkowi tych roślin, wtedy będziesz mógł bardziej "od boku" zaglądać pod roślinę.

Tylko to trochę kombinatoryka, ale fajnie by można było wykorzystać te 300W na dwie rośliny :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza palica ,coś te liście mi nie pasują , takie opadnięte dzisiaj. Narazie wylaczylem mieszaki , i zobacze rano. Zastanawiam sie czy nie spsikac tych lisci canna cure

IMG_20230803_174800.jpg

IMG_20230803_174745.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator zdjęcie robione od razu wl lepy ?

podniesc donice i zobacz czy może nie są przelane ? Jak Jest lekka to podłej jak jest ciężka to zostaw aż wyschnie 

jak jest lekka to jedna ręka podniesiesz 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroce do domu to sprawdze. Raczej bym sie skupial że przelane , ale byly podlewane 2 dni temu a teraz dopiero opadaja liscie hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator w dobę i litr wypije w zaleznosci od warunków,  ważę na kuchennej rekord 970g w dobe 🙂 tylko ze używam  małych donic od 1,5 do ok 4L .  Małe  co 12 h większe ok 24 -36h 💦

Edytowane przez Kwiat82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiat82 u mnie na fazie kwitnienia wypijaja 1 l na trzy dni a mam 11 l donice wiec na weg jeszcze to tak nie sadze żeby litr wypiły na dobę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako  mam małą donice 3,7litra wypełniona korzeniami palucha nie idzie wsadzic  w ciepłe dni na kwitnieniu poszedł w 24h prawie litr💦 , a doniczki małe (wielkosc 1,5L)  piją co 12h ok 0,5L  minus małych częste podlewanie. Tylko moje spostrzeżenie większych jeszcze nie używałem  z czasem zapewne będę jeśli ukończę to co teraz mam w małych:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , już jestem. Ogólnie to była susza jak na pustyni. Zrobiłem tak że za pomocą opryskiwacza każda została zlana po 0,5 litra. Następnie bardzo powoli każdą na przemian podlewałem  po 0,5 litra konewką tak że otrzymały w sumie po 2,5 litra.  Może nawet przesadziłem bo z jednej od spodu pociekło . Dostały orgatrex + atami bio bloombastic w małej ilości. Teraz jest ciemnia , więc w pokoju uruchomiłem klimatyzację w trybie ususzacza żeby wilgotność kontrolować. Śpie w salonie bo wyciąg chodzi ostro  , mam nadzieję że rano wrócą do świata żywych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...