Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam lampę Mars Hydro 600 od razu mówię że bardzo nie podoba mi się brak regulacji mocy w tej lampie ale już zakupiłem dawno i muszę z tym żyć.Na szczęście LED się bardzo nie grzeje więc ma toteż swoję plusy nie ma piernika w boxie.Box wymiary 60×60×180 i teraz pytanie ponieważ jestem świeżak w tych sprawach, głównie interesują mnie odległości w jakich mam doświetlać roślinkę tą lampą interesuje mnie wysokość przy kiełkowaniu podczas etapu sadzonki (gdy miałem 25 cm od szczytu sadzonka się wyciągała), później jakie wysokości dać podczas wegetacji (gdy miałem 30 cm roślinka dostała stresu podnosiłem na 50 cm czy tak będzie dobrze?), i jakie podczas kwitnienia??(Ponoć 30-40 będzie dobrze od szczytu ?)Wydaje mi że za pierwszym podejściem zestresowałam roślinke za nisko lampa.Następnym razem chce być lepiej na to przygotowany i nie popełnić ponownych błędów.Wiem że jest specyfikacja tej lampy ale trzymanie się jej całkowicie nie jest super dobre . Jeśli ktoś ma taką lampę lub miał lub coś wie proszę o podesłanie wskazówek. Tutaj 

Specyfikacja

  • Model: Mars TS 600 LED Grow Light
  • LED: 225 pcs Epistar (HI-LED) leds
  • Głośność: 0 dB
  • Pobór prądu: 100W±5%@AC120V, 99W±5%@AC240V
  • Natężenie: 0.797A/220v
  • Jasność: 11465Lm±5%/AC240V
  • Zalecana powierzchnia: 1.5ft x 1.5ft = 45cm x 45cm
  • Max powierzchnia: 2ft x 2ft = 60cm x 60cm
  • Zamiennik HPS/MH/HID: 150W
  • PPF: 190μmols
  • Spectrum: white, 660-665nm 730-740nm 3000-3200K 6000-6500K
  • Napięcie: AC110-130V/220-240V
  • Kąt świecenia LED: 90/120 mixed
  • Temperatura pracy: -20C ~ 46C
  • Żywotność: 50.000H
  • Waga netto: 0.91 kg
  • Waga brutto: 1.4 kg
  • Wielkość: 36 cm x 31 cm x 3.6 cm
  • PPE: 2,0 μmol/J.
  • Rzeczywista moc: 100 W
Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 ile zajelo ci czasu pisanie tej pieknej histori o wys lampy ? 10 min 20 min ? 

nie szybciej bylo wpisac w goooooooogle .pl mars hydro ts600 i w grafikach pojawia ci sie obrazki z odleglosciami ??  

lezysz 5 zl 

 

mars-hydro-ts600-100w-lampa-led-.jpg

24inch =61cm 

18=46 cm 

16=40 cm 

kolejne 5 zl bo wiedzialem ze nie dasz rady 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dziurawy napisał:

@dam1995 ile zajelo ci czasu pisanie tej pieknej histori o wys lampy ? 10 min 20 min ? 

nie szybciej bylo wpisac w goooooooogle .pl mars hydro ts600 i w grafikach pojawia ci sie obrazki z odleglosciami ??  

lezysz 5 zl 

 

mars-hydro-ts600-100w-lampa-led-.jpg

24inch =61cm 

18=46 cm 

16=40 cm 

kolejne 5 zl bo wiedzialem ze nie dasz rady 😛 

Wsadzam ziarno do ziemi z kubeczkiem, i według tego wykresu wychodzi około 46 cm ,gdy tak trzymałem to roślinka tak się wyciągała że musiałem obniżyć do 20 cm nad górą roślinki ja ten wykres dostałem na plakacie do lampy i kierowanie się nim jak wcześniej opisałem nie dawało dobrego i bezpiecznego rezultatu ,dlatego myślałem że ktoś coś już z tą lampą ma do czynienia @dziurawy  ,czy znowu będę musiał kombinować z wysokościami , na Wegu trzymam 50 cm od szczytu na flo 35-40 od szczytu mam problem tylko z zaczęciem tego nie mogę ustrzelić tej bezpiecznej odległości,było przykładanie ręki itp (Za wysoko się wyciąga za nisko stres świetlny ,ciężko mi znaleźć ten Środek)

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 obserwacja jest wazna , patrzysz codziennie i albo obnizasz albo podnosisz , ja mialem na 30 cm lampe a mamy takie same jedynie nazwy sa inne , u mnie plusem jest regulacja swiatla 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dziurawy napisał:

@dam1995 obserwacja jest wazna , patrzysz codziennie i albo obnizasz albo podnosisz , ja mialem na 30 cm lampe a mamy takie same jedynie nazwy sa inne , u mnie plusem jest regulacja swiatla 

@dziurawy Właśnie ta regulacja byłaby super ehh ,jak miałeś na 30 cm to lampa na full szła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995  na kiełkowaniu roślina potrzebuje w cholerę mało światła, w zasadzie to wyciąganie jak tak patrzę jest całkiem dobre, jeżeli jest kontrolowane. Przez 1 tydzień według mnie rzeczywiście 60 cm byłoby odpowiednie, jak wskoczy 8 dzień (czyli 2 tydzień) to można kombinować i myśleć czy jest wyciągnięta czy nie. Ale w tym 8 dniu można obniżyć lampę do 50cm i obserwować. Jak wypuści pierwszego 5 palczastego liścia, to można znowu o 10cm obniżyć i obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny @dziurawy  A co myślicie o dokupieniu na boki dwóch mniejszych lampek szukam czegoś na później na flo macie Panowie coś godnego polecenia ? ( Jak już kupiłem Mars 600 to już nie będę zmieniał ale czymś mógłbym ją wzmocnić )

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 chcesz wzmocnic? swiec 20/4 jak ja ? a potem 12/12 ? nie wiem po co chcesz kombinowac jak lampa jest gitara , a powiem ze ja tej lampy uzywam w boxie 90x90x200 i tez mi pisali ze beda hujowe topy huj wie co jeszcze za malo swiatla , koniec koncow moje obliczenia byly jednak lepsze jak ich pierdolenie bez pokrycia 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dziurawy napisał:

@dam1995 chcesz wzmocnic? swiec 20/4 jak ja ? a potem 12/12 ? nie wiem po co chcesz kombinowac jak lampa jest gitara , a powiem ze ja tej lampy uzywam w boxie 90x90x200 i tez mi pisali ze beda hujowe topy huj wie co jeszcze za malo swiatla , koniec koncow moje obliczenia byly jednak lepsze jak ich pierdolenie bez pokrycia 🙂 

@dziurawy @vego1989  To miło to słyszeć że z takiej lampy można uzyskać taki efekt 🙂 Jak masz automata jak długo trzymasz ją na 20/4 zanim zmienisz 12/12 ? Jak zaczyna kwitnąć czy jeszcze w czasie Wega mu zmniejszasz ? Wiem że pełny sezon sam decydujesz kiedy zmienić na flo ale auto jeszcze nie miałem i z tego co widzę on sam zaczyna kwitnąć tak jak ma w genetyce

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dam1995 napisał:

@dziurawy @vego1989  To miło to słyszeć że z takiej lampy można uzyskać taki efekt 🙂 Jak masz automata jak długo trzymasz ją na 20/4 zanim zmienisz 12/12 ? Jak zaczyna kwitnąć czy jeszcze w czasie Wega mu zmniejszasz ? Wiem że pełny sezon sam decydujesz kiedy zmienić na flo ale auto jeszcze nie miałem i z tego co widzę on sam zaczyna kwitnąć tak jak ma w genetyce

Auto sam kwitnie przy ok 30dniach. Świec 18/6 non stop do zbioru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995  doświetlacze z boku są w porządku, bo wtedy boczne szczyty i popcorny dolne mogą się lepiej rozwinąć (bo główną lampę masz centralnie i cała roślina ustawi się w taki sposób, żeby z niej jak najwięcej czerpać i będzie nieco skierowana ku środkowi, wtedy boczne doświetlacze zrobią ogromną robotę).

Ale to raczej bym celował w jakieś długie listwy led o barwie czerwonej (pod kwitnienie) po 25W by było idealnie, ale jakie to listwy to już nie wiem. Pełno pewnie jest na stronkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78  łaskotanie UV podobno podbija moc rośliny i zachowuje zdrowie, ale takie doświetlanie to po godzinę góra 1.5 jak kojarzę to co pisali u nas na forum. Według mnie ryzykowne, ale można palenie bogów stworzyć :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27/07/2023 o 00:32, Glut78 napisał:

@dam1995 jak zacznie kwitnąć zmień z 20/4 na 18/6

Zyskasz na zbiorze

Skąd taka teoria?

W dniu 27/07/2023 o 15:58, dziurawy napisał:

@dam1995 nie bawilem sie w automat , wole duze szychy jak butelki 1.5 litrowe a nie male bobki 🙂 

Rekord zbioru jest ma automacie.Mazar od Dutch Passion.900g na roślinie.

@dam1995 Po czym wnosisz, że roślina się wyciąga? 

I ogólnie jak się marsik sprawdza? Jaramy czy posucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...