Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Bio regular - Super Skunk, Flubber, Critical, MIX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pablo 1988 napisał:

Napewno zjedzą ta cukinie ale to znaczy że masz robaki? W ziemi??

No w ziemi są robaki i bakterie. I jest to dla nich jedzenie, gwarantuje że zjedzą i będzie im smakować 😁

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 przy mineralnym zestawie od canna nie wróżę sukcesu na dłuższą metę. Chyba że mówimy o bakteriach, nie robakach. Te też można suplementować. Lepiej miałby się na bio, no ale wpuścisz ich różnymi specyfikami do medium i będziesz uzupełniał. Skoczogonki, nicenie, dżdżownice i inne mniej lub bardziej zidentyfikowane przerabiacze zjedzą tą suchą materię w mig, korzeni uschniętych za dużo w medium nie będzie. Ale ale wszystko zależy ile i jakie te robale. Ja mam ich w chuj. Kończąc ostatnią zabawę w 7in1 i pierwszym grow regularnym, czyli ostatnie grow przed obecnymi, nie miałem czasu się opiekować nawet glebą w pryzmach dla robaków. Nie dawałem im jedzenia dodatkowego do pryzm, wiesz co się stało? Robaki w większości zniknęły... Umarły z głodu. Ja tak to widzę, organoleptycznie, co mnie spotkało. Z całego serca trzymam kciuki, bo bio uprawa to spoko sprawa. Jednak na zestawie mineralnym od canna prawie niemożliwe do wykonania. Jak dla mnie tylko i wyłącznie, musiałbyś zmienić kilka rzeczy, głównie nawozy, żeby te roboki miały luz w dupie. Inaczej mogą mieć ciężko coś w tym medium przeżyć. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednak nic nie podsypałem, lampa dokładnie podkrecona na 53w bez zmiany h bo pod sufitem. Ucięte stożki na najlepiej idących. Liście spod spodu również, po 1-2, gdzie można było. Podlane z dołu raz. Zdjęcia podglądowe, bez opisu. Pozdro 

IMG_20230812_004121.jpg

IMG_20230812_004133.jpg

IMG_20230812_004148.jpg

IMG_20230812_004226.jpg

IMG_20230812_004245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgoliłem, na pozostalych poszły cięcia szczytów. Na pierwszej partii po cięciu już fajne odrosty widać. Leci woda, raz z dolu raz z góry. Przy kolejnym upie będzie szła już indukcja. 

 

IMG_20230820_073800.jpg

Flubber 

IMG_20230820_074012.jpg

Super skunk

IMG_20230820_073821.jpg

Critical 

IMG_20230820_073914.jpg

MIX

IMG_20230820_073955.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho trochę mało papu w glebie, same robaki Ci nie zrobią remedium na całe grow. Jakby tak było to nie trzeba by nawozu na polu. Gówna trochę posyp, jakiegoś guano lub obornika. Dodaj trochę składników do przerobienia. Azotu mało, a Ty na indukcję chcesz przechodzić, zaraz wyjebią niedobory i będzie ciężko nadrobić - zwłaszcza w organice, zawsze musisz przewidywać zapotrzebowanie i karmić z wyprzedzeniem, ja odkąd mam living soil nie zaznałem niedoborów. Mączki z lucerny, kostne, z krwi itp to ma przewagę azotu. Uwierz mi że robaki uwielbiają mączki, a rośliny po tym są szczęśliwe. Ja jak robię topdressing to mieszam składniki w wiaderku 15l i sypię na grubo po wierzchu mieszając z glebą, biorę co mam pod ręką, ostatnio dałem masę skorupek od jajek zblendowanych oczywiście. Trzeba pamiętać żeby wszystko dobrze działało trzeba dobrze nawadniać. Ostatnio między uprawami znalazłem kilka "dry spots" gdzie topdressing nie był w ogóle przetrawiony bo nie było tam wilgotno (dżdżownice po suchym nie pełzają).

Herbatki też są ciekawym rozwiązaniem, trochę kompostu, napowietrzacz i melasa.

Oczywiście KNF również jest dobrą opcją, fermenty są tanie i skuteczne.

Zdrowo i fajnie tam u Ciebie, jedna z niewielu FR które warto tu podglądać.  Sporo pakujesz światła na wegetację, ja zazwyczaj daje połowę mocy do indukcji i po przełączeniu idę w stronę 100% jak kwiatki się pokażą na roślinie. 53w w 0.12 to prawie pod co2 się nadaje, chyba że stoi w użytkowym miejscu to co2 masz za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir siema Mleko, na początku cieszę się z zainteresowania, szczerze bardzo sobie cenię każdą sugestie, a już Twoja na pewno. Ale :)

2 godziny temu, Wladimir napisał:

Imho trochę mało papu w glebie,

Skąd taka pewność, że za mało? 😁

 

2 godziny temu, Wladimir napisał:

same robaki Ci nie zrobią remedium na całe grow.

Ostatnie grow z testowych, jak nie wyjdzie to biorę wszystkie rady do serca i zrobię jak wszyscy w living soil. Zaznaczam że nie wyjdzie tzn że nie będę zadowolony, nie będę brał zdania innych pod uwagę, że np za mało za brzydkie itp. Muszę sam to zauważyć. Taki uparciuch trochę.

No ale przed robieniem mieszanki w pryzmach były uzupełnianie posypki, prawie na świeżo mieszałem. Ale to prawda, w tym grow jest najmniej z dotychczasowych. Za to karmie robaki i bakterie jak nigdy dotąd.

 

2 godziny temu, Wladimir napisał:

Gówna trochę posyp

Przecież odchody dżdżownic to nic innego😉 Serio to są tam jakieś gówna, jw przed zasypywaniem growbaga jakieś posypki poszły w ruch.

 

2 godziny temu, Wladimir napisał:

Azotu mało

To mnie bardzo zaciekawiło, dlaczego uważasz że mało?

 

2 godziny temu, Wladimir napisał:

living soil nie zaznałem niedoborów.

Ja tez nie, za to nadmiary już tak 😁

 

2 godziny temu, Wladimir napisał:

trzeba dobrze nawadniać.

Nawadnianiam na bieżąco 😁

 

2 godziny temu, Wladimir napisał:

Ostatnio między uprawami znalazłem kilka "dry spots" gdzie topdressing nie był w ogóle przetrawiony bo nie było tam wilgotno (dżdżownice po suchym nie pełzają).

Ja w growbagu nigdy nie miałem takiej sytuacji, mówię serio. Ale ja noe tylko prysam z góry, częściej opryskuje materiał z zewnątrz (growbag) cześć splywa do podstawki nawadniając od dołu, a część niweluje dryspoty które tworzą się zapewne najbliżej materiału, w koncu oddycha.

 

2 godziny temu, Wladimir napisał:

Sporo pakujesz światła na wegetację, ja zazwyczaj daje połowę mocy do indukcji i po przełączeniu idę w stronę 100% jak kwiatki się pokażą na roślinie. 53w w 0.12 to prawie pod co2 się nadaje, chyba że stoi w użytkowym miejscu to co2 masz za darmo.

Tak, ale swietnie sie pod nim rozwijają. Na marginesie to 0.25 nie 0.12. I świece już 60w a nadal cześć zbyt za bardzo się wyciąga, a cześć tworzy sałatę. Na indukcji zejdę niżej na kilka dni a później stopniowo wyżej w zależności ich rozwoju.

Pozdro 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mało? bo imho living soil powinno opierać się na supersoil, wtedy jest chyba najwygodniej bo leci sama woda i nie wnikasz w żarcie, zresztą w nic nie wnikasz...

Może moja droga nie jest najlepsza, zresztą w organice ważna jest tylko ta droga żeby było naturalnie bez chemii.. Jeżeli jesteś pewien swojego to się tego trzymaj, aby szło jak należy! Dlatego Ciebie podglądam, może coś u siebie zastosuje. 

Ja mam trochę większego growbaga, bo około 400l, więc zauważyłem takie zjawisko dryspotów, staram się to wyeliminować.

Nie zauważyłem przesiadki do większego namiotu, to robi różnicę i to sporą bo namiot 2x większy. W takim razie wszystko ok. Jaką masz wysokość do wykorzystania?

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem w czym operujesz, zaglądam/zaglądałem na bieżąco podglądać wariatów, szkoda tylko że mało tych co uprawiają na living soil. A wręcz już tylko dinozaur pozostały. Ciekawe dlaczego? Konflikty interesów 🤔 Ciebie wyjebali, jeden co sobie przypomniał o podlewaniu od dołu że green house seeds kiedyś wypuścił taki poradnik czy coś, akurat dziwnym trafem jak pisałem u siebie w fr że tak robię mając w namiocie pure kush od ghs 🙈 czuje się podglądany tak samo jak podglądam. Takie życie. Albo konflikty interesów, w końcu uprawa no till to małe zyski dla growshopów, ogólnie taka mało znacząca dygresja.

Co do super gleby to ja traktuje te dwa pojęcia jednakowo, wymiennie. Nawet jeśli stworzysz super soil to nadal jest living i na odwrót. Nie utrudniam swojej głowie, nie chce tworzyć problemów tam gdzie nie widzę ich. W końcu i tam żyją robaki i bakterie i w drugiej glebie to samo. A czy karmisz robaki czy sypiesz do gleby prochy to i tak to jest i w super i living. Ja to odczytuje jak kolejny konflikt interesów pomiędzy growerami, każdy chce na swój sposób się wyróżnić, jeden powie mam super glebę, a drugi że ma żywą. No a dla mnie sa jednakowe. Musisz karmić robaki bo nie przeżyją, a super gleba bez robaków to już nie jest living soil. I tu dla mnie koło się zamyka.

Ja i tak leje samą wodę, żadnej butli nawozu nie uświadczysz u mnie już w magazynku. Same posypki pozostały. Knf był stosowany na początku, teraz przy tych temperaturach próbowałem kilku specyfików ale popsuły się zanim sie zrobiły. Więc jestem skazany na robaki w glebie. Ale mają co jeść więc jestem spokojny.

Nie czuje sie na siłach aby oceniać czyja z dróg jest dobra, myślę że każdy powinien znaleźć satysfakcję z tego co robi na swój własny sposób i to robić, mając wyjebane na ocenę innych. W końcu to Twoja praca, czas, wysiłek... Ja tam lubiłem sobie pozaglądać do Ciebie w fr jak były.

Co do dry spotów, podlewam z góry tylko po rancie, mniejszy litraż zdecydowanie niz Twój, łatwiej to ogarnąć bo w ogóle nie pryskam środka. Tak jak pisałem wcześniej, próbuj opryskiwać materiał growbaga, ale z tego co pamiętam sam go szyłeś z grubszego materiału niż sklepowe growbagi. Nie pamiętam czy jedziesz z blumatami, ale może trzeba im gęściej przy materiale, a środku ograniczyć ich rozstaw?

H całe 130 zabawy 😁 ale akurat wysokość namiotów muszę mieć ograniczoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poglądowo, dziś zmiana periodu z 14/10 na 12/12. 14/10 świeciło przez tydzień. Szybko się rozwijają co niektóre. Mniej rozwinięte mają lekkie nadwyżki, ale mocno są osadzone w glebie korzeniem, czuję jak się nimi 'bawię' i je dotykam. Sądzę że słabszy gen i z nich na pewno nie będzie ciętych klonów. Za to niektóre az się proszą o klonowanie. Do tego nigdy tak nie wycinałem na weg wiatraków i w mojej ocenie jest to słuszna droga. Te co chcą się rozwijać idą do przodu jak burza. Pozdro 

IMG_20230825_072720.jpg

IMG_20230825_072737.jpg

IMG_20230825_072747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 najlepsze super skunk, cos mi śmierdzi damkami, obym nie zapeszył. Jeden robi inne między węzła niz standardowo. Ostatnio miałem tak z phantom og w poprzednim grow, ostatecznie krzaczek miał swój urok więc osobiście mi to nie przeszkadza. 

IMG_20230828_002542.jpg

IMG_20230828_002553.jpg

2 x critical fem w growbagu reg 😂 jedna zdecydowanie szybsza, druga jak będzie dużo damek to pójdzie do wyrwania. 

IMG_20230828_002600.jpg

IMG_20230828_002611.jpg

A tu regular mix, najlepsza z namiotu. Nawet bardzo bym się cieszył jakby to był chłopiec 😉

IMG_20230828_002621.jpg

Reszta mix i gdzieś z tyłu to 2x flubber reg

IMG_20230828_002629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli się określają. Na razie lipa z czasem, ale na dniach znajdę trochę minut to zrobię porządnego fryzjera i pobiorę kilka klonów. 

Całość 

IMG_20230905_232527.jpg

IMG_20230905_232044.jpg

Critical fem

IMG_20230905_232100.jpg

2 męsczaki, z nich na pewno pójdą klony bo najszybciej się określiły, a na wegu też nieźle zapierdalały

IMG_20230905_232116.jpg

IMG_20230905_232306.jpg

No i chcialem z tego super skunka mężczyznę a raczej zapowiada się konkretna panna, też pójdą klony 

IMG_20230905_232157.jpg

IMG_20230905_232139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjebałem 3 męskie i 1 criticala fem, zostały same damskie, każda w różnych wysokościach. Na razie porządnie wiąże kwiaty 'lepszy' critical fem. Lampę z 40w zmieniłem na 57w. Może zacznie się coś szybciej związywać. Wysokości nie ma dużo i chyba mam kolejne odpowiedzi na kolejne manewry. Bonus zdjęcie z klonownika, po lewej cięte damki i meski super skunk. 

IMG_20230910_074146.jpg

IMG_20230910_074404.jpg

IMG_20230910_074446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto bacznie obserwuje to wie że growbag został przeniesiony do 'Bio na pół metra'. Zapraszam.

Tu natomiast pociągnę klony, czekam na puszczenie kiełków od męskiego Super Skunka, jak nie będzie szans na to, to pojadę samymi damkami na jakiś plon. Może kolejne pokolenie F🤔 podpisane na naklejkach. Super Skunk i Cali Lemon Kush dziś przesadzone z kostek do przejściówek z medium dla specjalnej mieszanki na start. Podpatrzona od plagron do kiełkowania i klonów 😉 pozdro 

IMG_20230920_212232.jpg

IMG_20230920_212300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...