Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Bio regular - Super Skunk, Flubber, Critical, MIX

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, startuje z kolejną partią regularnych nasion. Większość to 1 moja produkcja pestek. Jakość nasion nie powala ale musiałem ściąć i suszyć szybciej niż chciałem. 

4 szt Super Skunk /sensi seeds/ osobne zdjęcie jak powykręcało jedną koleżankę. Na ogólnym prawy gór róg. 

2szt Flubber lewy dolny róg 

4 szt MIX no i tutaj trochę opowieści. W pierwszym podejściu regularnym zrobiłem flipa za późno, jak się okazało, w innym namiocie i tak mam sporo mixowych nasion. Ojciec ten sam czyli flubber. Nasiona głównie z Shiskaberry lu lub grandaddy black, ale z kazdej femki z 7in1 ściągałem jakieś nasiona. 

 

Główny cel to selekcja i w dalszym ciągu nauka. Pobiore klony i  zobaczymy co z tego wyjdzie 😉

Namiot 0.12 po flipie 0.25

Światło ledam cob 30w później albo led 100w albo ledam cob 60w.

Wentylacja pc

Trening może wejdzie wujo. 

Dodatkowo wrzucam foty nasion jakie mam z pierwszej zabawy reg🙂

Pozdrawiam 🖐️

 

IMG_20230718_224022.jpg

IMG_20230718_224059.jpg

IMG_20230718_224721.jpg

IMG_20230718_224823.thumb.jpg.336628db5275857ea3c370949fcdeebd.jpg

IMG_20230718_224956.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 mam na myśli bardziej dokładnie. 😄 czy wiesz które nasionko dosłownie.. to która roślina teraz. Jak się patrzy na swoje nasionka to widać że jedno wygląda tak a drugie tak. Czy prowadzisz rejestr tego typu że np. jaśniejsze nasionka i takie słabiej wyglądające to wychodzą jakieś mutanty a te ciemniejsze i zdrowsze to normalne planty rosna.. w tym kierunku bardziej miałem na myśli. Czy badasz każdy przypadek z osobna heh 😛

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green nie tak to nie jestem za dokładany. Ogólnie jak wysiewałem te swoje nasiona to poszedłem trochę Twoim tokiem myślenia. Serio. Kiedyś pamiętam pisałeś że wysiewasz więcej i natura wybiera która przeżyje, ma najwięcej chęci do zycia i wigoru. Taka pierwsza selekcja. Miałem jeszcze bardzo mało czasu na zajmowanie się roślinami, więc zrobiłem w takiej małej produkcyjnej doniczce bagno. Serio zalałem wodą, wrzuciłem około 10 pestek i czekałem. Crossik flubber x congo w ogole nie wstał. A resztę widać w fr. Pestki były od zielonych po fajne czarno szare. Teraz będę się bawił w selekcję, ale klony będę pobierał na indukcji. W końcu będę miał jeden namiot luzem na takie manewry. I wtedy może będę, a w sumie będę musiał, lepiej się przyłożyć do segregacji czy tam rejestru pestek. Ale żeby nie było, numerować każdej z osobna nie mam zamiaru 🙈😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 numerowanie ma swój sens. Wtedy można stworzyć jakiś schemat by wyselekcjonować lepsze typy na starcie. 

Jednak sama selekcja naturalna też daję fajną frajdę 🙂 tak zrobiłem obecnie. Z około 10 nasion jedno dostało szansę by dostać się do Feminizowanego namiotu w którym lecą pestki od Barneys Farm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy rekord w jednym growbagu🙈 @Tester ziomek jak możesz to do tytułu dorzuć  ' Critical '. Dzięki!

Plan tego typu. Podrosną ciut to polecą łby, podsypie pod rant, dorzucę dżdżownic i jakieś warzywko lub owoc, moze mix, a na indukcji pobiorę co tam będę chciał. Pozostaną dwie femki critical i damki. Reszta zostanie wyrwana i pozostawiona na wierzchu. 

Z góry to 4 super skunk i critical, na dole 4 Mix i 2 flubber przy samym dole. 

Ze zdjęć to pierwsze 2 critical, następne 4 super skunk,no i całość. 

Pozdro 🖐️

IMG_20230727_220618.jpg

IMG_20230727_220852.jpg

IMG_20230727_221751.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 w sumie jak w takim growbagu uprawiasz, to przyszła mi pewna myśl. Często niedobory jakieś wychodzą przez pH i tak samo różne pierwiastki lepiej się wchłaniają w różnych pH.

Myślisz że przy Twojej donicy szło by eksperymentować w taki sposób, że przykładowo na spodzie donica by piła wodę o pH 6.5 z niższym EC, a od góry by leciała woda 6.2 z wyższym EC, przez co jakby doszło do zbyt mocnego zasolenia góry, to można by było dorzucić więcej wody od góry, żeby to EC "spłynęło w dół", tam gdzie środowisko bardziej jałowe. No i na dodatek od dołu przy niższym pH roślina by mogła sobie fajnie przyswajać jedzenie w stylu azot żelazo mangan itd, a od góry przy wyższym pH by zajadała PK calmag itd. Czy takie coś ma prawo bytu czy zbyt angażujące a korzyści minimalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny nie ma możliwości bytu, bo większość pierwiastków które chcesz mieć u góry z biegiem czasu zejdą na dół. No chyba że byś jedynie od dołu podlewał 😉 poza tym gleba przy tyłu robakach sama się wyniesza i ph zrówna. Po to to tak się robi, żeby nie przeszkadzać. Jedynie można za słaba, za mocną, za sucha lub za mokrą mieszankę zjebać. Tylko albo aż 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  @Glut78 ale właśnie tak myślę hipotetycznie bez dżdżownic, czy dałoby radę ogarnąć to w taki sposób, żeby utrzymywać w górnej połowie donicy ~6.2 pH i pierwiastki dobrze przyswajalne właśnie w tym przedziale pH, a na dolnej połówce donicy by było przykładowo 6.6 pH i podawane by były od dołu pierwiastki, które są przyswajalne lepiej wlanie przy wyższym pH. Na samym środku donicy oczywiście byłoby średnie pH, czyli 6.4 z wymieszanym jedzeniem podawanym od dołu i od góry. Coś w stylu pięter, że w piwnicy najzimniej, na piętrze chłodno, na pierwszym piętrze ciepło, na poddaszu najcieplej. Takie spektrum :classic_biggrin: I oczywiście podlewać trzeba by było w taki sposób, żeby jak najmniej mikstury wylewanej od góry dosiegalo poniżej połowy donicy i tak samo z podlewaniem od dołu.

Chyba że chodziło Ci grolsch o to, że te pierwiastki z góry grawitacyjnie prędzej czy później znajdą się na dole, ale czy właśnie nie dałoby się wtedy robić tak, żeby roślina na bieżąco korzystała z większości i żeby jak najdłużej utrzymać tą "hermetyczność" pięter ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Chyba że chodziło Ci grolsch o to, że te pierwiastki z góry grawitacyjnie prędzej czy później znajdą się na dole, ale czy właśnie nie dałoby się wtedy robić tak, żeby roślina na bieżąco korzystała z większości i żeby jak najdłużej utrzymać tą "hermetyczność" pięter ziemi

O to mi chodziło. Hermetyczność pięter to chyba jedynie w naturze jest, jak różne warstwy gleby, skał itp tworzą naturalni.  Gdzieś jest większa część czarnoziemu gdzieś mniej, a u innych sam piach 😎 wtedy rozumiem że im niżej to jak @Glut78 pisał. Nie wiem. Nigdy tego nie rozwazałem. Natomiast jeśli mówimy o donicy i to wcale nie dłużej bo 39l, to czytając o living soil nigdzie nie było napisane że jest taka zależność. Jeśli tak jest, ale nie wierzę w to, to konpia na flo miała by przejebane. To na dole jest większość korzeni. A wiemy że na flo lepiej wyżyje ph niż niżej. Więc na logikę przyswajalności nie kupuje tego że w takich litrażach gleba nie ma w miarę równego ph.

W mojej ocenie nie da się odseparować medium w jednym growbagu. Sam układam różne warstwy, ale i bez robaków to się kiedyś przemieści, bardziej lub mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 jak już przy eksperymentach jesteśmy to i ja się coś zapytam 😄

Sadziles kiedyś jedna sztukę w tak wielkim growbagu ? Jestem ciekaw jaka bestia by wyrosła w takim cacku 🙂 skoro przy 8 litrach z metra nie chcą schodzić 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny by trzeba było sprawdzić jaka jest zależność ph od przepuszczalności gleby, ale ciężko Ci będzie utrzymać na dole niższe ph niż u góry ze względu na EC, bo nawóz z góry będzie przesiąkali do samego dołu i się kumulował. Z czasem zasolenie wzrośnie i ph też będzie duże. To lepiej na zmianę podlewać ph 6,2 i ph 6,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry powiem że nie czytałem od początku, ale buidasoil pokazywał takie "skrzynie" z kratką na dole i rurką z boku, przez którą podlewa się właśnie od dolu. Wrzuciłem w załączniku zdjęcie jak to wygląda.

Ogólnie zamysł tego jest taki że wsypujemy bardzo silną glebę do skrzyni, a podlewając od dołu roślina ma opcję picia czystej wody lub pobierania nawozu w zaleznosci od potrzeb. On używa tego do automatów żeby im żarcia nie brakowało i było szybko dostępne w każdym momencie. Odcinek 9 sezon 3.

 

Może to pozwoli podzielić medium na dwie strefy.

80201-1_7_1200x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...