Skocz do zawartości
glowacky

Od kiedy nawoz i jaki. 5 auto.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mogę zrobić to np tydzień po ścięciu lisci? Takie wysuszone do piekarnika? Wysuszylbym liście i łodygi, potem zmielil w młynku, do piekarnika i heja? Jeżeli tak to jak wysuszyć liście? Do pudełka i sobie wyschna?

I drugie pytanie czy przy poniżej 20 stopni suszenie będzie ok? Bo w nocy spada na jakieś 19 w piwnicy.

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glowacky liscie do pudelka zrob dziur i weź  2razy dziennie je przerzuć. Zależy jaka tam wilgotnosc w piwnicy masz. Jak za wysoka i nie ma przewiewu to może plecha wyjść. Najlepiej jak by była w przedziale 50-60%. I pamiętaj żeby w ciemnym miejscu się suszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989

Pany... lipa jest. Suszę w piwnicy. Temp około 20stopni i wilgotność 50-60 ale czasem i 70 😞 na razie git ale zaczęło walić w całej chacie na górze. Każą mi z tym wypierpapier no bo ktoś przyjdzie i pipa blada.

Dajcie jakiś patent, nawet szybsze jakieś suszenie czy coś... muszę z tym na prędzej spadać z piwnicy. Na strychu mam za mała wilgotność a za duża temp ( 40 stopni i 20 wilg) - a I też by waliło w chacie.

Może byc w garażu nieocieplonym? Będzie niska temperatura w nocy ale oby mi się nie zepsuło....

W garażu sprawdzam temp i wilgotność właśnie. W dzień będzie ciepło pewnie, gorzej w nocy.  I już widzę, że wilgotność szybko spada. Jak spadnie np na 40 to lipa będzie w takich warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Git. Elegancko. Dzięki;) tylko u mnie w nocy to może i do 15 spadać temp tak myślę:/ nic się zlego nie stanie? 

Na tą chwilę wilgotność 55 woec chyba ok. Będzie się zmieniać na bank temperatura w nocy bo jest dziura 80cm na 20cm jako wywietrznik na stałe. Czy nie będzie chujni z kutasówą jak będzie się wachac temp do dajmy na to 15stopni? 😉

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glowacky @glowacky @glowacky 

Więc w nocy może być ok 70%wilgotności, zalezybtez od pogody, jak będzie deszcz to lipa trochę bo wilgotnosc strasznie skoczy....hmm🤔

Wrzuc na dwa dni zobaczysz co się będzie działo, obawiam się że plecha może czasami wyjść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glowacky a ile one się już suszą? Bo jak podeschły to w duży słoik tak żeby 40% wolnego miejsca było i dwa razy dziennie przez dwa tygodnie na 15 minut otwierać, później raz dziennie na 15 minut przez 2 tygodnie i będzie dobre 

Słoik trzymać w ciemnym chłodnym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Glut78 napisał:

@glowacky a ile one się już suszą? Bo jak podeschły to w duży słoik tak żeby 40% wolnego miejsca było i dwa razy dziennie przez dwa tygodnie na 15 minut otwierać, później raz dziennie na 15 minut przez 2 tygodnie i będzie dobre 

Słoik trzymać w ciemnym chłodnym miejscu

Ja bym nie ryzykował w ten sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna podzielona ma galezie, bez lisci w większości wisi od poniedziałku a druga w całości wisi od wczoraj - też pozbawiona ale tylko lisci wiatrakowych i tak z grubsza cukrowych z braku czasu. Jutro postaram się ją pociąć na mniejsze galazki. Ogólnie ta z poniedziałku w dotyku do tej wczorajszej już inna jest i suchsza na pewno. 

Liście z tej pierwszej praktycznie wyschły a z tej drugiej pewnie jutro czy pojutrze wyschna.

I tak jak mówisz, skacze wilgotność pod 70 teraz i jakieś 17,5 stopnia.

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glowacky da radę, ale musiałbyś pilnowac, jedyny minus jest taki że szybko wyschnie i może trochę stracić na walorach czy mocy, wrzuć z 3topki odpal suszare i zobacz po jakim czasie się wysuszy,byleby nie na wiór. Jak ogarniesz to Słoik i otwieraj ho z 2razy dziennie na 15min. Możesz kupić do słoik regulator wilgotności 62% np. Boveda albo integra. Wtedy jak będzie za wilgotno będzie wciągać tą wilgoc, jak będzie jej brakować to będzie oddawać, ogólnie będzie utrzymywać 62%,są też 58chyba. Ale wolę 62. Dobierz saszetkę do wagi ziolka. 4gsaszetki jest chyba na 15g, ja takie 2 wrzucam na 70g i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 kierwa, przez moją głupotę pojawią mi się pleśń na topach w słoikach już :(

jedna roślina suchsza jest w innych słoikach i jest wszystko ok. Ta natomiast miała trochę listkow jeszcze takich króciutkich i mimo otwierania słoików i wietrzenia pojawią się pleśń. Czy wszystko do wyjebania? Myślałem, żeby w suszarce do ziół wysuszyć teraz na wiór wszystko, może będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...