Skocz do zawartości
glowacky

Od kiedy nawoz i jaki. 5 auto.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Mam 5 auto. 3x indica i 2x 50/50. Dzis puściły kielki i poszły w male doniczki bo będę je jako sadzonki chowal na noc do domu. Potem 3 lub 4 przesadzka w jakieś 11l. I jedna lub 2 w ziemię. Te w doniczkach będę robił LST.

Wiem, że trochę późno i te w ziemi będą miały ciężko dojść, ale te w doniczkach jak będzie się robiło w nocy zbyt zimno pod koniec października to będę na noc zanosił do piwnicy i rano znów na słońce. ( te 3 indici niby 6-8 tyg flo ale to wuj wie) 

1. Od kiedy zacząć nawozic i czym na wege? Proszę o środki dostępne w sklepach ogrodniczych jeżeli można 😉

2. Jak zacznie się Flo to jaki nawoz? Też najlepiej z ogrodniczego 🙂

3. Podlewacie nawozem każde podlewanie czy co 2? 

4. Czy przycinacie co jakiś czas liście wiatrakowe, żeby nie przysłaniały światła? Jeżeli tak to czy można to robić cały cykl życia rośliny czy do pewnego momentu? 

Pozdro mordeczki:)

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.zalezy jaka masz ziemię.

2.Z ogrodniczego to można wziąć co najwyżej patyczki do podparcia (konkretne Nawozy są na flo, roslina wielu składników potrzebuje)

3. To zależy od wielu czynników.

4. Do 4 tyg flo spokojnie można golić.

Już Ci mówiłem, że to lipa z tym noszeniem krzakow ale to Twoja decyzja i nikt nie zagwarantuje Ci ze będzie zajebiscie,moim zdaniem będzie chujowo.Znam to z doświadczenia. Automaty najlepiej sadzic do docelowych donic, później będziesz je stresował, to nie jest sezon, że jak coś pójdzie nie tak to jeszcze idzie uratować. Do tych 8tyg możesz doliczyć z 3jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia ogrodow a uniwersalna. Będą przesadzone tylko raz. Wtedy jak będą miały z 5 rzędów lisci. Wtedy idą w duże doniczki. Wydaje mi się, że przeniesienie ich że stolika 10m dalej do piwnicy na noc w tej samej donicy nie zrobi jej jakiegoś szoku. Tym bardziej, że będzie to pod koniec jej życia i nie codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glowacky próbuj, do pazdziernika daleko, a pogoda moze byc elegancka. Powodzenia, zrob temat z tego, dodawaj fotki,pytaj i myślę że wszyscy jakos pomożemy i podpowiemy.

przez pierwsze 2tyg nie musisz dawac nawozow. Sama woda

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glowacky Od siebie dodam, że warto produktów z ogrodniczego unikać, w szczególności ziemi uniwersalnej ze względu na jej chujową jakość. Często możemy ją już zastać ze szkodnikiem, i ma tendencje do chujowego ph. Nie masz gdzieś grow shopu w okolicy? Ewentualnie poproś jakiegoś ziomka, żeby do siebie zamówił ziemię light mix albo all mix, np. od Biobizza albo Plagronu Albo po prostu puść mu blika, a on niech Ci zamówi na paczkomat. Do tego dokupujesz BIOBIZZ TRYPACK OUTDOOR 3X250ML + biobizz calmag i Voilà!
Masz bio komplecik do uprawy, który trudno przedawkować, a będzie wystarczający na całą uprawę dla tych wszystkich panienek. 

A tu tabelka od biobizza w odpowiedzi na nawożenie xdimage.thumb.png.74c36eb8677abca670caca9fdf8f6415.png
 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przypal zamawiać takie tematy? Jak np z lampami, filtrem itp itd? Tak pytam na przyszłość może 🙂

i drugie pytanie. Niebawem scinka 2 automatów. Mam do wybory suszenie w piwnicy albo na strychu. W piwnicy około 22 stopnie wilgotność spora bo z 70%. Na strychu 42 stopnie w upały I wilgotność 20% plus duchota. Nada się coś czy szukać innego miejsca?

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glowacky czy przypal?bezpieczniej kupić osobiście to na bank, ewentualnie niechnjakos Ziomek zamówi Ci na siebie jak nic w domu nie ma 😃W piwnicy byłoby ok jeżeli chodzi o temp, wilgotność by była na te 2pierwsze dni, później przydałaby się niższa. Jest temat o suszeniu, poczytaj sobie. Strych odpada, wyschnie na wiór...Pokaz te automaty jak wyglądają, spróbuj zrobic zdjęcie trochomow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę dzisiaj do domu to zrobię zdjęcia. Trichomy praktycznie wszystkie mleczne. Liście wiatrakowe zaczynają zolknac. Pod wieczór wrzucę foty aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, glowacky napisał:

20230718_165235.jpg

20230718_165242.jpg

20230718_165330.jpg

20230718_165304.jpg

20230718_165254.jpg

20230718_165035.jpg

20230718_165002.jpg

20230718_164946.jpg

20230718_164800.jpg

Mordeczki, bo tak myślę... to nie Lipton, że tak wysyłam focisze? 😄

Jeszcze trochę im trzeba, jeszcze powinny triche spuchnąć, mysle ze z 2-3tyg jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam trochę już bursztynowych trichomow? 🙂

No i jak z tym chwaleniem się w necie? Bez przypału? 😉

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, glowacky napisał:

A nie ma tam trochę już bursztynowych trichomow? 🙂

No i jak z tym chwaleniem się w necie? Bez przypału? 😉

Używaj przeglądarki Tor Browser, kasuj foty lub trzymaj je w folderze zamkniętym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panyyyyy... 

Na jednej tej dziurawej jest już sporawo bursztynowych trichomow ( na szczycie, na nizszych mniej) . Na tej drugiej mniej ale też się pojawiają. 

Trzymać to jeszcze? Chcialem ciąć jak będą mleczne bo lepsze jebniecie chyba 😉

20230723_084425.jpg

20230723_084415.jpg

20230723_084122.jpg

20230723_084122.jpg

20230723_084111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja tnę je dzisiaj. Będę przycinał na mokro. Tylko pytań mam kilka.

1. Suszyć całą roślinę ( bez lisci ale z lodygami )? Czy poobcinać łodyg blisko topów tak tylko, żeby móc zawiesić pod sufitem?

2. Po trymowaniu z lisci wiatrakowych i cukrowych i lodyg co z nimi zrobić? Masło i ciastka potem będzie ok? 

3. Czy do robienia masła ( ciastek )  potrzebne są wysuszone liście czy lepiej mokre? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, tnij na galazki i wieszaj, ja zawsze robię trym przed suszeniem.

Możesz zrobić Masło, ale najpierw wszystko do piekarnika na godz i 160⁰.

Masło,makumbe,green dragon I inne smakołyki mozes zrobić, ale najpierw wróć do mojej odpowiedzi do 2 punktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...