Skocz do zawartości
czanczanek

4x Pineapple Express auto, 1x gelato auto

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green Mam pytanko, bo problem jest taki , ze bardzo ciasno mam w Boxie bo się tak rozkrzaczyly, że dramat. I Bob Drzewny podsunął mi dobry pomysł żeby poscinac szczyty jak oczywiście już będą gotowe a doły zostawić żeby doszły bo strasznie zasłania i nie dochodzi swiatlo za bardzo, i dół wygląda jak by dopiero zaczynał kwitnąć a Góra za 3 tyg do scinki prawdo podobnie, i teraz pytanie moje, ile mogę obciąć lisci żeby się nic nie stało roślinka a trochę im luzu zrobić żeby yo swiatlo wpadało, czy po prostu zrobić tak jak Bob doradzil. Żeby na raty ciąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek

 

20230822_141127.thumb.jpg.77edb4fdfdba425e15d5dfe0d662f0bf.jpg.1b302e7b806d373b2ef845634ef93eaa.jpg

 

Patrząc na ostatnie zdjęcie grupowe stwierdzam iż nie jest bardzo ciasno. Trochę ciasno owszem tak jednak nie ma aż tak źle. 

Są to automaty i mają mniejsze liście niż sezony więc też dają dość dobry prześwit w porównaniu do sezonów. 

Bardziej bym się skupił na lampie 🙂 to tylko 100 watt a roślin jest kilka co przeklada się na podział jebnięcia mocy. Ogólnie dobrze to wygląda i nie ma co sie czepiać. 

Jeszcze zostało trochę czasu więc i te popcorny z dołu lekko dopuchna więc nie powinno być z nimi problemu. Popcorn nie jest zły, można z niego zrobić wiele rzeczy jak masło które dobrze zrobione to wbija w fotel a ukryty popcorn na czarną godzinę to i życie uratuję :D 

Ja osobiście bym nie usuwał liści przy automacie i to w takim stadium w jakim teraz są rośliny czyli że lecą na pełnej parze. Mogą zamulić a czasu im nie dołożysz. Jak co to jakieś delikatne korekty typu pojedyńcze liście..

Ja bym obniżył lampę z 5 cm a i za chwilę może jeszcze z 5. Do góry już raczej nie pójdą a jak im przybliżyć słonko to te doły zawsze coś tam więcej dostaną. 

Sam ciałem na raty i jeżeli mam być szczery to po tygodniu te topki blade z dołu nabierały wigoru mimo oskalpowania. Te rośliny są nie do wyjebania :) 

 

Wrzuć jakieś zdjęcie z góry i napisz ile lampa wisi nad tym szczytami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green lampa 150 wat ma 😁, teraz jest na 30 cm od roślin i nie mam możliwości już jej podniesc bo jak widać na zdjęciu blokuje mi filtr i musiałbym wszystko przerabiać, zrobię to przy nast uprawie. I Lampa hula już na 100% bo była na 80 % to obnizyc jeszcze ? Bo końcówki lisci są lekko przyjarane już chyba od swiatla.

20230901_214843.jpg

20230901_214850.jpg

20230901_214858.jpg

@czanczanek

20230901_214902.jpg

20230901_214906.jpg

20230901_214910.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek ja bym trzymał na 100% na 30cm, bo Ty masz tu chyba namiot 80×80 czy 60×60? Jak 80×80 to raczej niżej nie powinno się, bo te krawędzie prawie nic światła nie będą miały, a jak 60×60 to możesz dać na ten tydzień 25cm a za tydzień 20 i tak po trochu w dół

No i wiadomo jak na razie stop z azotem :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny tak 80 na 80 to musi juz tak być, tak azot wstrzymuje narazie a będę codziennie obserwował rośliny zobaczymy co się będzie działo z liśćmi 🙂 bo są troszkę przyjarane końcówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek @Bob drzewny  a co ma green powiedzieć 😄 bez przesady panowie.. sam jestem tylko zagorzałym amatorem 😉

Ogólnie to jest jak jest czyli jest dobrze 😄 - i chuj green powiedział.. 😄

Jak nie chcesz popcornu to następnym razem musisz o to zadbać wcześniej i usunąć minimum wszystko co w dolnych partiach. Jak na zdjęciu poniżej np. 

IMG_20230902_120600.jpg.e8b4fc2e73b58b4ee380f739974c708f.jpg

 

Teraz to już po ptokach.

Jakoś super ciasno tam nie ma bo to sativove liście głównie to jakiś prześwit jest. 

Jak nie możesz dac niżej lampy bo już przypala lekko to nie dawaj bo to bez sensu wtedy. 

Do tego wszystkiego warto spojrzeć na odmianę którą głównie posiadasz. Ten pineapple express to nie ma struktury kilku zwartych topów typu indica lecz bardziej sativovy styl gdzie topów jest mnóstwo w mniejszej formie. 

Trochę to wszystko jeszcze napuchnie i będzie elegancko. Dużo topkow i będzie co palić. Jak chcesz grube zwięzłe topy to bardziej w indice trzeba iść. 

Wycinanie liści moim zdaniem nie ma teraz sensu. Lepiej to już wyciąć na raty jak masz chwilę więcej czasu by poświęcić na ten projekt. Spuchnąć one jakoś nie spuchną ale te doły nabiorą koloru i będą bardziej dojrzałe niż takie świeżaki białasy 🙂

 

Jak zobaczyłem to zdjęcie to odrazu mi się przypomniały moje pierwsze automaty i pierwsza uprawa 🙂 też miałem 5 sztuk i szóstą taka mała w litrowej doniczce. 

20230901_214850.thumb.jpg.f52f1f7695604a9afac9546d5032c381.jpg.61646fc08bba79cc217517a9d1db7e53.jpg

28401714_IMG_20071203_1539581.thumb.jpg.f1bdffe1a51f3a048ab89e0cf4d1719a.jpg.2a3d981fb5aa4f76b46b0426da681b79.jpg

@czanczanek i na ogólnie to sorry mas rację 150 watt 😄 byłem już upalony i mi się jeblo 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Ok to zostawiam tak jak jest, ale widzę że u Ciebie topy spuchły zajebiscie, a następnym razem chyba posadzę sezony bo teraz jest 50 sativy i 50 indyjki i jest tak jak piszesz, będę ciał na raty I już zaraz je podleje i to wszystko dzięki za wypowiedz i już nie bądź taki skromny xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek to takie bardziej mało efektywne procedury są.. jak cała uprawę lecisz konkret to miód nie potrzebny a jak cała coś jest zjebane to miód wiele nie pomoże 😄 tak to w teorii wyglada hehe 🙂

Lepiej się skupić na całym cyklu uprawy niż szukać jakiegoś cudu na koniec 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green a no pewnie, że tak tylko kiedyś coś pisałem o spuchnięciu topów i ktoś to pisal że miod sie daje na koniec. Wiadomo że jak się poleci od początku dobrze to nie ma co cudu szukać:) mam nadzieje ze chociaż trochę napuchna mi te topki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek Powinny jeszcze trochę napuchnac jednak docelowo jakieś kluski już nie będą.

Taka struktura rośliny. Nawet sezon wygląda podobnie. 

 

pineapple-poison.jpg

Jak chcesz większe topy to szukaj coś w kierunku indica wtedy roślina bardziej skupia się na głównym topie lub ogólnie na bardziej ubitych pałkach.

Od kogo masz te 4 ananasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green kurde to szału nie ma, ja mam od Fastbuds ale mam tez posadzonego gelato automata razem z tymi ananasami i juz widze ze topy beda duzo grubsze i jest od Barney Farms i głownie Indica to bedzie to co piszesz własnie, nisko sie rozrósł wiec mysle ze bedzie ogien bo jest coraz grubszy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...