Skocz do zawartości
Proy_18

Dobór ziemi i nawozów

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu lecę na kreciku, ale długo na nim nie pociągnę 😕 Słyszałem, że najlepsze ziemie do konopi to albo (BIOBIZZ Light-Mix) albo (CANNA Terra Professional) <-- Pewnie przydałoby się też domieszać do nich kokos.

 

No i oczywiście nawozy. Rozważam nad zakupem (BIOBIZZ TryPack) albo (BIOTABS) jakiegoś, no chyba że znacie coś lepszego w przystępnej cenie 🙂Tych nawozów jest od groma, więc tak na dobry początek, nie chciałbym wydawać majątku na nie.

Myślicie że Cal-Mag i zestaw od biobizza starczy ?

 

Aa, no i czym jest (PK 13/14) i (mikoryza) opłaca się je kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Proy_18 napisał:

Myślicie że Cal-Mag i zestaw od biobizza starczy ?

nawozów jest dużo wszystkie firmy czołowe będą ok, tak te wystarczą

3 godziny temu, Proy_18 napisał:

Aa, no i czym jest (PK 13/14) i (mikoryza) opłaca się je kupić ?

pk13/14 to nawóz na kwitnienie, Mikoryza to związek korzeni i roślin grzyba

3 godziny temu, Proy_18 napisał:

Słyszałem, że najlepsze ziemie do konopi to albo (BIOBIZZ Light-Mix) albo (CANNA Terra Professional)

tak do dobre mieszanki do konopi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi A który CALMAG będzie lepszy ? Od Biobizz czy Plagron ?

I czy kupić PK 13/14 i mikoryzę na początek, czy zainwestować w to dopiero kiedy będę bardziej zaawansowany ?

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten CalMag od nie BioBizza ma dodatkowo zdaje się azot. Weź z biobizza bo azot będziesz ładował z TriPacka. PK13/14 powinno się podawać jak zaczyna kwitnąć.... bo później jest zastanawianie się czemu nie puchnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB A kiedy dodawać PK 13/14 i CalMag ?  Chyba CalMag można dodawać od fazy wegetacji. Co nie ?

I czy zainwestować w mikoryzę ? Czy to nie jest potrzebne na początku

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Czyli nie kupować CalMag od Biobizz i Plagron, tylko od Cenna.

@dziurawy A dobrze napisał o tym kiedy stosować ? 

Godzinę temu, WBB napisał:

CalMag od początku można. PK po miesiącu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proy_18 wariat nie czytalem calosci ? ja cal mag dalem dopiero po 5- 6 tygodniach , mialem dobra ziemie , jaki cal mag wybrac ? nie wiem jakie masz nawozy ? ja mam wszystko z canny jedna z lepszych firm na rynku , ja mam oba cal magi i z bio biza i z canny , dawalem za duzo azotu i zrobily cie ciemne roslinki , wiec przez jakis czas lalem cal mag z bio biza bez azotu , z jednej roslinki zszedl azot wiec wrocilem do cal magu canny z azotem , jak dobrze ci bedzie szlo to wez cal mag z bio biza bez azotu ? albo kup dwie male buteleczki tego i tego ? decyduj 

pk 13/14 lejesz zeby topy puchly ? a czy u ciebie bedzie to po msc czy po 6 tygodniach , sam zobaczysz ? nie wiem jakie masz nawozy ale do kazdych nawozow jest tabelka co jak i kiedy stsosowac 🙂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy A dokupić do tego zestawu jeszcze (Root Juice) ? Czy wystarczy sam Try-Pack ?

 

Która ziemia będzie lepsza ? (Terra Profesional) czy (Terra Profesional PLUS)

Wydaje się oczywiste, ale wolę się upewnić 🙂

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proy_18 Biobizz light mix i tripack biobizz + pk13/14 + calmag biobizz. To wystarczy, pk13/14 to fosfor potrzebny roślinie na fazie kwitnienia, jak masz fundusze możesz kupic ukorzeniacz: root juice Biobizz/ rhizotonic

i cannazym enzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dziurawy napisał:

@WBB  dobrze napisales mordo zdaje sie 😄 😄 a raczej pleciesz glupoty malolatowi 😛 na odwrot bio biz cal mag nie ma azotu , azot jest w cal mag canna 🙂 @Proy_18  

Ale ja tak napisałem, że ten od NIE BioBizza ma azot 😉

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proy_18 obowiązek jak chcesz dotrzymać growa do końca, to biobizz trypack ten do indoor, calmag od biobizza i biobizz pH down jeżeli chcesz lecieć na organicznych nawozach (co będzie bezpieczniejsze bez drogich mierników). Zobacz sobie ile kosztują i wtedy decyduj, czy chcesz więcej zainwestować, czy na razie pass. Jak będziesz miał fundusze jeszcze, to w 1 kolejności zainwestuj w biobizz rootjuice, jak nadal będziesz miał to biobizz algamic i biobizz top max (topmax dopiero będziesz dawać na kwitnieniu więc jest czas), a jak nadal będziesz miał kase, to biobizz bioheaven. No i jak zdecydujesz się na tę opcję, to ziemia biobizz light mix

Masz jeszcze opcje nawozów mineralnych od canna i wtedy ziemię najlepiej canna terra professional (bez plusa, chyba że chcesz przesadzać roślinę fotoperiodyczna i mniej się bawić przy roślinie, to lepiej kupić i tą i tą, ale trudniej wtedy dostosowywać nawozy)

No i pamiętaj, że wypadałoby kupić jakiś miernik elektroniczny do pH, to koszt conajmniej 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem proste przez caly okres uprawy- nie potrzebujesz zadnych miernikow EC, CO2 etc. Zapewniasz tylko temperature i wilgotnosc, podlewasz odstana kranowka.

Kupujesz Biotabs, Calmag i np PK 13/14. Idziesz do ogrodniczego i kupujesz losowa pulchna glebe w worku za 5-10 pln. Ladujesz po kielkowaniu  do ostatecznej doniczki (5-11 L wystarczy jak automat).

Po jakims tygodniu od wyjscia z gleby ladujesz biotabsa w glebe( 1 tabs na 5L donicy). Jezeli uzywasz LED to co jakis czas pryskasz sobie calmagiem z biobizza np 2-6 ml/L ( pod LEDem wjecej jedza tych pierwiastkow)

Gratuluje, masz spokoj z niedoborami przez 1/2-3/4 uprawy. PK lejesz tyle i tak czesto jak jest napisane na opakowaniu, czyli nieduzo( w tym przypadku to tzn chemol- ale jak uzyjesz go 3-4 przez caly cykl nie zrobi wrazenia na glebie)

Podsumujmy koszta:

calmag 250 ml ~~ 30 pln

biotabsy ~ 60 pln za 10 sztuk

i np canna pk 13/14 jakies 30 pln

ziemia 10L 10 pln~

tu masz caly set jak sie bawisz w 1-3 sztuki to wystarczy na wiecej niz 3 cykle.

Z tym co podalem jak nie bedziesz przelewal i nie przesuszal zbierzesz dobrze.

:roorrip:

opcjonalnie mozesz dokupic np keramzyt i dac go na spod doniczki tylko wpierw go przeplucz kilka razy i wyparz goraca woda( jakies 10-15 pln.  (duzo daje)

Edytowane przez Hawudepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...