Skocz do zawartości
gtafan

Zestaw wentylacji pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Siema

Przychodzę z szybkim pytaniem bo mam boxa 60x60x180 i potrzebuje dobrać do niego system wentylacji. Szukając wentylatora kanałowego natrafiłem na taki zestaw za 200zł. Pytanie teraz czy się opłaca go brać i czy przy takim rozmiarze grow boxa da radę i będzie wystarczający?

Screenshot_2023-07-06-07-17-58-59_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2023-07-06-07-18-09-55_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2023-07-06-07-18-13-57_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan starczy ale tak na styk, bo w lato będziesz miał wyższe temp w boxie i łatwiej będzie parować i roślina i ziemia, to może się okazać że na późnym kwitnieniu będziesz miał wilgotność tak na granicy bezpiecznej, w której nie ma szans na pleche

Ogólnie "wzór" na dobrą wentylację nawet w lato to objętość × 60 × 4, czyli u Ciebie = 0.6×0.6×1.6×60×4 =138m³/h

Regulator obrotów by Ci się jeszcze przydał mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan powiem Ci że ja właśnie do 0.6×0.6×1.6 kiedyś wrzuciłem went za mocny i nie wiedziałem nic o regulatorze obrotów, to jak przez 3 tygodnie miałem odpalony wentyl na 1 biegu, to tylko się wkurwiałem że codziennie muszę uzupełniać nawilżacz po 1.5 litra, żeby utrzymać 60% w boxie. Dopiero potem dowiedziałem się, że regulator to podstawa :classic_biggrin:

I doominik dobrze mówi, chodzi o to, że nawet jakbyś wrzucił wentylator 1000m³/h do Twojego metrażu, to nie będzie praktycznie różnicy w porównaniu do takiego 200m³/h, bo nie masz tyle generowanego ciepła/wilgoci na godzinę, żeby był potrzebny tak ogromny przepływ powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gtafan  tego to szczerze nie wiem, ewaporacyjny dodaje temperaturę więc odpada w lato, ultradźwiękowy zaś proszek generuje jakiś, który zapycha filtr

Ja leciałem na ultradźwiękowym i w lato idealny, ale w zimę jak suche powietrze cały czas w pomieszczeniu przez kaloryfer, to przyspieszy Ci zużycie filtra, ale no jednak lepsze to niż za wysoka temp w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bylejakość tani, mam w dupie wilgotność, jak jest na dworze chłodno, albo pada to wilgotność na 1 biegu wentylatora wyciągowego mam 60-70 procent, a przy upałach podlewam mniejszą ilością wody ale częściej i też wilgotność mam podobną, jak spada poniżej 60 to znów podlewam

Wilgotność nie zabije roślinki, za to temperatura może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...