Skocz do zawartości
IridiumXan

Jaka lampa do Boxa 40x40x120

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Aktualnie mam Elektrox Dual CFL 125W ale jest zbyt mocna. Box na jednego kwiata i chcialbym wymienic na cos co sie lepiej sprawdzi.

Co najlepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi  miałem post tutaj:

Kolega powiedział mi że ta lampa co mam jest zbyt mocna do tego. Możesz doradzić? W sensie że pali kwiat. Mam też problem z utrzymaniem wilgotności.

Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@IridiumXan  Ta lampa cfl 125 W , jaką masz jest nawet lekko za słaba na twoją powierzchnie 0,16 m, tam braknie 1 tys. Im, więc na pewno nie powinieneś celować w coś słabszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy To ja już nie wiem. Kolega w poście innym napisał mi że to za mało. Mam maly growbox z jedną rośliną. Nie wiem natomiast co jest nie tak bo jak wsadziłem lampę i włączyłem nawilżacz powietrza to ani wilgotność nie była dobra ani temperatura a co więcej końcówki liści się poparzyły. Nie wiem co robię nie tak

 

To co aktualnie wyrosło to tylko na świetle z lampki na biurku

Edytowane przez IridiumXan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@IridiumXan Na wega taka lampa , jaką masz jest ok, może za blisko sadzonki lampę trzymałeś. Na kwitnieniu wystarczy, że dołożysz do tej lampy, jaką masz żarówkę led ze zwykłego elektrycznego np. 2V-tac 15 W 2700K 1500 Im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Dzięki! To takie coś to łatwiej dokupić niż całą lampę zmieniać. A jesteś w stanie mi doradzić co jest nie tak z wilgotnością? Nawilżacz chodzi na maksa a wilgotność jest max na 50%. Aktualnie lampa wisi w połowie boxa bo sadzonka i tak jest mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@IridiumXan  Proste, że łatwiej koszt takiej żarówki to 12 zł, plus oprawa z kablem 10 zł. Masz włączony wentylator wyciągający ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@IridiumXan Może masz słaby nawilżacz, jaki nie daje rady, powieś mokry ręcznik zanurzony w jakimś naczyniu z wodą to podbije wilgotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Wracam z pytaniem - jutro dodaję tą żarówkę co wyżej. Czy coś jeszcze poza nią? Dać ją od samej góry czy na wysokości aktualnej lampy?


dodatkowo - lampa którą mam zaczyna się odginać od ciężaru. Jak ją zabezpieczyć dobrze żeby nie spadła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie dobrze, więcej lumenów to już powoli będzie nadmiar. Żarówki powinieneś najlepiej usadowić tak, żeby równomiernie świeciły w dół, najlepiej żeby były bliżej krawędzi a na środku ta najmocniejsza lampa, będzie wtedy lepsza dystrybucja światła. A co do ciężaru ciężko mi powiedzieć, podwieś ją sznurkami czy trytkami i nie ma szans żeby spadła

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...