Skocz do zawartości
mixxer

Pomoc w skompletowaniu pierwszego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Kompletuje właśnie mój pierwszy zestaw do uprawy 1-2 roślinek. Mam dosyć ograniczone miejsce i założyłem sobie budżet do max 1500zl . Poprosiłbym zacne grono o ocenę i poradę czy to wszystko ma ręce i nogi . 

Growbox : RoyalRoom 60x40x120

Wentylacja: Vents Quietline  145-197 m3/h

Filtr : Prima 160-240 m3/h

Lampa ; i tu się waham pomiędzy:

Phytolite cree 60w,a caluma force 75w ( różnica w cenie jest dosyć spora i nie wiem która wybrać)

Miernik PH : tu też się zastanawiam czy kupować miernik czy idzie sobie poradzić z papierkami 

Donica Airpot 9l

Ziemia : Plygron growmix

Nawozy : set od Biobizz

Wiatrak wewnętrzny: planuje kupić jakiś z aliexpress byle tańszy 

Dzięki wielkie za wszystkie porady i podpowiedzi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mixxer  do takiego boxa proponowałbym 90W lampę z ledam (trochę osób u nas ma te lampy, to chłop z innego forum, który zauważył że w sumie czemu by nie zacząć montować lamp jak taki popyt) albo mars hydro ts 600, ale tylko nowe wersje z 2023 żadnych używek. No jeszcze jest opcja żyrandoledu, ale trochę trzeba się pobawić, ale zaoszczędzisz dobre parę stówek.

Jeżeli jesteś niedoświadczony, to miernik obowiązkowy niestety. Z Milwaukee jest za 100 zł miernik do ph @Monakoopolecał, jest jeszcze adwa ad 12 ale droższe i trudniejsze w obsłudze według mnie

Doniczki nie kupuj airpota na start, weź sobie materiałową 11L, bo airpot jest po prostu trudny dla początkującego, szczególnie w lato.

Jak nawozy od biobizzu, to kup też ziemię  lightmix od biobizzu, nie jest to konieczne, ale ułatwia. Jak masz na myśli tripack indoor od biobizzu, to dokupić musisz jeszcze calmag i pH down, to dość obowiązkowe ale kosztuje malutko

A co do Wiatraka mieszającego masz trochę czasu jeszcze na kupno więc najlepiej aliexpress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  dzięki wielkie zastosuje się i raczej kupię tą marshydro bo z tego co czytałem to bardzo sprawdzona lampa . Trochę z innej beczki, poleciłbyś jakiegoś producenta nasion ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mixxer  taaak to jest pewniak, nie jest to super jakość lampy wiadomo, ale ma dość fajną penetrację taką "spod jajca" jakby od boku, przez to że jest to dużo diod na pewnej powierzchni :classic_biggrin: Ale to dużo opowiadania

A co do nasion to powiem Ci że nie wiem, barneys farm to jeden z lepszych producentów i ma dużo nasion w cholerę znanych i charakterystycznych w swojej ofercie. Dobór nasiona też będzie ważny do tego co będziesz chciał osiągnąć z growa i jak dużo uwagi będziesz chciał mu poświęcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...