Skocz do zawartości
Farmer

Zapach w mieszkaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje złożyć boxa w mieszkaniu. Jestem totalnym swiezakiem dlatego pytanie. Jak mocno czuć zapach po otwarciu boxa kiedy trzeba ogarnąć roślinki. Wiem że jeśli dobrze złożę boxa to przy zamkniętym nie będzie żadnego zapachu ale martwię się co się dzieje jeśli jest otwarty boks.

Jakieś rady żeby zapach rozszedł się jak najmniej 

Boks ma mieć wymiary 1x1x2m wejdzie mi tam 6 roślin czy raczej 4 ? 

Dzięki za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmer Jak u mnie pracuje wentylator z filtrem to w sumie nic nie czuje, jak otworzę to jest B00M zapachowy. Nie unikniesz tego xd. Proponowałbym może zarzucać jakąś folię malarską na ten czas? Nie mam innych pomysłów. Ewentualnie kontrować jakimś innym zapachem  😛 W necie znalazłem też coś takiego jak: Vaportek Mini M2, możesz stestować.
Myślę, że 6 się zmieści ale może być ciut ciasno. Ja mam 60x60 i na upartego 4 by weszły. Ale uważam że ścisk to nie jest nic dobrego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ewentualnie żeby zrobić box w boxie. Jedne większy drugi mniejszy i kiedy mam otowrsyc boxa z roślinami być już szczelnie zamknięty w dużym boksie w kotrym będzie filtr . A oczyszczacz powietrza nie powinien zneutralizować zapachu ? 

5 godzin temu, WBB napisał:

Nawet przy zamkniętym będzie czuć a po otwarciu jest masakra.

Nawet kiedy boks będzie dobrze zrobiony też będzie czuć ? Czyli dobrej firmy grow oraz dobre filtry. Nie będę oszczędzać na tym, ważne żeby spełniało swoją funkcję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmer  jak będzie odpowiedni filtr, wentylator itd, to w pomieszczeniu w którym będzie namiot nie będziesz czuł żadnego zapachu, dopóki całe powietrze z namiotu będzie wychodziło przez filtr. Jak otworzysz namiot, to powietrze z zapachem wydostanie się poza namiot bez filtracji, to wiadomo że będzie po prostu dawało po nosie. Coś jakbyś zamknął kupę w worku, to nie będzie śmierdzieć dopóki go nie otworzysz :classic_biggrin:

Jeżeli chcesz, żeby nie było żadnego zapachu wydostającego się z namiotu, to już będzie kombinatoryka, bo chyba nie ma innej opcji niż po prostu mieć jakiś inny szczelny namiot wokół właściwego, w którym będziesz w stanie się poruszać i który będzie miał wentylację z filtrem, ale to wystarczy jakaś mało wydajna bez problemu. Ale to Ci w cholerę miejsca zajmie

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Farmer napisał:

Nawet kiedy boks będzie dobrze zrobiony też będzie czuć ? Czyli dobrej firmy grow oraz dobre filtry. Nie będę oszczędzać na tym, ważne żeby spełniało swoją funkcję 

Oprócz swojego sprzętu nie widziałem innego 🙂 U mnie lekko czuć ale szczelność mógłbym jeszcze trochę pewnie polepszyć.... nie wiem, być może da się całkowicie zneutralizować zapach.

W growshopach są jakieś neutralizatora zapachów... ale nie wiem co to i do czego...

3 minuty temu, Bob drzewny napisał:

Coś jakbyś zamknął kupę w worku, to nie będzie śmierdzieć dopóki go nie otworzysz

Jak przystawisz do nosa to czuć gówno... sprawdzałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne kwiaty o mocnej woni jak mięta itd też neutralizują zapachy, ale wydaje mi się że po treningu przy 6 roślinach nie ma opcji żeby coś zneutralizowalo zapach, coś innego niż po prostu przepuszczenie powietrza przez filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuć chyba nawet przy zamkniętym, jak człowiek na co dzień ma do czynienia z zapachem to mu obojętnieje, ale jak ktoś nowy wejdzie do pomieszczenia to myślę że poczuje zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo. dlatego wietrze mieszkanie, zrobienie przeciągu tez pomaga.  jak masz zamiar otworzyć dzwi wejsciowe to najlepiej użyć pochłaniacza zapachów w sprayu lub odmierzacza powietrza najlepiej o zapachu sosnowym, świerkowym. leśnym zapachu . trudno wtedy odróżnić zapach zioła od dezodora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmer czytalem te wypowiedzi i nie  bede na nie wchodzil, wypowiem sie na moim boxie , mam 83 dzien w boxie a ja ani razu nie czulem ziola z boxa !!! poki co jebie skarpeta brudna , albo kaszanka z ulicy 🙂 co dalej bedzie nie wiem ,a co do twojego problemu ? masz auto ? znasz takie urzadzenie jak ozonator ? choc i swiry w domu maja 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...