Skocz do zawartości
Sirpotato

pierwsza uprawa kali mist i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

53 dni od wykiełkowania/ 47 dzień kwitnienia

Nawozy pełny zestaw od biobizz, dawkowanie

Top max 5ml/l,  acti vera 5ml/l,  bio grow 5ml/l,  bio bloom 8ml/l,  bio heaven 5 ml/l, calmag 2ml/l , podlewanie 2 litry wody odstanej z kranu pH 7.5 co dwa dni z nawozami.

Światło 160wat

IMG_20230718_152133689.jpg

IMG_20230718_152108706_HDR.jpg

IMG_20230718_152101507.jpg

Czy można coś jeszcze dla niej zrobić ?

Jak myślicie ile jeszcze tygodni do ścinki ?, Pod lupą na razie wszystkie trichomy przejrzyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sirpotato dni źle oznaczyłes, bo 53 dni Wega i 47 dzień kwitnienia, czyli okrągłe 100 dni Ci wybiło. Za niedługo świętowanie :classic_biggrin:

Co do samego podlewania to nie siedzi mi to 7.5 pH, strasznie dużo, do 7 to jest taki max w co powinieneś celować dla jak najlepszych efektów. Wbrew pozorom tą różnica o 0.5 może Ci zmienić przyswajalność o trochę procent, może 30, może 50, cholera wie :classic_biggrin:

Ale jednak na każdej stronie itd trąbią, że podlewać od 6.2-6.8, inne pH długo stosowane będzie prowadzić do niedoborów + im bliżej ścinki tym bliżej 6.8 powinno się kierować

Według mnie blokujesz im potencjał puchnięcia tak wysokim pH

A i swoją drogą może masz opcje żeby obniżyć światło? Dobrze sobie radzą na tej pełnej mocy, to można by poeksperymentować i dorzucić im z 10% mocy samym obniżeniem, bo jak tam widziałem to masz całkiem dobrą dystrybucję światła, bo duża powierzchnia święcenia

I zauważyłeś może opadnięte nieco liście przed podlewaniem? Może nieco za mało wody dostaje w te upały? Warto sprawdzić, bo łatwo to zrobić i łatwo "wyleczyć", a efekty przyjdą od ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny dzięki, znowu spróbuję tak ja zalecasz🙂 

Nie wiedziałem czy wege wpisuje się od wykiełkowania czy pestki w ziemi. Spróbuję zmniejszyć PH i może więcej podlewać bo faktycznie w ostatnim czasie woda nie przelewała donicy, 2 litry za mało. Światło musi niestety zostać box nie do końca był dopracowany . Pozdrawiam 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sirpotato  można też spróbować donice na czymś podstawić, nawet te 5cm by zmieniły w cholerę, bo jednak 25cm a 20cm, to aż 20% różnicy:classic_biggrin: Oczywiście to tylko przykład

Ale cholera wie ile więcej by przyjęła roślina, możliwe że 10% więcej i zaczęłyby się problemy

To jak chcesz kombinować, to możesz podwyższyć donicę, a jak nie chcesz ryzykować to tylko ogarnij to pH lekko i może z pół litra więcej niech pije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  pH ogarnięte do 6.8 środkiem pH minus od biobizz szkoda dopiero teraz nabyłem miernik pH bo to podstawa, udało mi się podnieść roślinkę o 3.5 cm na deseczkach, wysokość topków od 9 do 15 cm. Będę ją kontrolował kilka razy dziennie 🙂IMG_20230720_091731942_HDR.thumb.jpg.3406190ec3175bc5002bcde0eb3fade4.jpg

IMG_20230720_091901390.jpg

IMG_20230720_091809631_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sirpotato tylko pamiętaj że zanim pH w glebie się zmieni, to trochę tych podlań będzie musiało przelecieć przez ziemię. Pilnuj żeby nie przysmoliłk tych topów, oglądaj liście cały czas czy nic się z nimi nie dzieje i będzie elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 od wykiełkowania, 54 dzień kwitnienia.

Odżywki od biobizz tak jak poprzednio co każde podlanie. Ph wody 6.5-6.8. światło 160 Wat.

Czy można lać nawozy do samego końca ? Czy juz lepiej sama woda ?. Trichomy nadal przezroczyste. Jak myślicie ile jeszcze do ścinki ?

 

IMG_20230725_083050476.jpg

IMG_20230725_083221428_HDR.jpg

IMG_20230725_083230551.jpg

IMG_20230725_083259756.jpg

IMG_20230725_083404859_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobre bobki 🤭🪴😎 jestem ciekaw ile zbierzesz 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zobaczymy po wysuszeniu wygląda obficie a wszystko wyjdzie w praniu yooo😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sirpotato tylko się  nie śpiesz. Kup sobie lupę do oglądania trichomow. Widzę pojedyncze suche liście, od razu takie wycinaj zeby plecha jakas sie nie zagoscila. Co dajesz jej na flo?

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 jutro ogarnę stare liście, lupke mam.

Top max 7ml/l,  acti vera 5ml/l,  bio grow 5ml/l,  bio bloom 8ml/l,  bio heaven 5 ml/l, calmag 1.4ml/l, woda ph6.8 ,nawozy co dwa dni z podlewaniem. 2.5litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby powoli schodzić z nawozów, na pierwszy strzał bym obciął bio grow i to tak połowę już od następnego podlania tak samo  calmag. Jakbyśmy założyli że za 2.5tyg ścinka, to jeszcze kolejne podlanie już bym podał bez biogrow i bez calmagu, a następne (ostatnie) połowa wszystkiego co zostało do podlewania i pass z nawozami. Zostanie wtedy 1.5 tyg do ścinki, poczekałbym z flushem do równych 7 dni przed ścinką i niech się dzieje. Według mnie dzięki temu zachowasz możliwość puchnięcia topów do końca (w miarę zielone liście dalej będą przeprowadzać fotosynteze)

Możesz walić flusha też 1.5 tyg przed ścinką, ale to już teraz powinienes podlewać ostatni raz połową dawki wszystkiego i na następne podlanie już nic i jeszcze następne to już flush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

66 dzień kwitnienia, podlewanie sama woda pH 6.8.

Pomocy jeden topek zainfekowany na samym czubku pleśnią, odciąłem do pewności 6 gram mokrego. Czy lepiej usunąć całego topka? Zamówiłem canna cure czy mogę tym popryskac? Cięgle pada przez  co mam podwyższoną wilgotność.

 

IMG_20230806_121031611.jpg

IMG_20230806_121537242.jpg

IMG_20230806_120943290_HDR.jpg

IMG_20230806_121050668.jpg

IMG_20230806_124514357.jpg

@Bob drzewnya

@vego1989o

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sirpotato duża wilgotnosc w boxie, lepszy przewiew by sie przydal i zejsc tak do 60% i by bylo git. Wytnij wszysko gdzie jest plesn, tylko nie miej pomysłu tego palić.

W ogóle ile zostało do ścinki?

Edit. To już prawie 10tydz więc już koniec praktycznie 

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 Do ścinki zostało myślę 7-10 dni, wyciołem zarażone miejsce. Wilgoć w dzień ok gorzej w nocy gdy nic nie świeci

@Glut78 mieszające postaram się podnieść do góry a co ze środkiem canna cure bo gdzieś na forum pisałeś że jest dobry na pleśń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...