Skocz do zawartości
czanczanek

Niedobór lub Nadmiar nawozów?

Rekomendowane odpowiedzi

@dziurawy no bo ta młoda była później posadzona i dlatego tak, te zdjęcia co masz opisane górny szczyt dolne topy i boczne jest najstarsza reszta jest w około 80 dniu i na liscisch mają to samo zacząłem wszystko to robić chaotycznie bo nie wiedziałem dokładnie wszystkiego ale rosną, topy grube gęste nawet spuchnięte 

@dziurawy to jeżeli chodzi o to pk to stosuje Bioblooma z biobizz i topmaxa ale daje maxymalne dawki na litr wody, nie wiem zgupialem już:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@czanczanek rosna rosna ale wrzucasz zdjecia paru roslin mozna sie pogubic ostro,  wrzucaj calej roslinki tez zeby zobaczyc ogololnie jak wyglada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ok wrzuciłem dwie różne oprócz tej młodej, bo na tych dwóch są te liscie przebarwione i nie wiem o co chodzi dlatego szukam pomocy 

@dziurawy tak czytam i czytam i nie mogę nic sensownego znaleźć na ten temat wszystko wygląda podobnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@czanczanek ej ej ej ej ej ej ej ej nie badz jak 80% tutaj rusz glowka ??!! masz etykiety ? masz internet ? moze mamuska cos wie ? 😉 

A NAZWA CAL MAG ci cos mowi ? z chemi ja jestem cienki ale spostrzegwaczy to jestem 🙂 

@czanczanek nic nie podlewaj !! poczekaj do wieczora niech cala ekipa sie wypowie a nie tylko dwie osoby na spokojnie  a poki co szukaj czytaj ogladaj , inaczej sie nie nauczysz jak praktyka innej opcji nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcemy wyleczyć jakąś chorobę, to lekarz zazwyczaj (nie na NFZ:classic_biggrin:) zbiera pełny wywiad od chorego, żeby właśnie jak najlepiej zdiagnozować czemu coś jest nie tak.

Jakby np wypadały Ci włosy, to jak powiesz lekarzowi "wypadają mi włosy, proszę zobaczyć" to taki lekarz też nic nie powie, jedyne co będzie widział, to że rzeczywiście wypadają, ale z jakiego powodu to już nie, bo może ich być 100.

Tak samo z tymi roślinami, same zdjęcia liści nam nic nie pomogą, szczególnie że jeden jest z jednej rośliny, drugi z drugiej, nie wiadomo na jakiej wysokości jest ten liść (to bardzo ważne).

Zrób zdjęcie najbardziej chorej rośliny całej od góry do dołu z dwa i potem niech będzie zbliżenie na chore liście, ale takie żeby dało się ocenić na jakiej wysokości jest ten liść i jak wyglądają inne na tym samym szczycie. Czyli szczegółowość niech będzie taka, żeby było widać objawy, ale nie musi być widać tego z 2 cm. Jak ogarniemy co można zrobić z jedną rośliną, to potem się zabieramy za drugą i tak po kolei :classic_biggrin: Objawy będą pewnie podobne i kwestia "leczenia" podobna, bo jednak wszystkie mają takie same warunki, jedynie pewnie się różnią rozmiarem, czy tam odmianą itd

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale widze ze liscie sa opadniete ? u mnie wszystkie pieknie spiewaja nana nana 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy dobra dobra spokojnie hehe nic nie robie jeszcze, szukam caly czas, nie skumałem z tym calmagiem

@Bob drzewny Dobrze Panie Doktorze 😄 zaraz zrobie zdjęcie Pacjenta i wysle, ale z tymi włosami i NFZ to prawie się położyłem hahaha 

@dziurawy no nie padnięte właśnie już idę robić foty dokładne 

@dziurawy @Bob drzewny proszę bardzo 🙂 dodaje tylko jedna roślinę, bo na drugiej jest centralnie to samo nawet ciut gorzej końcówki brązowe jakby popalone i zawinięte w dół 

20230613_181151.jpg

20230613_181513.jpg

20230613_181627.jpg

20230613_181714.jpg

20230613_181753.jpg

Nie mogę więcej zdjęcia dodaj bo blokuje 

@Bob drzewny

20230613_181821.jpg

Może spróbuje na 3 razy 

Więcej niestety się nie da 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mega podobnie też z tym zestawem biobizz, tak samo nie wiedziałem w czym problem, skończyło się tym że dwa miesiące później ścinałem nadal z przezroczystymi trichomami :<

@
czanczanek potrząsasz butelką calmag przed użyciem?

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń kurde no moglo sie zdarzyc ze raz nie potrząsłem butelka, ale ostatnio cały czas, i właśnie urwalem kawałek topka do testu, suszy się póki co i chyba tak się skończy że będę musiał ja skosić z białymi, poczekam jeszcze bo nie chce czegoś pochopnie zrobić może reszta się jeszcze wypowie, ale dziękuję za info 🙂

@xOkoń a zatrzymala ci się całkiem roslina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny i chyba będziesz miał rację, bo czytam do tej pory i jest dużo materiałów na temat tego pk właśnie, dziękuję Bob za opinie , ale dalej nie wiem jak to podlać a muszę jutro powinienem dzisiaj, ale  ile czego dawac teraz żeby to sprostować 

Edytowane przez czanczanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek powiem Ci że nie jestem pewien, bo liście szczytowe nie są żółtawe, a to główny dowód na nadmiar PK. A w tak późnym okresie dość ryzykownym byłoby obcinanie jeszcze dodatkowo PK.

No i co gorsze, to też widać typowy niedobór calmagu. Jeżeli nikt nie podpowie do tego czasu, to ja bym przy następnym podlewaniu dał 2 razy większą dawkę calmagu dla roślin "chorych", a dla zdrowych 1.5 razy większą. I zdecydowanie pilnować pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek  ja bym bloom zostawił w takiej samej dawce, za duże ryzyko obniżać teraz jego dawki, bo na 100% brakuje calmagu roślinie, teraz tylko pytanie co spowodowało niedobór calmagu. Najbezpieczniej zwiększyć jego dawkę i będziemy obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...