Skocz do zawartości
Jebac 60-tki

Roślinki outdoor-relacja

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Jebac 60-tki napisał:

Więc nie mam powodów do zmartwień i wszystko jest ok tak?? 

tak

49 minut temu, Jebac 60-tki napisał:

Powinienem te liście oberwać czy zostawić i same może odpadną?? 

zostaw, chyba że ledwo już się trzymają, czasami od uschniętych liści może pleśń się rozwinąć i jak jest ich dużo to trzeba zrobić porządek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Sluchajcie rośliny moje zatrzymały się w miejscu i od jakiegoś czasu w ogóle nie idą do góry a niby ta odmiana dochodzi do 100-130cm, orientuje się ktoś o co kaman?? 

Wysyłam dwie fotki i powiedzcie czy to się zbiera już te owoce czy dalej ma rosnąć?? Pachnie na całym balkonie i w mieszkaniu, ładnie jest ale żona już narzeka powoli hehe

IMG_20230830_133329.jpg

IMG_20230830_133334.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jebac 60-tki na tym etapie nie ma już szans żeby urosły, nawet jeśli dasz nawozu to może kilka cm podskoczą ale nie nastawiał bym się na to. Lupa jubilerska (chociaż x60) i sprawdź trichomy. Na moje oko one się już do ścinki powoli nadają ale sprawdź dla pewności trichomy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie znam się bo robie to pierwszy raz i nie mam pojęcia na co zwracać uwagę. Zrobiłem fotki najbliżej jak się da i zobaczcie sami czy to już do ścinki jest. Mam nadzieję że dobrze widać. 

IMG_20230831_123344.jpg

IMG_20230831_123223.jpg

IMG_20230831_123204.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi aż tak mocno to ja nie siedzę w tych tematach, jeszcze żeby mikroskopem sprawdzać jak w ogóle się nie znam na tym 😁

Myślę że kwitnie ponad 3 tygodnie, sugeruje się że cały czas wydziela piękny zapach 😊🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak z tym ścinaniem i suszeniem, jak to się robi i ile ewentualnie musi to leżeć?? 

Nie wiem czy jest sens dalej to trzymać skoro i tak nie urośnie już a tym bardziej pogody już nie ma i rano już zimno jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jebac 60-tki napisał:

Nie wiem czy jest sens dalej to trzymać skoro i tak nie urośnie już a tym bardziej pogody już nie ma i rano już zimno jest. 

sens jest taki że może być więcej plonu i może być mocniejszy

58 minut temu, Jebac 60-tki napisał:

Powiedzcie mi jak z tym ścinaniem i suszeniem, jak to się robi i ile ewentualnie musi to leżeć?? 

normalnie ścinasz, usuwasz większe liście

 

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Postanowiłem już ściąć kwiatki ponieważ strasznie już zapach dawał, wszędzie było czuć to, nie można było balkonu otworzyc hehe 😁😁

Tydzień bo suszone a teraz ładnie obrałem i trzymam w pojemniku, dwa razy dziennie otwieram na 1-2h. Nie pale i nie powiem czy jest dobre ale zapierdala piękny zapach więc poczęstuje kolegę w następnym tygodniu hehe. 

IMG_20230918_152207.jpg

IMG_20230918_152221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię. 

Powiedzcie co z tą ziemia co mi została w donicach, ona będzie dobra jeszcze, bym do worka przesypał na następnym razem czy nadaje się do wywalenia już?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jebac 60-tki napisał:

Powiedzcie co z tą ziemia co mi została w donicach, ona będzie dobra jeszcze, bym do worka przesypał na następnym razem czy nadaje się do wywalenia już?? 

nadać by się nadała ale lepiej nową świeżą dać to nie duży wydatek, w używanej ziemi mogą się pojawić jakieś patogeny czy robactwo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...