Skocz do zawartości
Ewelina4

Prosiłabym o pomoc i porady

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Właśnie zaczęłam przygodę z uprawą i już na samym początku po tygodniu mam problem - konkretnie chodzi o to, że łodyga jest cienka i wraz z liściami opadła na dół... Nie wiem czemu czy jest zasłabła łodyga, a może z innego powodu ? Pestka została wsadzona do wody 22 Maja na około 18h. Następnie 23 Maja została położona na papier pod przykryciem i 25 Maja została wsadzona do doniczki z ziemią która jest na zdjęciu. 28 maja ładnie już wykiełkowała i wtedy doniczkę wraz z kiełkiem dałam pod lampę. Żadnych nawozów nie dodawałam, jedynie co to krople do Ph podczas podlewania, aby była odpowiadania ilość około 6.2.

- Nasionka od PP Auto White Widow dwie z trzech wykiełkowały 

- Ziemie jaką posiadam to Canna terra professional 

- Lampa LED Mars Hydro ts1000 Około 60 cm od kiełka odpalona na około 20% mocy, światło daje 20/4

- Temperatura wynosi 23 jak wyłączają się światła, a podczas włączonych max do 26 

- Box rozmiar 70x70x160

 

obraz_2023-06-02_164907995.png

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 Mam te samą specyfikację, za bardzo boisz się popalić roślin, przez to szukają światła i się wydłużają, przez to mają cienką lodygę.
"Jednak siewki, sadzonki i rośliny macierzyste marihuany są szczęśliwe, gdy otrzymują PPFD na poziomie zaledwie 200–400 μmol/m²/s. Rośliny cannabis w fazie wzrostu wymagają 400–600 μmol/m²/s, a rośliny kwitnące zwykle potrzebują 600–1500 μmol/m²/s PPFD"

 

Odległość: 30cm, czyli na to wychodzi że Ty dajesz roślinkom aktualnie coś poniżej 150

Dla jasności, jest to tabela padania fotonów światła na dany punkt w przestrzeni w boksie 60x60

Krzaka przywiąż do jakiegoś patyka czy ołówka wbitego w ziemie, jak juz jest tak tragicznie, później będzie można go usunąć

obraz.png.2bd006b35fd88c3951ad02febf0e933e.png

 

 

Edytowane przez Tomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomik W takim razie na ile procent dać lampę w początkowej fazie wzrostu? Dałam na tyle procent, ponieważ kierowałam się tymi screenami - jak zaleca producent, a Ty na ile masz/miałeś ustawione i jaka odległość? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi 

297663713_1952967774898544_178137236231916169_n.jpg

pol_pl_Mars-Hydro-TS-600-100W-Lampa-Led-Grow-TS600-NOWY-MODEL-4192_5.png

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 też się tym wcześniej sugerowałem, ale to jest chyba do TS600 która nie miała regulacji mocy.
Odpowiadając na pytanie, ja miałem 45cm, ustawioną na 50% mocy, ale to dlatego ze miałem jeszcze kilka mniejszych doniczek pomiędzy, jak są blisko siebie doniczki to ustaw 30cm od szczytu na 30%

Edytowane przez Tomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 lampe na 30 cm i moc miedzy 30 a 40 % bedziesz widziala jak sie wyciaga jak teraz u ciebie czyli chce wiecej swiatla, wbij do mnie na fotorelke i obczaj 5 pierwszych stron wilg 70 temp 25  

@dziurawy wode lejesz po calej powierzchni donicy a nie przy roslince 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy a to nie jest tak że nie powinno się lać po całej powierzchni bo korzenie zaczną się rozwijać nie w dół a górę, bo zawsze będą miały tam wilgoć? Pytanie to padło, bo też kiedyś miałem takie zdanie dopóty mi się to nie przydarzyło xD

Edytowane przez Tomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 za nisko lampe miałeś wiec wyrosły zyrafy, daj lampe tak jak rozpiska producenta pisze, narazie wzmocnij łodygi jakimś drutem ogrodowym, od 2/3 tyg włącz mieszajacy. 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wiadomości i porady, aktualnie ustawiłam na 30 Cm od szczytu i około na 30-35% mocy. Mam nadzieję, że Automaciki White Widow wybaczą mi ten błąd ^^

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako stary grower ktory nie ma zadnej uprawy ukonczonej nie polecil bym automata bo kazdy kolejny blad zmniejsza plony a o ile?? to sie okaze na samym koncu 🙂 elo 420 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4  ktoś mi na tym forum powiedział kiedyś, że uprawa nie jest fizyką kwantową. 🙂 Musisz zwyczajnie obserwować swoje dziewczynki i reagować na ich widzimisia. Ciężko początkującemu growerowi stworzyć idealne warunki, aczkowiek każde doświadczenie uczy, a z tego musimy wyciągać wnioski. Gwarantuję Ci jednak, że po kilku uprawach będziesz rozumieć, co roślinki do Ciebie mówią. Obniż, bądź podkręć światło i postaraj się wentyl mieszający ustawić w taki sposób, aby siewki delikatnie się poruszały. Z czasem te łodygi ładnie Ci zgrubną. Z fartem i trzymam kciuki za grube topy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy czy ja wiem? Ja mieszający mam od początku do końca uprawy zawsze. A jeśli chodzi o moją wcześniejszą wypowiedź to miałem na myśli rotację powietrza w boksie, a nie żeby wiało na roślinki. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Dzisiaj wygląda nie co lepiej roślinka - jakby trochę przybyło jej sił (regeneruje się powoli) na moje oczko. Zamówiłam wiatrak mieszający który dziś przyszedł, powiesić go u góry czy na dole czy lepiej aktualnie nie wieszać? Ogólnie posiadam jeszcze takie dodatki,.... Kiedy najwcześniej można je dodać, 3 tygodnie po wykiełkowaniu ? 

Zrzut ekranu 2023-06-03 162821.png

Zrzut ekranu 2023-06-03 162856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz sobie na strone canna i tam masz poradnik zywienia co i ile jak stosowac ? wejdz na zakonczona fotorelke zielonych krain on od poczatku daje oprysk , ja dalem dopiero 1 po msc mialem inna ziemie a i dokup CALMAG na bank ci sie przyda 

i gdzie masz cannazym nie widze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy

1 godzinę temu, dziurawy napisał:

i tam masz poradnik zywienia co i ile jak stosowac

Czy to nie jest tak, że ziemia Canna terra professional posiada już substancję i roślinkom nie trzeba dawać żadnych odżywek przez 2-3 tygodnie?

 

1 godzinę temu, dziurawy napisał:

i gdzie masz cannazym nie widze ? 

Szczerze to sugerowałam się tą pierwszą tabelką wraz z tym opisem podaje niżej na screenie , ale teraz zauważyłam tą o której Ty piszesz i nie wiem która w końcu  jest lepsza dla automatów ;/

 

 

Zrzut ekranu 2023-06-03 192303.png

terrasche.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 ja mialem ziemie plagron all mix i grow mix i jedna z nich byla nabita nawozem na sadzonki , u ciebie tez tak jest pewnie musisz sprawdzic ktora ziemie wzielas . 

co do tabelek kierowal bym sie ta co masz ty  , ja nie mam automata 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...