Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedłem się poradzić bo mam problem którego sam nie jestem w stanie zidentyfikować. Roślinki przesadziłem na spota bo zaczęły być coraz bardziej żółte, myślałem że mają za mało miejsca. Po paru dniach zaczęły wracać do zdrowego koloru ale równocześnie zaczęły mieć dziwne objawy, jakby niedoborów. Co ciekawsze tylko dwie z trzech dziewczynek je mają, trzecia wydaje się być w pełni zdrowa. Nie znalazłem informacji co może być tego przyczyną. Ziemia na to mieszanka gliny ze spota, ziemi kwiatowej uniwersalnej o odpowiednim PH, dolomitu i perlitu. Roślinek jeszcze nie nawoziłem. Wspomnę jeszcze że są to Easy Sativy.

20230602_093356.jpg

20230602_093420.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale już na samym wstępie popełniłeś błąd, mianowicie sativy mają to do siebie że dłużej kwitną i nie dojdą Ci na naszym niebie, bo pleśń zeżre wszystko. Lecz niech ktoś bardziej rozgarnięty się wypowie.

Wypisz dokładnie, ile roślina ma dni, jaką wodą podlewałeś, jaka dokładnie to ziemia (ph) itd.

 

I jeszcze jedna rada, nie widzę żadnego ślimakolu obok rośliny, ani żadnej osłony, pierwszy lepszy deszcz a z Twojej rośliny zostanie twarda łodyga, ślimaki zrobią sobie ucztę, ile kurw z moich ust poleciało na to małe cholerstwo jak zeżarły mi kiedyś całe 4 krzaki. Ślimakol sam może nie załatwić sprawy, ale okrąg z ślimakola i coś takiego z butelki już tak.
 

 

333.png

Edytowane przez Tomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomik  Roślinki mają po 26 dni, podlewam je wodą ze strumyka niedaleko spota (nie mam innego wyjścia, spot jest kilometr w głąb terenu od najbliższej drogi), ziemia ma PH 5,5-6,5 a krąg ze snacolu jest, tylko nie zmieścił się w kadrze. Wspomnę że te kamienie ze zdjęć czasowo zdjąłem by z ziemi trochę wody odparowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DrKriegerNa Twoim miejscu zaczął bym lać już jakiś nawóz z azotem, a przede wszystkim pilnuj tego by nie przelać krzaków.
Jeszcze jedno wspomniałeś o glinie, mieszałeś ją z ziemią kwiatową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak krzaki wyglądają, czy są zielone, jeśli tak to zacznij 1/4 zalecanej dawki. Jeśli podchodzi powoli pod zółte to daj 1/2

dużo dałeś tej gliny? Glina jest pod krzakiem? Pytam bo po deszczu, na takim terenie robią się kałuze.

Edytowane przez Tomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomik Gliny dałem sporo, ale miejscówka jest na wzniesieniu więc cała woda powinna spływać na pole u podnóża. Ale ziemię wymieszałem w promieniu około 30 cm od miejsca posadzenia i 30 cm w głąb. Gdy krzaczek wyrośnie powinien bez problemu móc przebijać się przez glinę poza tym zasięgiem. Zapomniałem wspomnieć, że sadzonki posadziłem w rozpuszczających się w ziemi doniczkach torfowych ze względu na fakt że musiałem je tam jakoś donieść, a to był jedyny możliwy sposób by zrobić to bezpiecznie. Przed wsadzeniem osłabiłem konstrukcję doniczek i porobiłem w nich dziurki by się szybciej rozpuściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...