Skocz do zawartości
begginergrw

Dylemat odnosnie kiełkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siema mam dość spory dylemat dotyczący kiełkowania nasion, sporo czytalem ale nadal nie mam pewności co do tego. Dlatego mam kilka pytań:

1. Czy opłaca się wsadzic do ziemi juz na spocie w piatek kiełka jesli w nocy ma byc ok. 6 stopni

2. Jak dlugo wam kielkowaly automaty, czy do piatku wieczora by zdążylo coa sie pojawic

3. Czy po wsadzeniu juz na spocie zakryc na pierwsze kilka dni to miejsce uciętą góra od butelki ? Troche o tym slyszalem

4. jaki według was najlepszy sposob na kielkowanie, ja planuje na ok. 10-12 godzin do wody i potem na wacik 

5. I co jeśli kiełek osiągnie juz ok. 2cm i będzie za pozno wsadzony, jest możliwość nie uszkodzenia go ?

Z góry dzięki 

Edytowane przez begginergrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Trochę zimno 

2. U mnie po 24h były już nasiona pęknięte ale miałem też tak że i po 2 dniach nic się nie działo, w tedy precrushing. 

3. Ponoć można chociaż nigdy nie stosowałem tej metody więc się w pełni nie wypowiem. 

4. Ja przeważnie 24h w kieliszku a potem na talerz z ręcznikiem kuchennym 

5. 2 cm to idealna długość do wsadzania w glebę. Bierzesz pęsetę, łapiesz za nasiono i do gleby. Dziurkę zrób palcem na ok 3 cm i delikatnie przykryj ziemią, możesz zrosić. Bądź cierpliwy i nie odkopuj. Czasami może to potrwać nawet i do 3 dni lub dłużej ale średnio 3 dni i się pojawiają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...