Skocz do zawartości
Zlotowlosa

HPS tylko na kwitnienie? :O

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bob drzewny napisał:

@Kolbertus  50k lumenów to takie minimum na optymalne flo na 1m², więc na 3/4m² musiałoby być 150-200k lumenów. Jak na HPS to raczej 2×1000W, dość solidny pobór mocy.

@Zlotowlosa co do hps one są po prostu lepsze na kwitnienie, ale to nie znaczy, że na wegu roślina nie będzie rosła. Panele LED to kompromis, dają dużo mocy roślinom na wega jak i na kwitnienie, do tego nie generują dużej ilości ciepła, o wiele bardziej energooszczędne, no ale są zwyczajnie droższe. Ale przy takim rozmachu, strzelam że musisz mieć duże zapotrzebowanie na wagę zbiorów, to przemyśl wybór ledów, rośliny zwyczajnie lepiej rosną pod nimi, a i nie będziesz ryzykować że sobie dronik będzie dymał w nocy w okolicy i zobaczy, że u Ciebie w lato w nocy spod dachu wylatuje chmura ciepła

Tu chyba chodziło o 3/4 m3. Czyli 0,75 m3. Ja tak zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kolbertus napisał:

Tu chyba chodziło o 3/4 m3. Czyli 0,75 m3. Ja tak zrozumiałem.

Ale jak tu byś wcisnął 50 sztuk 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zlotowlosa  linków nie podsyłamy na forum do aukcji, jedynie nazwę sprzętu. Chcesz 50 roślin, strzelam że z jednej chciałabyś ściągnąć ze 100g, to przy takim rozmachu liczy się każdy dodatkowy gram z rośliny. Jak obniżysz plon nawet do 70g z rośliny przez zaoszczędzenie na oświetleniu, to nagle z 5kg zrobi się 3.5kg. 1.5kg palenia trochę kosztuje.

Nie wiem czy jest sens się miotać w tańsze półśrodki, kiedy koszt całej inwestycji Ci się zwróci już po 1 grow, oczywiście nie licząc ryzyka itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ostatnio mialam 4 sezony w boxie i tak sie rozrosly ze przerosly boxa i wyszlo 109 .. totalny bezsens 483 waty x 2 po 2300 nwm czy to oszczedzanie .. a takie lampy widzalam juz gdzies na fotorelacji po prostu patrze na lumenty ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zlotowlosa  4 rośliny a 50, to różnica ponad 12 razy więcej, nie da się doginać każdego szczytu w 50 roślinach z osobna co parę dni, bo byś musiała się growem zajmować chyba na pół etatu :classic_biggrin:

Nikt tu nie ma na celu robić Ci na złość i doradzać źle. Odpal przeglądarkę TOR, wpisz HPS vs LED i czytaj, wszystko co zostało tu napisane zostanie potwierdzone. Bez czytania i ogromnej wiedzy ciężko będzie poprowadzić taki grow, jedna roślina Ci złapie grzyba/hermę i 50 roślin wtedy do śmietnika, a i jeszcze Ty przy okazji poodychasz trochę pleśnią.

Co do samych chińczyków nie masz pewności, czy moc którą podają jest prawdziwa. Też nie masz pewności co do jakości, ja bym nie ryzykował pożarem domu, bo można sobie zniszczyć nie grow, a całe życie

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...