Skocz do zawartości
MłodyGrover

Auto lowrayder 2 wzrost roślinki

Rekomendowane odpowiedzi

Siema czy dziewczynka rośnie odpowiednio szybko bo chyba jest mała.

To jest jej 21-22 dzień od wsadzenia do ziemi. Ziemia z biedronkgardenic. Woda z kranu

Może powinna lecieć na spota? Nwm doradzi ktoś coś... co ważbe roślinka wedruje rano do mojego pokoju a pod wieczór na balkon.

 

@mirecki @Zielone krainy

IMG_20230523_165310.jpg

IMG_20230523_165313.jpg

IMG_20230523_165302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MłodyGrover weź nalej jej wody dobrze przed wyjeciem z doniczki, poczekaj chwileczkę i weź doniczkę po ugniataj. Potem daj rękę od góry donicy tak żebyś miał łodygę pomiędzy serdecznym a środkowym palcem i obróć krzaka do góry korzeniami. Wyjmij doniczkę, powinna w miarę lekko wyjść. Podczas przesadzania uważaj żeby korzeni nie uszkodzić. Jest wyciągnięta ale da radę, dawaj to już na pole bo ona aż wychodzi z tej donicy 😃 dajesz jakiś nawóz? 

Korzeni nie pourywasz bo one układają się w kształt donicy, mogą ewentualnie wystawać minimalnie przez dziury w donicy ale nie powinny bardzo wystawać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MłodyGrover dolomit ogarnij sobie, drogi nie jest a pomoże Ci i to bardzo. Na vega zrób sobie gnojowice z pokrzyw (ewentualnie biohumus, tani i dobry) a na flo (może na wakacjach uda Ci się coś dorobić) to gnojowica od skórek od bananów ale lepszy byłby nawóz nawet do borówek (ma odpowiedni stosunek npk), tak mi się wydaje ale ręki nie dam sobie uciąć. Ale dolomit kup i chuj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki jak mam 3 wyrośnięte roślinki i 5 lekko wyrośniętych mają z dwa dni od pojawienia się liści to myślisz że warto je brać na spota? A i czy lepiej mieć parę pewnych spotów czy wszystko na jednym... chodzi o ewentualny przypał....sory że tekst nie spójny  ale czy mi te małe roślnki nie zginą na spocie? Jak moge je zabezpieczyć... możesz podać kategorie gdzie tego szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MłodyGrover te 3 to można dawać a tamte mniejsze to poczekaj jeszcze kilka dni. Zabezpieczyć musisz przed ślimakami i ewentualną zwierzyną - snackol i hukinol (ja to stosuje), czarnoziem możesz przykryć trawą co by nie rzucało się w oczy i dzika nie podjudzało. Co do spota to sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie co będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze dla Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Hukinolu nie potrzebuje bo to miejsce jest w centrum miasta ale naprawde dobrze skitrane. Raczej potrzebuje porady co mówić gdy mnie złapią  bo takie coś jest możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...