Skocz do zawartości
divi0000

SpeedAuto - 40x40x120, Mars Hydro ts600 Debiut.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 Cześć, jest to moja pierwsza uprawa 🙂

Chętnie przyjmę wszystkie uwagi, rady, sugestie, za które dziękuje!

A więc,

- nasionko auto speed - sweet seed

- namiot Royal Room 40x40x120

- lampa Mars Hydro ts600 100w

- wentylator wyciąg Ventis dwu biegowy, 75/100m3 włączony na drugim biegu.

- filtr węglowy VF Eco 110-150m3, obecnie nie podłączony.

- ziemia biobizz light + biobizz top max, bio grow, bio bloom.

- pH meter AquaMasterTools Pro50

- nawilżacz jakiś malutki + mokry mały ręcznik.

7dni temu, nasiono po wykiełkowaniu, trafiło do doniczki docelowej 11l, podlewana dwa razy, raz woda mineralna Primavera, ostatnio w niedzielę, trochę mocniej, woda mineralna o ph 6,7, jutro planuje ja podlać z dodatkiem biobizz grow.

Lampa zawieszona na wysokości około 55-57cm nad roślinka.

18/6 cykl światła.

W planach oczywiście trening LST,

I tutaj mam pytania, czy jak na 7 dzień swojego życia, rozwija się prawidłowo? Czy jest trochę mała?

Dzieki!

IMG20230518163257.jpg

IMG20230518163228.jpg

Edytowane przez divi0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 nie trzymaj ręcznika mokrego grozi to robactwem 

lampe daj trochę wyżej bo trochę stoi w miejscu jak się trochę będzie wyciągać to ja obniżysz 

nie podlewa się mineralna woda tylko zwykła po odstaniu 48h pH 6.0/6.4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hubert2020 napisał:

@divi0000 nie trzymaj ręcznika mokrego grozi to robactwem 

lampe daj trochę wyżej bo trochę stoi w miejscu jak się trochę będzie wyciągać to ja obniżysz 

nie podlewa się mineralna woda tylko zwykła po odstaniu 48h pH 6.0/6.4 

Podniosłem lampę na 61-62cm będzie ok? Ręcznik wyciągnięty, do wody się dostosuje.

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@divi0000 bo nie masz regulatora lampy ?

zmierz ile ma Twoja woda EC żeby wiedzieć czy Callmag nie zapodawac 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, hubert2020 napisał:

@divi0000 bo nie masz regulatora lampy ?

zmierz ile ma Twoja woda EC żeby wiedzieć czy Callmag nie zapodawac 

Lampa nie ma regulacji mocy, i nie mam miernika EC 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierz ph wody, 6-6,3ph ma byc. Roślinka jest strasznie niska, miałeś za nisko lampe to dlatego zaczela się rozrastać całkowicie na boki nie w gore, daj zdjecie za dwa dni jak będzie wygaldac czy te 60cm+ będzie okej, tez żeby ci się żyrafa nie zrobiła, masz niskiego boxa, wiec trzeba to piłować.Nie lej nawozow żadnych, jest za mała + nie wykazuje niedoborów, poczekaj. Jak ty jestes najedzony do pełna to nie chcesz jeszcze jesc, ona ma tak samo. Powodzenia :ganjamon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000  do wentylatora kup sobie regulator obrotów, jest praktycznie niezbędny. 2 bieg to zdecydowanie za dużo na ten moment, dopóki nie masz regulatora, to na spokojnie trzymaj na 1 biegu. Pilnuj żeby wilgotność w całym namiocie nie wzrosła powyżej 70%, ryzykujesz wtedy powoli grzybem i padnieciem rośliny. Temp niech nie rośnie powyżej 25⁰C.

Daj lampę na 65cm jeżeli Twoja roślina jest centralnie pod środkiem lampy. Nie wietrz cały dzień pokoju jeżeli to możliwe, dodatkowe CO2 które wydychasz się przyda :classic_biggrin:

Wodę lej kranówkę odstaną 24h najlepiej o pH 6.2, ale wiadomo ciężko czasem się wstrzelić, więc 6.0-6.5 będzie okej. Zbijaj pH butelką od biobizza phDown zgodnie z instrukcją. Jak miernik pokaże Ci zupełnie co innego niż instrukcja biobizza, to bądź pewien, że to miernik oszukuje, nie biobizz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 9

Niewiem czemu, nie chce iść do góry, w czwartek dałem lampę na 61-62cm, w piątek do równa 65cm, według mnie nie drgnęła nawet troszkę, w górę. Ma coś do rzeczy, że to niska odmiana? Wczoraj podlana samą wodą o ph 6,2. Macie jakieś rady? 

IMG20230520204053.jpg

IMG20230520203933.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 9. dzień życia i dwa liście? Coś tutaj nie gra zdecydowanie. Jakby zatrzymała się w miejscu. A do tego widzę, że liście zaczynają się deformować. 48% wilgotności. Za mało zdecydowanie. Na tym etapie powinieneś mieć mniej więcej 65-70%. Hmm... Jaką wodą podlałeś? Primaverą, czy odstaną kranówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Kolbertus napisał:

Na 9. dzień życia i dwa liście? Coś tutaj nie gra zdecydowanie. Jakby zatrzymała się w miejscu. A do tego widzę, że liście zaczynają się deformować. 48% wilgotności. Za mało zdecydowanie. Na tym etapie powinieneś mieć mniej więcej 65-70%. Hmm... Jaką wodą podlałeś? Primaverą, czy odstaną kranówką?

Teraz kranówka odstana, ale na samym początku, mineralna Primavera, to co nie będzie już nic z tego? 

Takie pytanie woda kranowa może być w zamkniętej butelce? Czy otwartej? Na odstanie? Sorry jeśli głupie pytanie. 

Edytowane przez divi0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000 tego nie powiedziałem. Dziewczynka jeszcze nie umiera. 😉 Aczkolwiek jak na swój wiek to malutka. Zobacz na mojej fotorelce jak rośliny wyglądały w 7-10 dniu. A Twoja wzrostem przypomina 4-dniową. Jaki masz miernik pH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kolbertus napisał:

@divi0000 tego nie powiedziałem. Dziewczynka jeszcze nie umiera. 😉 Aczkolwiek jak na swój wiek to malutka. Zobacz na mojej fotorelce jak rośliny wyglądały w 7-10 dniu. A Twoja wzrostem przypomina 4-dniową. Jaki masz miernik pH?

Aqua master tools pro 50,

 

Fakt jest że raz jak podlewalem tydzień temu w niedzielę podlałem woda, o ph 5,2 źle miałem skalibrowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij wilgotnosc w jakis sposob, np mozesz:

-wylaczyc wenta na tym etapie

-zrob mikroklimat scieta butla czy cos.  nie przejmuj sie sie wielkoscia, wladowales do docelowej i na poczaku rozwija glownie korzenie, pozniej wystrzeli do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, divi0000 napisał:

Aqua master tools pro 50,

 

Fakt jest że raz jak podlewalem tydzień temu w niedzielę podlałem woda, o ph 5,2 źle miałem skalibrowany. 

Z tego, co widzę Twój miernik nie wymaga kalibracji. Rośliny lubią wodę w przedziale 5,5 - 6,5 pH. Jednorazowe 5,2 chyba krzywdy im nie zrobi. Ale mogłeś ją zablokować, dlatego stanęła w miejscu. Teraz jak podlałeś wodą 6,2 pH będzie lepiej. Obseruj ją. Za dzień - dwa powinna ruszyć.

 

I tak jak wspomniał kolega wyżej. Jeśli nie jesteś w stanie podbic wilgotności zakryj ją denkiem od butelki, czymkolwiek, bo jest póki co w powietrzu zbyt sucho.

@divi0000 a jeśli chodzi o kranówę to ja leje do wiadra i wstawiam do boksa z roslinami. Nie przykrywaj, bo pod wpływem światła skiśnie lub zalęgną Ci się jakieś glony i chooj wie co jeszcze.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Hawudepiasz napisał:

podbij wilgotnosc w jakis sposob, np mozesz:

-wylaczyc wenta na tym etapie

-zrob mikroklimat scieta butla czy cos.  nie przejmuj sie sie wielkoscia, wladowales do docelowej i na poczaku rozwija glownie korzenie, pozniej wystrzeli do gory

Boje się że będę miał za ciepło, zaraz spróbuję, i zobaczę co będzie z temperaturą i wilgotnością. 

Lampę zostawić na 65cm?

Edytowane przez divi0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, divi0000 napisał:

Boje się że będę miał za ciepło, zaraz spróbuję, i zobaczę co będzie z temperaturą i wilgotnością. 

Zawsze możesz rosić ziemię spryskiwaczem też. Odparuje, obniży nieco temp. i podwyższy wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@divi0000  odleglosc mozesz zostawic, roslina nie wyciaga sie. sprawdz temp i jak bedzie ~27 to na spokojnie. jak chcesz jakies rozwiazanie po kosztach to polecam tanie nawilzacz z aliexpres kolo dyszki a przydac ci sie moze przez cale grow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz

1 minutę temu, Hawudepiasz napisał:

@divi0000  odleglosc mozesz zostawic, roslina nie wyciaga sie. sprawdz temp i jak bedzie ~27 to na spokojnie. jak chcesz jakies rozwiazanie po kosztach to polecam tanie nawilzacz z aliexpres kolo dyszki a przydac ci sie moze przez cale grow

Mam taki mały, ale przy włączonym wentylatorze, dużo nie daje. 

Ale skoro może być wyłączony, to na spokojnie, zrobię wilgotność 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...