Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy stosowac trening jakis, jakies 50 dni nie chce mi kwitnac automat z RQS Green Gelato swiatlo 12/12 troche sie rozroslo. Bedzie cos z tego?

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Charyx Na treningii za późno, czekaj, jak przełączyłeś na 12/12 powinna zakwitnąć, jak to fotoperiod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy Podziekowal bo troche zmienilo mi grafik to drzewko, 12/12 juz ma dobre 14 dni 😜 jakies 8 pieter topow bedzie myslalem zeby ja rozgiac bo ponizej jest wiele odrostow ktore nie dostana swiatla

@Charyx albo supercropping

 

Edytowane przez Charyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Charyx Ja supercroping stosowałem tylko, by ograniczyć roślinę wzrostowo, jak nie kwitnie i na pewno nie pokazały się pefolwery, to możesz coś w niej pobuszować, jak chcesz odsłonić szczyty, ale ja sam bym zostawił w spokoju, ewentualnie bym zrobił lekka defoliacje i tylko delikatnie drutami, lub sznurkami tak pokierował szczytami, by każdy miał dość miejsca dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Charyx  Jak są prefolwery to kwitnie , zaraz będzie ich więcej , kwitnienie to proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

large_c4.jpg.b2cf93f812cebdf716349f0a1512c532.jpglarge_c2.jpg.667e1cc1bd6c04557577c7a4ab31bab6.jpglarge_c1.jpg.f10eef702612b7dbf14332bffd6bd56e.jpg

ale drugi raz mi sie tak dzieje pod pewna lampa z allegro. raz mi uroslo drzewo ze musialem lamac bo mialo 2 m tez automat z RQS teraz drugi raz to samo lampa chyba na weg cos mi sie wydaje i przeciaga automaty. czy to dobrze czy to zle 😜

te 14 dni teraz leci juz na hps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaczyna sie zbilzac to lamy to nie boj sie lamac rosliny nawet, jak to automat. Warunek jest taki, ze musi byc zdrowa. No i dzieki temu mozesz zwiekszyc sobie plon ale jednoczesnie lekko spowalniasz kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem na dzien dzisiejszy wyglada tak kurcze przez opoznienie brakuje jej dobre poltora miesiaca ;/ ale cos tam rosnie

 

33333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po przerwie kilkudniowej mam kilka pytan jesli ktos cos, mianowicie jedyne co zastosowalem dalej to rozchylilem nieco lodygi i wycialem kilka wiatrakow zeby nizsze odrosty cos swiatla dostaly i wycialem dol gdzie i tak by nic nie wyroslo. zauwazylem po lisciach ze traca nieco kolor leci na samej wodzie od 2 tyg ale radzi sobie jak widac ale czy to oznaki niedoborow ?  juz zglupialem nie wiem czy to auto czy sezon heh dla bezpieczenstwa dostaje 12h swiatla ale szkoda tych 4 h gdyby to byl auto i nie zaczal rewegowac 😜 podpowiecie cos?

888877.jpg

88788.jpg

88887.jpg

88887777.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx wyjada stare liście z pierwiastków. Podlewasz też albo za dużo albo za mało + końcówki Ci ząbkują, to chyba był znak że zła wilgotność albo stres spowodowany ciągłym wiatrem, już nie pamiętam dokładnie

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny co do wyjadania starych lisci tez tak uwazam natomiast co do wilgotnosci masz racje mam goraco w boxie radze sobie recznikami mokrymi zeby odparowywaly ale slaby efekt co do podlewania ostatnio musialem wyjechac na 3 dni wiec przeschla troche wiec byc moze zapobiegawczo podlalem zbyt wiele. Probowac lac powiedzmy 25%-50% dawki nawozu ? wycinac jej cos jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx zależy ile ona kwitnie już, ja bym wyciął głównie liście chore albo zużyte (żółte) i te które zasłaniają Ci topy (tam gdzie są te włoski długie przy łodydze) i nie da się ich odgiąć sensownie. Co do nawozów raczej bym nie podbijał azotu, bo będzie Ci wchodzić w nadmiar powoli. Calmagu bym dał z 30% więcej niż do tej pory, a co do PK nie wiem, na moje oko wygląda w porządku.

Ale to zależy też jak wysokie masz temperatury w boxie i jaka jest wilgotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13/06/2023 o 01:25, Bob drzewny napisał:

@Charyx zależy ile ona kwitnie już, ja bym wyciął głównie liście chore albo zużyte (żółte) i te które zasłaniają Ci topy (tam gdzie są te włoski długie przy łodydze) i nie da się ich odgiąć sensownie. Co do nawozów raczej bym nie podbijał azotu, bo będzie Ci wchodzić w nadmiar powoli. Calmagu bym dał z 30% więcej niż do tej pory, a co do PK nie wiem, na moje oko wygląda w porządku.

Ale to zależy też jak wysokie masz temperatury w boxie i jaka jest wilgotność

Kwitnie miesiac z kawalkiem, jesli liczyc od momentu kiedy zaczela sie przeksztalcac miala problem zeby przejsc z wega na flo i na wegu byla dlugo tzn z dwa tygodnie miala bez zauwazalnych zmian nie wiem co bylo przyczyna. Ma sucho tj. wilgotnosc ok 30% lampe podnioslem wiec nie przypala sie przy zamknietym boxie temp wysokie bo 28 jak box zamkniety. Teraz zasadniczo mam boxa caly czas otwartego latwiej zbic temp bo dostosowuje sie do temp pokojowej i latwiej podniesc wilgotnosc. Narazie nie planuje chyba lac nawozu puki nie pokaze deficytow na lisciach. Przez ten jej postoj 2-3 tygodniowy srednio chce jej przeszkadzac jak rosnie. Czy obsuwa czasowa moglabyc spowodowana tym ze pestki czekaly na wrzucenie do ziemi rok czasu po zakupie? 

555556.thumb.jpg.471693e0987aa89ccc20f24ee80c1a49.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh i jeszcze zapytanie dysponuje plantonem k na chwile obecna jedynie bo chcialem calosc przeprowadzic jak najnizszym kosztem i na szybko po roku nieobecnosci, czy wystarczy do konca tylko planton k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx trochę niska wilgotność, ale jak dała radę z taką na wegu, to na kwitnieniu też da radę. Staraj się nie wierzyć 24/7 pokoju w którym stoi box, bo jak namiot otwarty to łatwo o jakieś robactwo + mało CO2 będzie i wtedy niska wilgotność powietrza stwarza większy problem, bo roślina nie jest w stanie nabić komórek wodą.

Co do nawozu nie mam pojęcia, rozumiem +/- tylko to co się dzieje z biobizzem, innych niestety nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bob drzewny napisał:

@Charyx trochę niska wilgotność, ale jak dała radę z taką na wegu, to na kwitnieniu też da radę. Staraj się nie wierzyć 24/7 pokoju w którym stoi box, bo jak namiot otwarty to łatwo o jakieś robactwo + mało CO2 będzie i wtedy niska wilgotność powietrza stwarza większy problem, bo roślina nie jest w stanie nabić komórek wodą.

Co do nawozu nie mam pojęcia, rozumiem +/- tylko to co się dzieje z biobizzem, innych niestety nie znam

Dziekuje za wskazowki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuce za kilka dni fote

ahh i plan jest odcialem malutki odrost z dolu ktory i tak byl do sciecia i postanowilem sklonowac tydzien juz stoi znalazlem clonex w zelu tak sie przekonam czy to auto czy sezon dostaje 16h ciekaw jestem tego eksperymentu jak sezon bedzie klon jak nie sezon top sie wychoduje xD  a wtedy roslina dostanie wiecej h swiatla

Edytowane przez Charyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4555555.jpg

bo jak widac po matce roslina sama rosnie genetyka silna praktycznie bez nawozow, ciekaw jestem palonka wiec fajnie jak by byl sezon 

Edytowane przez Charyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa dni pozniej ja zmian nie widze no ale to zaledwie dwa dni, liscie sie zawijaja od chinskiego leda wiem bo juz stestowalem nie chca rosliny kwitnac pod nim ale za to uwielbiaja jego swiatlo i liscie wyginaja jak dostaja z boku odrobine i wyciaga ten led rosline ale mniejsza w to.

433333.jpg

434343.jpg

4343434.jpg

po lisciach nieco wyglada na niedobory ale dam jej zasygnalizowac mocniej braki zamiast przedobrzyc

Przydalby sie jej fryzjer ? bede wdzieczny za wskazowki

tak po wygladzie jak myslicie ile do konca tak plus minus bo przy tej obsuwie calkowicie przestalem rejestrowac czas itd. Mi ona wyglada na 5-7 tydz kwitnienia

 

i w sumie nie czytalem czy jest roznica w szybkosci green gelato a green gelato auto z RQS ale mowie projekt trzeba dokonczyc w niewiedzy xD

Edytowane przez Charyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...