Skocz do zawartości
soqq__

kiełkowane nasiona

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

moja sytuacja z nasionkami lekko wymknęła się z pod kontroli, i mam 2 pytanka.

1. Czy do ziemi, którą dam do plastikowego kubeczka mam dodać Easy Boost Organic Nutrition od RQS, czy dodać dopiero do doniczki, w której roślinka będzie aż do zbiorów?

2. Jak ogonki mi tak wyrosły to jak głęboką dziurkę mam zrobić w ziemi, i czy podlać od razu nasionka po umieszczeniu w ziemi, i ile?

obraz_2023-05-06_142938077.png

obraz_2023-05-06_142944053.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, soqq__ napisał:

Czy do ziemi, którą dam do plastikowego kubeczka mam dodać Easy Boost Organic Nutrition od RQS, czy dodać dopiero do doniczki, w której roślinka będzie aż do zbiorów?

Nie mam czasu sprawdzić co to od rqs (co ma za skład) ale mam czas odp. Proponowałbym medium typu lightmix, za 2 tyg i tak z kubków będziesz przesadzał więc w tym lightmix nawet gleba się nie uaktywni dobrze a już ja przesadzisz. Więc nic bym nie dosypywał. Ale to zależy w czym, z jaką glebą startujesz

 

34 minuty temu, soqq__ napisał:

Jak ogonki mi tak wyrosły to jak głęboką dziurkę mam zrobić w ziemi, i czy podlać od razu nasionka po umieszczeniu w ziemi, i ile?

Jak to standardowy kubek to ja bym przynajmniej do połowy kubka zrobił dziurę (ale to mówię za siebie). Nie podlać a zrosił glebę jakimś spryskiwaczem z wodą po prostu. Możesz delikatnie przy rancie kubka podlać, jak chcesz. Ale jak włożysz nasiona z kiełkiem to dobrze byłoby lekko wilgotną glebę zostawić a później kontrolować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soqq__ ja osobiscie dawalem ukorzeniacz od 1 momentu nawet na waciki byla woda z ukorzeniaczem 

tak jak dlugi jest korzonek tak gleboko go wsadz , jest to bardzo trudne , dolek zrob dlugopisem i do dziela ,za pare dni sie pojawiaja na swiecie u mnie to bylo 7 dni lacznie z wacikami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dał bym do docelowych donic trudniej przelać, ja takim małym pyrtkom nawozu nie daje, czekam na pierwsze liście wiatrakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mirecki napisał:

@soqq__ musisz być teraz bardzo ostrożny bo łatwo możesz zabić roślinkę teraz. Ogromny błąd zrobiłeś, brak przygotowania tylko od razu przeszedłeś do działania. Spróbuj ewentualnie pęsetą ale ehh uważaj... 

Jak na internecie pisali, że od 3-10 dni, to nie sądziłem, że będą gotowe do sadzenia po dwóch dniach, ale mam nauczkę na przyszłość. Pytanie jeszcze czy od razu jak zasadzę to mam już dać lampkę ledową i jaki ma być cykl dla moich automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joł @soqq__ trochę kurwa poleciałeś z tymi nasionami Ziomuś 😁 najlepiej (moim zdaniem)  kiełkuj nasiona w wodzie. Zobacz jak robią inni i zawsze coś dla siebie wybierzesz. Pamiętaj że wobec roślin musisz być uczciwy i tu nie ma miejsca na półśrodki ale uprawa też nie może sprawiać Ci kłopotu bo co z tego jak rośliny nie będą zestresowane ale Ty będziesz 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soqq__ btw kiełki piękne. I to po dwóch dniach. 😅Ja swoje kiełkowałem pięć. Jęsli chodzi o mieszkanie dla nich to także dałbym je od razu do docelowych doniczek z racji tego, żeś początkujący w zabawie. Nie będziesz musiał później się pierdzielić z przesadzaniem. W tym stadium nasion najlepiej jakbyś umiał przenosić je w powietrzu telekinezą 😅 Bo jeśli uszkodzisz w najmniejszym stopniu włoski z kiełka to zabawa sie zakończy zanim jeszcze zacząłeś. Ale wierze, że się uda. Z fartem. Będę śledzić Twoje poczynania kolego. 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...