Skocz do zawartości
soqq__

Czy można zasadzić roślinkę w reklamówce?

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, ostatnio widziałem jak ziomek z za granicy wykopał se pare dołków w ziemi wsadził tam plastikową reklamówkę z dziurkami na dole i wsypał do niej gleby. Troche krucho z kasą to nie chce kupować doniczek, więc pytanie czy sadzenie roślinek w plastikowych reklamówkach jest zdrowe dla roślinki i czy to w ogóle dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21

9 godzin temu, cejerowski21 napisał:

@soqq__ posadź w plastikowym kubeczku i jak urosnie przesadź normalnie do gleby

Ja hoduje automaty, a ich lepiej nie przesadzać, bo to stresuje roślinke.

@mirecki

10 godzin temu, mirecki napisał:

@soqq__ pojemnik po jogurcie ci nawet wystarczy i będziesz miał lux sadzonke do gleby. Szkoda reklamówek dawać bo to zostanie tylko w glebie i tyle z tego pożytku 

Mi bardziej chodzi o posadzenie nasiona w reklamówce i czekać do plonów, po czym bym zgarnął reklamówkę i wyrzucił po drodze do śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 no ale jak przesadzasz do nowego środowiska to krzaczek doznaje szoku i mniejsze plony wychodzą, a i tak nie mam gdzie ich dać do kubeczka, bo mamuśka jest przeciwko i by mi to wyjebala, wiec wole od razu na spota dac nasionko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mirecki napisał:

@soqq__ jak przesadzisz automata to nic mu wielkiego się nie stanie, podlać dobrze donice i cały krzaczek ma iść bez problemu, możesz delikatnie doniczkę dookoła po ugniatać. 

A w jakim momencie najlepiej wysiac nasionko od razu na spocie? Jak sprawa z deszczem i temperaturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soqq__ możesz zrobić z butelek po wodzie coś w rodzaju "domku". Odcinasz butelkę w połowie i nakładasz na nasionko, ja tej techniki jeszcze nigdy nie stosowałem ale wiem że robią tak rolnicy, na pewno uchroni Cię to przed przymrozkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mirecki napisał:

@soqq__ możesz zrobić z butelek po wodzie coś w rodzaju "domku". Odcinasz butelkę w połowie i nakładasz na nasionko, ja tej techniki jeszcze nigdy nie stosowałem ale wiem że robią tak rolnicy, na pewno uchroni Cię to przed przymrozkami. 

dobra dzięki zapamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...