Skocz do zawartości
baltazar12

Pomoc przy pierwszym krzaku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w tytule potrzebuje zdobyć troche wiedzy chodź jest jej mnóstwo na forum hah, ogólnie to jestem początkującym zajawkowiczem kupiłem sobie ak automat i zrobiłem boxa kwadrat o bokach 45 i wysokości 110. Jedyne czego mi brakuje to oświetlenia z racji że robie to wszystko budżetowo ale w miarę dobrze i dokładnie tak chwilowo wydawać pare stów na lampe to mi sie nie uśmiecha, co doradzicie jakie oświetlenie? żarówki z marketu zdałby by egzamin czy odpadają? wiadomo że chciałbym też jakiś plon zebrać nie oczekuje bóg wie czego dlatego jestem ciekaw czy w kwocie 100/150zł dało by sie coś wykombinować. Również prosiłbym o polecenie jakiegoś nawozu najlepiej jakiegoś jednego uniwersalnego żeby nie kupować kilku. 

W ostateczności mógłbym zmniejszyć boxa tak żeby jakaś tania lampa dała radę czytałem że i 35x35x80 to też spoko box na 1 roślinke. Pozdroo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.growtent.pl/product-pol-471-Splitter-rozgaleziacz-do-zarowek-E27-4-gniazda.html

https://www.growtent.pl/product-pol-2321-Splitter-rozgaleziacz-do-zarowek-E27-7-gniazd.html

+ 4-7  lampek philips tornado 

https://magazynlamp.pl/tornado-t3-32w-ww-e27-220-240v-1pf,3,11731,8296

 

nawozy 2 musza być ,chyba że bio tabs

jak 2 to biohumus na weg

https://sklep.swiatkwiatow.pl/biohumus/

flo

https://www.gardenflora.pl/Nawoz-Krystaliczny-do-Truskawek-350g-Agrecol-p31739

 

na eko też możesz sam zrobic

z wierzby ( każdej ) ukrzeniacz

z pokrzyw,fusow herbaty na wegetacje *tylko z pokrzyw to "pachnie" swojsko  i mocno

ze skorek od bananów na flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Podepne się bo niema co zakładać nowego tematu

3 automaty posadzone 15 kwietnia,niestety dwa przelałem i prawie 10 dni w plecy,ale ruszyły choć wiem że to już bez sensu bo będą kwitły

Proszę o ocenę tego lepszego krzaka po żyrandolem z 12 żarówek v tac każda 7 Wat światło zimne i ciepłe,plus nawilżacz powietrza i dwa wentylatory komputerowe a box mam 60×60×120

Niewiem czy już nie zaczyna kwitnąć to mój pierwszy krzak,będzie coś z tego czy nie?

Nawoze biohumosem już zwiększam dawki nawozu

16833047347214597999778148981957.jpg

16833047485218409754592847722172.jpg

16833047705684934381611009396705.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@cjhouse Na zdjęciu nie widać jeszcze preflowerów, także w zależności od ziemi wal nawozy na wzrost. Jutro pykną trzy tygodnie więc możesz lecieć pełnymi dawkami, tak jak podaje producent. Jeśli pierwsza uprawa to rada - nie przekraczaj nigdy dawek zalecanych. Nie pomożesz dziewczynom w ten sposób. Zawsze lepiej dać mniej jak więcej. Z fartem kolego i powodzonka. 😉

W dniu 24/04/2023 o 20:24, baltazar12 napisał:

Cześć, tak jak w tytule potrzebuje zdobyć troche wiedzy chodź jest jej mnóstwo na forum hah, ogólnie to jestem początkującym zajawkowiczem kupiłem sobie ak automat i zrobiłem boxa kwadrat o bokach 45 i wysokości 110. Jedyne czego mi brakuje to oświetlenia z racji że robie to wszystko budżetowo ale w miarę dobrze i dokładnie tak chwilowo wydawać pare stów na lampe to mi sie nie uśmiecha, co doradzicie jakie oświetlenie? żarówki z marketu zdałby by egzamin czy odpadają? wiadomo że chciałbym też jakiś plon zebrać nie oczekuje bóg wie czego dlatego jestem ciekaw czy w kwocie 100/150zł dało by sie coś wykombinować. Również prosiłbym o polecenie jakiegoś nawozu najlepiej jakiegoś jednego uniwersalnego żeby nie kupować kilku. 

W ostateczności mógłbym zmniejszyć boxa tak żeby jakaś tania lampa dała radę czytałem że i 35x35x80 to też spoko box na 1 roślinke. Pozdroo 

W zależności jaka uprawa CIe interesuje - organiczna, czy mineralna. @Pan podał organiczną. Organiczne nawozy są zdrowsze i naturalne dla dziewczyn, ale efekty ich są widocznę za jakis czas. Natomiast mineralne to chemia, ale z natychmiastowym skutkiem. I jedna i druga ma swoich zwolenników i przeciwników. Jak korzystam z nawozów mineralnych. Pytanie też jaka woda? Kranówka odstana, filtrowana. A jeśli masz ryby to woda z akwarium najlepsza. 😉Przy boksie wysokości 80cm w zalezności od wysokości dziewczynki możesz mieć kłopot, ponieważ licz się z tym, że jeśli zamocujesz światło to kilkanaście centymentrów może Ci uciec. Ja nadziałem się tak  kiedyś prz pierwszej uprawie. Miałem namiot wysokości 100cm, wsadziłęm światło zostało około 80. No i niestety główny szczyt spaliłem, bopod koniec wega wystrzeliła w górę jak wściekła.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powie czy wszystko jest ok,dwa pozostałe krzaki się rozrosły mimo przelania zrobiłem topping i po kilku dniach idą dwa storzki

Wszystko to automaty wykiełkowały 15 kwietnia

Czy ta co kwitnie dobrze się rozwija?

Nawoze  biohumosem dwa razy większe dawki z dodatkiem rospuszczonej azofoski

16850318422237913007726909837571.jpg

16850319107234469939338252542964.jpg

16850319234394490856231489642904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic następnym razem zniżę lampy

A storzek i tak musiałem drutem ściągnąć na dół bo tez go wyciągnęło

A lampy nie wydaje mi się by były słabe,wiec muszę niżej trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cjhouse  ogólnie natężenie światła właśnie można regulować albo mocą lamp albo wysokością lamp nad rośliną, to drugie jest cięższe, bo jednak największe korzyści daje w przypadku kiedy cała roślina wszystkie szczyty ma na tej samej wysokości, ale też jak za blisko się da takie lampy, to mogą się przypalić. Zawsze trzeba znaleźć złoty środek, jak zauważy się że "kurde coś za wysokie te rośliny się robią w porównaniu do innych roślin na forum" to wtedy trzeba zobaczyć, czy przypadkiem nie masz za wysoko lampy. Jeżeli jest się pewnym że nie, to znaczy że za mało mocy dają lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@cjhouse wg mnie topping jest średnio wskazany przy automatach z powodu braku mozliwości kontrolowania wega. Roślina może nie mieć czasu, aby wykszatłcić boczne szczyty. Jeśli chodzi o światło to musisz obserwować zachowanie roślin kiedy będziesz majstrował z wysokością, bądź siłą światła. Twoje dziewczyny miały go zbyt mało co widać po przerwach pomiędzy kolejnymi odgałęzieniemi. Porównaj swoje ze zdjęciem, a zobaczysz o czym mowię.

20230526_102349.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po 4 tygodniach kwitnienia automatów tak wyglądają

Moje pytanie brzmi czy nawozić dalej biohumusem?

Czy topy zwiększa jeszcze objętosc?

Czy te liscie które zmieniły barwę z zielonych to jest to normalne zjawisko czy przenawozilem?

Pod mikroskopem trichomy w większości dalej są przezroczyste,ale pokazują się już mleczne

16868230460787398530429186840172.jpg

16868230792297512189074608962244.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli topy już też nie dojrzeją,i muszę ją wyrzucić czy jak?

Kurde może przenawozilem bo czytałem że bihumus trzeba dawać większe dawki nawozu i dawałem,i może temu

Podlewaalem nawozem na każde podlewanie a pewnie trzeba było co drugie podlewanie nawozić czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trichomy już zaczynają się pokazywać na mleczne,

Myślicie że mogę jeszcze uratować topy,bo widzę że roślina zyje jeszcze bo widzę po doniczce jak podlewam,i zaczynam już czysta wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ci roślinka padnie, to te topy już się nadają do spalenia. Kiedyś musiałem tak przerwać uprawę po miesiącu na flo i jak najbardziej kopało (choć te niższe topy były jeszcze mocno niedorozwinięte i przez to sporo słabsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać za kilka dni,bo kurde wszystkie liście zmieniają kolory,jest jeszcze kilka zielonych,pewnie z biohumusem i azofoska przesadziłem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak

1 krzak który umierał,to zaczolem lać wodę bez nawozów ale to nic nie dało bo liście usychały tak jakby się paliły,topy zaczęły na krzaku schnąć,najgorsze że trichomy zostały przezroczyste,wiec odlotu niebedzie,ale szkoda mi było wyrzucić,wiec ususzylem

Zostały mi dwa krzaki,zrezygnowałem z bihumusa i azofoski 

Kupiłem plagron Terra bloom i plagron pk 13-14,i daje tyle nawozu jak zaleca producent

Najgorsze że drugi krzak znowu zaczynają żółknąć liscie od dołu topy zaczynają już pokazywać trichomy

Czytałem że za dużo dawałem azofoski i tamtego krzaka poprostu spaliłem nawozem,

Czy możliwe że na drugim krzaku też mogłem uszkodzić korzenie azofoska i biohumusem że zaczynają żółknąć liscie?

Na następną uprawę muszę wyciągnąć z tego wnioski,no ale cóż 

Edytowane przez cjhouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...