Skocz do zawartości
Mamilhuana

Pierwszy growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Planuje kupić

https://spiderfarmer.eu/products/sf100070x70x160cm-grow-tent-kits/?gclid=CjwKCAjwrpOiBhBVEiwA_473dJZj1UtXvGorsPNkYPZCByMwWCA-EuMLmRzuTJ4MtKpBGr8w0fZ6rRoC9SUQAvD_BwE

I moje pytanko to co bede jeszcze potrzebowali do tego zestawu. ( posiadam nawilzacz powietrza oraz wiatraczek). Jeśli chodzi o nawozy i dobra ziemie cos tam wiem ale jeśli ktos bedzie mial ochote sie podzielic wiedza to z checia poslucham. Dzieki z gory i milego dzionka 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mamilhuana nie kupuj, sprzedam ci mojego takiego samego ma 2 tygodnie identyczny 😄 jednak jest za maly 

wbij do mnie na temat na 1 stronie masz zdjecie z calym zestawem co ci jest potrzebny  🙂 

Edytowane przez dziurawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny juz teraz palca ledwo moge wcisnac, a gdzie doniczka 11 l ? pamietajac o nawilzaczu , ze tam stoi w srodku , ciasno ciasno panie kochany mysle zeby kupic podkladke pod 4 doniczki zamiast 4 oszczedzil bym w H miejsca zamiast tych 4 podstawek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy 11 litrówka plastikowa ma klasycznie 25cm szerokości w najszerszym miejscu, podstawka powinna być dopasowana do 11 litrów, wtedy jej brzegi pokrywają się z najszerszym punktem na samej gorzej (doniczki mają kształt taki ścięty do dołu, właśnie głównie przez zagospodarowanie przestrzeni). To takie 4 donice mieszczą się bez problemu w boxie 70×70, nawet zostaje 0.24m³ do zagospodarowania, czyli w zasadzie połowa boxa. Problem rozwiązują doniczki prostokątne/materiałowe, są wyższe zamiast szersze, ale to w przypadku jakbyś chciał powyżej 4 doniczek. Pamiętaj że używany sprzęt sprzedasz zazwyczaj za połowę ceny, a wystarczyłoby machnąć inny rodzaj doniczek, czego koszt to będzie 20 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny mam tez materialowe od spidera w zestawie , ale moze jest taki efekt bo te co sa w boxie sa kwadratowe te kolejne beda okragle , i bez kitu doniczka 11L ma taki sam obwod jak to cos podspodem zapomnialem nazwy , czlowiek uczy sie cale zycie a i tak umiera glupii 🙂 Polska przyslowiami stoi 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ogólnie kwadratowe gospodarują najlepiej przestrzeń, ale plączą korzenie na rogach. Zaś okrągłe zapobiegają plątania korzeni na rogach, ale w zamian zabierają więcej miejsca. No i np znowu kwadratowe zmniejszają duszenie korzeni, ale zabierają więcej miejsca, a prostokątne zwiększają duszenie korzeni, ale zabierają mniej miejsca.

Zawsze są wady i zalety :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@dziurawy twoje pieniadze zrobisz jak chcesz ;) ja na Twoim miejscu bym po prostu uprawiał fotoperiody od początku 12/12h dzieki czemu bedziesz mial szybko palenie(prawie jak automaty) i do tego bedą"jednodzidowe"- lekko się pomieszczą w namiocie. poszukaj fotorelek gdzie ludzie od początku jadą swiatłem na flo. albo zredukuj liczbe plantów :p elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mamilhuana będziesz potrzebował wentylator wtłaczający powietrze 

wentylator wyciągowy + filtr + rurę 

lampe najlepiej z firmy Lumatek 200w nie bierz Hydro Marsa Ts 1000 bądź Spider Farm 

jesli masz duża wilgotność powyżej 50/55% to osuszacz 

ziemie najlepiej Plargon

Nawozy komplet od firmy Canna

Canna PH-

Ziemie Okrzemkowa 

Mydlo potasowe 

miernik Adwa AD12

Miernik EC

 

 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 tutaj kolega chce kupic spidera wiec wentylator rure bedzie mial w zestawie i lampe tez 

@Czesuaf moje sa foto , ale chce wyciagnac z nich ile sie da az bede krzaki pekaly od topow , podloga bedzie musiala miec na 10 pietrze wzmocnienie jak moje topy wejda 😄 takie sa plany i marzenia , reszte zweryfikuje zycie 🙂 ELO 420 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24/04/2023 o 18:05, hubert2020 napisał:

@Mamilhuana będziesz potrzebował wentylator wtłaczający powietrze 

wentylator wyciągowy + filtr + rurę 

lampe najlepiej z firmy Lumatek 200w nie bierz Hydro Marsa Ts 1000 bądź Spider Farm 

jesli masz duża wilgotność powyżej 50/55% to osuszacz 

ziemie najlepiej Plargon

Nawozy komplet od firmy Canna

Canna PH-

Ziemie Okrzemkowa 

Mydlo potasowe 

miernik Adwa AD12

Miernik EC

 

 

Dlaczego HydroMars nie? Coś z nim nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus Jeżeli interesujesz się telefonami, to mogę w skrócie przyrównać to do sytuacji z telefonami. Załóżmy że masz 3000 zł do wydania, na rynku są tylko 3 marki telefonów  o takiej samej wydajności:

Xiaomi, zapłacisz 2000zl i zaoszczędzisz 1000, ale jednak chińczyk i masz większe ryzyko że coś Ci się stanie, choć bardzo małe

Samsung, zapłacisz 2500 i zaoszczędzisz 500 ale jednak marka bardzo dobrze znana i mega rzadko coś będzie niezgodnego z opisem

iPhone, zapłacisz 3000 czyli pełna sumę, ale płacisz dużo za markę iPhone, bo wtedy kupujesz po prostu pewność i załóżmy energooszczędność

Identyczna sytuacja jest w lampach, mars hydro to przysłowiowy Xiaomi, spiders farm to Samsung, Lumatek to iPhone. Lumatek z nich wszystkich jest najlepszy, najbardziej energooszczędny ale i najdroższy. Spiders farm ma też nie małą cenę, jest bodajże 7% mniej energooszczędny od Lumateka, ale ma też nieco lepszy rozkład światła. Mars Hydro jest z nich najtańszy, ma 10% mniejszą energooszczędność i ma najgorszy z nich rozkład światła na powierzchni. Ale warto zauważyć, że mówimy tu o różnicy 1.5zł miesięcznie za prąd między mars hydro a Lumatekiem i o 5% lepsza dystrybucja światła z uwagi na większy rozmiar lumateków w porównaniu do mars hydro. No a jednak różnice w cenie są kolosalne.

Wszystko zależy od tego ile planujesz hodować, jak masz dużo kasy i chcesz jak najlepsze wyniki, to bierz lumateka. Jak chcesz najlepszy stosunek cena-jakość to mars hydro (jeżeli mówimy o sprawdzonych panelach LED, Chińczyków noName i żyrandoledów nie liczę, bo to inne kategorie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus miałem Mars Hydro Ts1000 150w to z 150w okazało się ze na 100 procentach działa 110/120 w ona się nadaje do 50/50 box powyżej nie kryje jak powinna kryć a jeśli tutaj kolega chce 70/70 to lepiej dołożyć i kupić lumateka 200 w 

@Bob drzewny dobre porównanie i rozjaśnienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus 80×80 to max jaki może w miarę dobrze ogarnąć MH ts1000 przez same rozmiaru panelu, nie moc. Bo przyjęło się zwracać uwagę na moc potrzebną na daną powierzchnię, ale nie możemy zapominać o powierzchni panelu. Przykładowo taki Lumatek 200W włączony na 75% (miałby wtedy moc 150W) lepiej oświetli 80×80 niż MH ts 1000 włączony na 150W przez same rozmiary panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...