Skocz do zawartości
WBB

Nawilżacz i gniazdko Smart...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakiś nawilżacz Deerma F600 i przydała by mi się opcja sterowania jego włączaniem zdalnie. Podłączył bym go do gniazdka Smart systemu Tuya.

I tu będzie problem bo ten nawilżacz po podłączeniu do zasilania trzeba włączyć dotykowym przyciskiem.

Jest jakiś patent, lifehack, żeby to zmusić do takiego działania o jakie mi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB zwarcie elementu wykonawczego, rozebrać nawilżacz i zewrzeć przewody +/- od czujnika dotyku. 

Jeśli wiesz o co mi chodzi, sprzęt będzie odczytywać zasilanie jako "element dotknięty" na stałe.

A najłatwiej zmienić na nawilżacz bez tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Udyr napisał:

zwarcie elementu wykonawczego, rozebrać nawilżacz i zewrzeć przewody +/- od czujnika dotyku

Czyli jak to mówią.... "na krótko"? 🙂

Ten nawilżacz już musi zostać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krótko to moim zdaniem można pralkę np. bez wtyczki podłączyć do sieci. Tutaj to raczej ciągłość obwodu bez włącznika, jeśli się mylę to ktoś zapewne mnie poprawi.

Ale łopatologicznie to wywalić włącznik i zalutować te dwa kable razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grower

@WBB @Udyr cześć mam pytanie czy jak przez dwa dni będzie wilgotności w moim box 40% to coś się stanie ? Moje Panny maja 8 dzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grower 40% do zdecydowanie za mało. Jak na ósmy dzień życia dziewczynek wilgoć powinna wahać się mniej wiecej 60-70%. Krzywdy im nie zrobisz, ale zawsze to jakiś stres dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Grower napisał:

@Kolbertus stres dla rośliny ? A skąd ona wie ze przy 24 c ma 40 % wilgotności ?

Ósmy dzień to jeszcze okres kiedy roślina nie do końca radzi sobie z pobieraniem wilgoci z ziemi. Więc w zdecydowanej większości pobiera ją z powietrza. Tak więc 40, a 70 procent robi kolosalną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kolbertus napisał chodzi właśnie o zasysanie wody z powietrza, oczywiście wilgotność powietrza nie znaczy, że 100% to że 100% wody jest w powietrzu, bo by roślina była zanurzona w wodzie, ale jest to "maksymalna dawka nasycenia powietrza wodą przy danej temperaturze i ciśnieniu" tak w skrócie pomijając niuanse. I zwyczajnie jeżeli roślina wokół siebie ma za mało wody, to nie dość że zbyt szybko paruje, to jeszcze nie za bardzo ma możliwość wyciągnięcia tej wody z powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grower duzo ziomus nauki przed tobaa bardzo duzo 🙂 powodzonka zycze wariacik 

aaa i roslinki czuja stoo razy mocniej otoczenie ,caly swoj ekosystem jest dla nich bardzo wazny , zamiast zebrac 50 g zbierzesz 5 g twoja decyzjaaaaaa ziommm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grower

@dziurawy nie czuje się amatorem bo już to robiłem i wiem z czym to się je jedynie mam takie pytanie bo wyjeżdżam na dwa dni a mój nawilzacz nie ma Opcji chodzenia 24 h tylko mogę go ustawić na 12 h a jak on nie będzie chodził to wilgotność w pomieszczeniu mam 42% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bob drzewny napisał:

@Grower pojemniki z wodą ogarną Ci wilgotność, najlepsze będą nawet talerzyki z watą nasączone wodą. W 2 dni nie stworzy się tam za szybko grzyb. Wypróbuj sobie to teraz najlepiej i zobacz o ile Ci podnosi wilgotność

@Grower Jeśli chodzi o nawilżacz to używam nawilżacza ewaporacyjnego. Ultradźwiękowe są tańsze i szybsze w podbijaniu wilgoci, ale mają jeden mankament. Rozbijają wodę na drobne cząsteczki wytrącając z nich różne minerały, które w dość krótkim czasie zapchają Ci filtr węglowy, który zapewne posiadasz. 🙂 Ewaporacyjne są droższe i potrzebują nieco więcej czasu na podbicie wilgoci, ale nie będziesz miał wszędzie pyłu z wody, no chyba, że ją przepuszczasz przez jakieś filtry. I filtr węglowy starczy na dłużej. 🙂

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grower

@Kolbertus jak narazie wentylator jest wyłączony bo jest nie potrzebny na takim stopniu wegetacji 

wode w nawilżaczy przepuszczam w filtrze plus on ma tez swój filtr 

@Bob drzewny ja jutro jadę wracam w środę wiec chyba będzie okej 

a czemu ma grzyb być ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grower nieeeeee pomoge mordeczko , ja mam nawilzacz humipro? w kazdym sklepie growerskim sa , na pilocik , z timerem i do tego fukncja automatycznego wlaczania przy okrleslonej wilgotnosci , spoko sprawa polecam i chyba malo kosztuje 

@Grower co do grzybka , wrzucilem do sadzonek wykalaczki  wilgotonosc byla ok70 80 po paru godzinach zauwazylem plesn wokol patyczkow 🙂 gruba akcjaaa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...